Uroczyste poświęcenie sztandaru pruszczańskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 4.

Dzieci uczące się j. kaszubskiego w SP nr 4 wraz  z Panią Danutą Winiarczyk  wzięły udział w uroczystym poświęceniu sztandaru pruszczańskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego.

W sobotę, 3 marca, podczas mszy świętej w kościele pw. Błogosławionych Michała Kozala i Jerzego Popiełuszki w Pruszczu Gdańskim odbyło się uroczyste poświęcenie sztandaru pruszczańskiego oddziału Zrzeszenia Kaszubsko-Pomorskiego. W uroczystości wzięli udział samorządowcy, w tym burmistrz Pruszcza Gdańskiego, starosta gdański, członkowie Zrzeszenia Kaszubsko -Pomorskiego z oddziałów z Pomorza i nie tylko, w tym prezes ZK-P-prof. Edmund Wittbrodt i dzieci uczące się języka kaszubskiego ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim pod opieką Pani Danuty Winiarczyk.