Aktualności strona główna

• „Wieczór Kolęd” - piękny występ, niezwykła atmosfera i radość ze wspólnego kolędowania.

• 11.01.2020 16:33
      • Z inicjatywy dyrektora naszej szkoły, Pana Pawła Biesiekierskiego grono pedagogiczne oraz uczniowie wraz z rodzinami mogli uczestniczyć już po raz trzeci w „Wieczorze Kolęd”, który w tym roku przypadł 10 stycznia.

Kto wziął udział w naszej szkolnej uroczystości, miał wrażenie, że uczestniczy
        w niezwykłym, bożonarodzeniowym koncercie. Emocjom-wzruszeniom
        i zachwytom- nie było końca! Wszyscy uczestnicy zebrali niekończące się owacje.

Nasi mali artyści: aktorzy, tancerki, wokaliści i instrumentaliści wraz z profesjonalnymi muzykami stworzyli wyjątkowe,  poetycko-muzyczne widowisko. Można było wysłuchać gry na flecie poprzecznym, pianinie, gitarze, klarnecie i akordeonie. Wszyscy przybyli goście mogli włączyć się do wspólnego śpiewania bożonarodzeniowych kolęd  w oryginalnej, jazzowej aranżacji. Duże zaskoczenie stanowiła gra pana Piotra Moskwy na didgeridoo. Kolejną muzyczną niespodzianką była wyjątkowa improwizacja instrumentalna polskiej kolędy w wykonaniu pana Marcina Janka (klarnet) i naszego specjalnego gościa, pana Cezarego Paciorka (akordeon). O oprawę muzyczną i przygotowanie chóru zadbała także pani Joanna Janek.

Niezwykłą, świąteczną atmosferę tego wieczoru przywołały swoim występem artystycznym dzieci z kółka teatralnego pod kierunkiem pani Joanny Krawiec oraz uczennice zespołu wokalnego „Iskierki” prowadzonego przez panią Katarzynę Morawską. Mali aktorzy, inspirując się fabułą baśni „Dziewczynka z zapałkami”, sugestywnie przekonywali, że musimy otworzyć się na potrzeby drugiego człowieka.

Pomiędzy kolędami mogliśmy wysłuchać opowieści o historii bożonarodzeniowych pieśni oraz zwyczajów

nie tylko z Polski. Całość prowadziły uczennice klasy VB: Marcelina,  Weronika, Maja i Zuzia-dobrze zapowiadające się prezenterki.

O stosowne tło dla występujących artystów, czyli  zimową dekorację, zadbały panie: Marta Dobecka i Anna Tracz, wprowadzając nas w atmosferę minionych świąt Bożego Narodzenia. Za logistykę całego przedsięwzięcia była odpowiedzialna pani Karina Hennig.

Na zakończenie nie zapomnieliśmy o słodkim poczęstunku dla przybyłych gości, czyli o słodkich pierniczkach, które upiekły specjalnie na tę okazję panie-Małgorzata Pniewska  i Marta Dobecka.

Dzięki pani Marcie Rogackiej-Bojczuk oraz pani Joannie Wagner, które wykonały i udostępniły fotorelację z „Wieczoru Kolęd”, możemy na dłużej zachować miłe wspomnienia w pamięci.

Całość wypadła ... pysznie. Do siego roku!