• "Motylki" z OP na ul. Kochanowskiego z wizytą w Przedsiębiorstwie "WiK".
  W dniu 2.03.2020r. dzieci z grupy "Motylki" z OP na ul. Kochanowskiego udały się do Przedsiębiorstwa "WiK" w Pruszczu Gdańskim. Organizatorzy spotkania opowiedzieli dzieciom o tym, jak ważna jest woda w naszym życiu i jak można ją oszczędzać. Zobaczyły sposoby oczyszczania i gromadzenia wody na prezentacji multimedialnej, a także "na żywo"- zostały oprowadzone po terenie Przedsiębiorstwa. Serdecznie dziękuję Panom: Sławomirowi Stachowiczowi i Maciejowi Kopisiowi za oprowadzenie grupy, Pani Mai za upominki dla dzieci, a tacie Fabiana - Panu Kowalskiemu za pomoc w organizacji wycieczki. Wychowawca- Zofia Gilewska.
  03.03.2020 22:51 | więcej »
 • Dogoterapia "Krasnale", "Motylki" i "Jeżyki" z OP na ul. Kochanowskiego.
  W piątek 28.02.2020r. dzieci z grup "Krasnale", "Motylki" i "Jeżyki" miały okazję, dzięki swoim Rodzicom uczestniczyć w zajęciach Dogoterapii. Tym razem tematyką było odpowiednie żywienie psów, ich leczenie i pielęgnacja. dziękujemy Pani Kamili i pieskowi Vivi !!!
  03.03.2020 22:43 | więcej »
 • Spotkanie z panem Dariuszem Skolimowskim w OP na ul. Kochanowskiego.
  W dniu 21 lutego w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z podróżnikiem i alpinistą Panem Dariuszem Skolimowskim. Pierwszym Polakiem, który sam i do tego jeszcze zimą zdobył szczyt Newtontoppen na Spitsbergenie. Dzieci miały okazję posłuchać opowieści z niezwykłej przygody, obejrzeć prezentacje multimedialną i sprzęt oraz wyposażenie, które było niezbędne w tej wyprawie. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas. Organizator spotkania: Beata Kisiel
  03.03.2020 21:50 | więcej »
 • Bal karnawałowy w OP na ul. Kochanowskiego 8.
  W dniu 19 lutego 2020 r. dzieci z OP na ul. Kochanowskiego bawiły się od rana na balu karnawałowym. Atrakcję, której tematem głównym był "Dziki Zachód" przygotowała dla nich nasza Rada Rodziców- dziękujemy!!!
  03.03.2020 21:20 | więcej »
 • Pani Higienistka z gabinetu stomatologicznego w grupie "Motylki" z OP na Kochanowskiego
  W dniu 18.02.2020 Pani Higienistka z gabinetu stomatologicznego przeprowadziła w grupie ":Motylki" z OP na Kochanowskiego zajęcie "O ząbkach". Dzieci dowiedziały się jak często i w jaki sposób należy myć zęby. Same praktycznie spróbowały prawidłowych ruchów szczoteczką. Mogły poklasyfikować produkty spożywcze na zdrowe i te, które mogą zaszkodzić naszemu pięknemu uśmiechowi oraz pobawić się w gabinet stomatologiczny. Bardzo dziękujemy Pani Justynie- (prywatnie mamie naszej Amelki ) za przeprowadzone zajęcie i prezenty, dzięki którym dzieci będą mogły lepiej zadbać o swoją jamę ustną. Mamy nadzieję, że dzięki tej wizycie będą się lepiej czuły na kontrolnych wizytach u dentysty. Wychowawca: Zofia Gilewska.
  03.03.2020 21:12 | więcej »
 • Dni Babci i Dziadka w OP na ul. Kochanowskiego.
  W Oddziałach Przedszkolnych na ul. Kochanowskiego 8 od 12 do 14 lutego odbywały się uroczystości na cześć bardzo ważnych osób w życiu dzieci. Nie zabrakło życzeń, wzruszeń i ciepłych słów, nie tylko od dzieci, ale także Dyrekcji i wychowawców.
  03.03.2020 21:06 | więcej »
 • Dni bezpiecznego internetu w OP na ul. Kochanowskiego.
  Przez kilka dni miesiąca lutego wychowawczyni grupy "Motylki" z OP na ul. Kochanowskiego -Zofia Gilewska realizowała ze swoją grupą jeden z bloków Projektu: "Mały Miś w świecie wielkiej literatury" i firmy Safety Internet dotyczący bezpiecznego poruszania się w sieci. Starała się zapoznać dzieci z zagrożeniami, które czyhają na nie
  w internecie, ze zjawiskiem hejtu, a także pokazała im jakie korzyści niesie ze sobą korzystanie z sieci. Dzieci wiedzą już, że przede wszystkim z internetu powinny korzystać pod opieką osób dorosłych, zrobiły sobie swoje papierowe laptopy, a zwieńczeniem działań była dla nich projekcja bajki.
  03.03.2020 20:59 | więcej »
 • Dogoterapia w grupie "Biedronki" z OP na ul. Kochanowskiego.
  W dniu 13.02.2020r. dzieci z gr. „Biedronki” brały udział w kolejnych zajęciach edukacyjnyc z udziałem psa Vivi. Tym razem przedszkolaki dowiedziały się, czego nie może jeść pies i jakie mogą być skutki zjedzenia przez niego niebezpiecznych produktów. Nie zabrakło również zadania wymagającego sprawności manualnej. Czekamy na kolejne spotkanie w marcu! Wychowawca: Agnieszka Antkiewicz.
  03.03.2020 20:29 | więcej »
 • Krasnale z OP na ul. Kochanowskiego z wizytą u dzieci z bawialni Kic-Kic.

  Żłobek i Urodzinki Kic-kic napisał 12 lutego:

  KRASNALE z Oddziału przedszkolnego przy Szkole podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim, zapamiętajcie tą grupę, bo to prawdziwi artyści i będzie o nich jeszcze głośno. Brakuje nam słów zachwytu i uznania dla pasji, talentu, zaangażowania. To co zobaczyliśmy dziś w ramach akcji "Dzieci dzieciom" zaparło nam dech w piersiach. Krasnale, Beata Kisiel, Zofia Skrzypiec brawo, brawo, brawo

  03.03.2020 20:19 | więcej »
 • Dzień koloru czerwonego w OP na ul. Kochanowskiego.
  Walentynki jest to także wspaniały dzień, aby otoczyć się kolorem czerwonym. W tym dniu OP na ul. Kochanowskiego 8 odbyły się specjalne zajęcia akcentujące ten kolor, dzieci wykonywały prace plastyczne i czerwone poczęstunki.
  W dniu 14.02.2020r. dzieci z gr. „Biedronki” obchodziły nie tylko Walentynki. Tego dnia realizowaliśmy zajęcia w ramach projektu „Kolorowe dni” (propagowanie zdrowego i kolorowego odżywiania się). Tym razem był to oczywiście dzień „czerwony”. Przedszkolaki dowiedziały się, dlaczego warto jeść czerwone owoce i warzywa (wpływają korzystnie na pracę serca) i chętnie ich próbowały!
  Ze stolika szybko zniknęła żurawina, porzeczki, rzodkiewki, pomidorki koktajlowe, papryka, winogrona i nawet sok pomidorowy!!!
  Brawo „Biedroneczki”! wychowawca: Agnieszka Antkiewicz
  03.03.2020 20:11 | więcej »
 • Walentynki w OP na ul. Kochanowskiego.
  Walentynki to dobra okazja by powiedzieć komuś, że się go lubi, szanuje, a nawet darzy wyjątkową sympatią. W naszym przedszkolu można było zrobić to za pośrednictwem poczty walentynkowej. W dniu 10 lutego w szatni stanęła skrzynka walentynkowa, do której można było wrzucać kartki. W skrzynce znalazło się bardzo dużo kolorowych listów i laurek dla dzieci i pracowników. Dziękujemy wszystkim za pozytywny odzew, za to, że „listonosze” w dniu 14 lutego mieli pełne ręce roboty. Organizatorki akcji: Beata Kisiel i Zofia Skrzypiec
  03.03.2020 20:00 | więcej »
 • Pieczemy gofry w OP na ul. Kochanowskiego 8.

  W piątek 7 lutego w grupie „Krasnale” odbyło się wielkie pieczenie gofrów. Do pracy zabraliśmy się zaraz  po śniadaniu. Rozpoczęliśmy od przygotowania produktów. Dzieci wsypały do miski wszystkie potrzebne produkty, które zostały dokładnie wymieszane mikserem. Następnie, kiedy gofrownice były już odpowiednio nagrzane pani Małgosia przystąpiła do pieczenia. Wszędzie unosił się wspaniały aromat pieczonego ciasta. Dzieci z niecierpliwością czekały, aż gofry będą gotowe. Każdy mógł sam zdecydować z czym będzie je jadł. Do wyboru była bita śmietana, dżem, cukier puder  i brzoskwinie. Wszystkie wyglądały apetycznie, a smakowały jeszcze lepiej. Gofry były tak pyszne, że co niektórzy skorzystali z dokładki. Nasze przedszkolaki  uwielbiają takie kulinarne zajęcia, ponieważ to sama przyjemność spożywać to, co się  samodzielnie przygotowało. Wychowawca Beata Kisiel.

  13.02.2020 21:35 | więcej »
 • Preorientacja zawodowa w grupie "Biedronki" z OP na ul. Kochanowskiego 8.

  W dniu 05.02.2020r. grupę „Biedronek” odwiedziła przedszkolna intendentka - Pani Beata Grzesińska, by pogłębić wiedzę dzieci na  temat zdrowego odżywiania się. Przedszkolaki dowiedziały się, co należy spożywać i w jakich ilościach, by być zdrowym i prawidłowo się rozwijać. Pani Beata zachęcała również dzieci do próbowania nowych potraw, a zwłaszcza surówek! Na zakończenie zajęć dzieci segregowały obrazki przedstawiające zdrową
  i niezdrową żywność. Zadanie zostało wykonane na 6! Dziękujemy Pani Beacie za poświęcony nam czas i podzielenie się swoją wiedzą. Wychowawca grupy – Agnieszka Antkiewicz

  13.02.2020 21:26 | więcej »
 • Rodzice czytają dzieciom w OP na ul. Kochanowskiego 8.

  Dnia 5 lutego grupę „Krasnale” odwiedził tata Malwinki O., aby poczytać dzieciom baśń o „Żabim królu”. Spotkanie miało na celu realizację projektu „Cała Polska czyta dzieciom”, który kontynuujemy w naszej grupie trzeci rok. Serdecznie dziękujemy panu Maćkowi za poświęcony nam czas. Wychowawca: Beata Kisiel

  13.02.2020 21:20 | więcej »
 • Grupa "Krasnale" z OP na ul. Kochanowskiego w Bibliotece Miejskiej i Powiatowej.

  Dnia 28 stycznia (wtorek) dzieci z grupy „Krasnale” ponownie odwiedziły Miejską  i Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pruszczu Gdańskim. Tym razem pani Asia przygotowała dla nas baśń „Brzydkie kaczątko” opowiadaną za pomocą teatrzyku Kamishibai udowadniając, że ta niewielkich rozmiarów drewniana „skrzynka” może stanowić interesującą i nowatorską formę spotkania z książką. Po wysłuchaniu baśni dzieci miały możliwość obejrzenia i dotknięcia prawdziwego jajka, ułożenia historyjki obrazkowej oraz udziału w zabawach z wykorzystaniem chusty animacyjnej. Wychowawca Beata Kisiel.

  13.02.2020 21:19 | więcej »
 • "Krasnale" i "Pajacyki" z OP na Kochanowskiego 8 w Kinie na Bursztynowym Szlaku.

  W środę 29 stycznia dzieci z grupy „Pajacyki” i „Krasnale” udały się na wycieczkę do Kina        na Bursztynowym Szlaku na projekcję filmu „Tajni i fajni”. Nudy w kinie nie było – dużo wątków, wiele postaci, same atrakcje. Dzieci były zachwycone. Uśmiechnięte buzie oraz pełne przejęcia komentarze były potwierdzeniem dobrze spędzonego przedpołudnia.                                Serdecznie dziękujemy Rodzicom  z obu grup za opłacenie biletów wstępu. Wychowawcy: Iwona Lubocka, Beata Kisiel, Zofia Skrzypiec.

  13.02.2020 21:04 | więcej »
 • Grupa "Motylki" z OP na Kochanowskiego w Bibliotece Miejskiej i Powiatowej.
  W dniu 27 stycznia 2020r. grupa "Motylki" wraz ze swoją wychowawczynią Zofią Gilewską udała się do Biblioteki Miejskiej i Powiatowej w Pruszczu Gdańskim, by wziąć udział w pierwszym w tym roku kalendarzowym spotkaniu cyklicznym z literaturą. Dzieci miały okazję wysłuchać bajki "Brzydkie kaczątko" przedstawionej w teatrzyku Kamishibai oraz wziąć udział w zabawach przygotowanych przez Panie z biblioteki. Dziękujemy!
  13.02.2020 21:20 | więcej »
 • Uroczystości z okazji Dnia Babci i dziadka w OP na ul.Kochanowskiego.

  Dzieci z Oddziałów Przedszkolnych na ul. Kochanowskiego 8

  Maja zaszczyt zaprosić swoich Kochanych Gości na uroczystości

  z okazji Dnia Babci i Dziadka, które odbędą się w dniach:

  12 LUTEGO (środa):          Misie: godzina 9.30

                                               Biedronki: godzina 10.00

   

  13 LUTEGO (czwartek):     Pajacyki: godzina 9.30

                                                Motylki: godzina 10.30

   

  14 LUTEGO (piątek):           Jeżyki: godzina 9.30

                                                 Krasnale: godzina 10.00

  06.02.2020 20:51 | więcej »
 • Nagrody dla OP na ul. Kochanowskiego 8.
    W piątek 31 stycznia Pan Dyrektor Paweł Biesiekierski wraz z Panią Wicedyrektor Patrycją Krekorą odebrali nagrody dla naszych oddziałów przedszkolnych za: 1 miejsce w powiecie gdańskim oraz 1 miejsce w województwie pomorskim ♥️ w plebiscycie "Przedszkole na Medal". Otrzymaliśmy liczne nagrody i jesteśmy zmotywowani do jeszcze większej pracy.
  Jesteśmy 100% "Przedszkolem Na Medal"
  Dziękujemy wszystkim za zaufanie i oddane głosy !!!


  Fotorelacja w Dzienniku Bałtyckim z gali rozdania nagród
  04.02.2020 11:22 | więcej »
 • "Rodzice czytają dzieciom" spotkanie w grupie "Biedronki".
  W dniu 03.01.2020r. grupę " Biedronki" z OP na ul.Kochanowskiego odwiedziła mama Igi - Pani Milena, by po raz kolejny poczytać dzieciom.Tym razem była to "Królewna Śnieżka". Serdecznie dziękujemy za mile spędzony czas. Wychowawca: Agnieszka Antkiewicz
  27.01.2020 22:34 | więcej »
 • Przedstawienie Bożonarodzeniowe grup "Motylki" i "Jeżyki" dla Rodziców w OP na ul. Kochanowskiego 8.
  Dzieci z grupy "Motylki" i "Jeżyki" zaprosiły w dniu 20.12.2019r. swoich Rodziców na przedstawienie Bożonarodzeniowe, był to już finał naszych przedświątecznych działań. Były życzenia, zakręciła się niejedna łezka w oku, wprowadziliśmy się wspólnie w spokojny, podniosły nastrój. Życzymy wszystkim spełnienia marzeń i Wesołych Świąt!!!
  27.01.2020 22:51 | więcej »
 • Wigilia w OP na ul. Kochanowskiego 8.
  W dniu 19 grudnia w OP na ul. Kochanowskiego odbyła się tradycyjna Wigilia. Pani wicedyrektor Patrycja Krekora przywitała zaproszonych gości, byli to: zastępca Burmistrza Jerzy Kulka, radna-Małgorzata Czarnecka-Szafrańska,Karolina Mik- kierownik Referatu Oświaty, Kultury i Sportu, Dyrektor Paweł Biesiekierski i Przewodniczący Rady Rodziców- Jakub Majewski. Na początek dzieci z grup "Motylki" i "Jeżyki" wykonały przedstawienie Bożonarodzeniowe, a później wszyscy podzielili się opłatkiem i spożyli tradycyjną Wigilię. Mamy nadzieję, że choć troszkę naszej atmosfery wkradło się do dziecięcych serduszek oraz, że spełnią się wszystkie wypowiedziane życzenia- te duże i te malutkie
  28.01.2020 21:09 | więcej »
 • Rozwiązanie konkursu na "Najpiękniejszą ozdobę Bożonarodzeniową" w OP na ul. Kochanowskiego 8.
  18 grudnia w OP na ul. Kochanowskiego nastąpiło rozwiązanie konkursu na "Najpiękniejszą Bożonarodzeniową ozdobę". Wspólne prace dzieci i Rodziców były bardzo piękne, czasochłonne i pomysłowe. Zwycięzcy zostali wyłonieni w toku głosowania, wszyscy zostali nagrodzeni dyplomami, a dzięki naszej Radzie Rodziców każdy uczestnik otrzymał upominek. Dziękujemy bardzo wszystkim za bardzo liczny udział- organizatorki konkursu: Agnieszka Antkiewicz I Zofia Gilewska!
  27.01.2020 23:39 | więcej »
 • Przegląd kolęd i pastorałek w OP na ul Kochanowskiego 8.
  W dniu 17.12.2019r. odbył się w naszym przedszkolu Przegląd Kolęd i Pastorałek „Hej kolęda, kolęda!” zorganizowany przez panią Agnieszkę Antkiewicz, wychowawczynię gr. „Biedronki”. Spotkanie charakteryzowało się wyjątkową, świąteczną atmosferą, która pozwala zwolnić, zatrzymać się i wyciszyć w przedświątecznym szaleństwie. Za sprawą przepięknie wykonanych kolęd i pastorałek poczuliśmy już magię Świąt Bożego Narodzenia. Na przeglądzie nie ocenia się dzieci, nie przyznaje miejsc, lecz nagradza się wszystkich brawami, dyplomami i słodkimi upominkami. Cieszymy się, że to przedszkolne kolędowanie stało się już naszą tradycją!
  27.01.2020 23:45 | więcej »
 • Biblioteczne spotkania cykliczne- grupa "Pajacyki".
  W dniu dzisiejszym tj. 16.12.2019r. grupa "Pajacyki" z OP na ul. Kochanowskiego wraz z Panią Iwoną Lubocką wybrała się na kolejne spotkanie cykliczne do Biblioteki Miejskiej i Powiatowej w Pruszczu Gdańskim.Tym razem Panie z biblioteki przygotowały dla dzieci zajęcie o tematyce zimowej.
  28.01.2020 21:07 | więcej »
 • Zajęcie otwarte w grupie "Motylki"- warsztaty piernikowe.
  Dziś tj. w poniedziałek 16 grudnia w grupie "Motylki" w OP na ul. Kochanowskiego 8 odbyły się zajęcia otwarte dla Rodziców połączone ze zdobieniem świątecznych pierniczków. Dzieci wysłuchały opowiadania o "Toruńskich piernikach", zapoznały się z piosenką o "Świątecznych pierniczkach", a później razem ze swoimi gośćmi w wykonały piękne i smaczne ciasteczka. Mam nadzieję, że udało się nam choć trochę oderwać od codzienności i poczuć już atmosferę nadchodzących Świąt. Serdecznie dziękuję Rodzicom za tak liczne przybycie i zaangażowanie w dzisiejsze zajęcie!!!
  Wychowawca- Zofia Gilewska.
  27.01.2020 22:54 | więcej »
 • Wycieczka grupy "Krasnale" i "Pajacyki" do wioski Świetego Mikołaja.

  W magiczny czas – święta pachnące choinką i piernikiem – 3 grudnia dzieci z grupy „Krasnale”                                  i „Pajacyki” pojechały do Drzewiny. Miejsca nieprzypadkowego, gdyż zatrzymał się tam z wizytą Święty Mikołaj.

   Już w drodze przekonaliśmy się, że spotkanie to będzie niezapomniane za sprawą krajobrazu obsypanego śniegiem.  W Przystanku Świętego Mikołaja przewodnikami były najprawdziwsze świąteczne Elfy. Czekały tam na nas  liczne atrakcje: warsztaty, filmy, wystawy, żywa szopka, fiński namiot Kota i oczywiście niezapomniane spotkanie ze Świętym Mikołajem. Przedszkolaki miały także okazję przejść przez specjalny komin, aby przekonać się, ile wysiłku kosztuje rozdawanie prezentów oraz skosztować specjalnego napoju Mikołaja.

   Serdecznie dziękujemy Rodzicom za sfinansowanie wycieczki!!!

  28.01.2020 00:15 | więcej »
 • Warsztaty świąteczne z Rodzicami w grupie "Biedronki".
  W dniu 13.12.2019r. w gr. „Biedronek” zapachniało już świętami. I to dosłownie! Wszystko za sprawą rodzinnych warsztatów piernikowych, zorganizowanych przez wychowawczynię - panią Agnieszkę. Wszyscy obecni - ci młodsi i ci starsi - wykazali się dużą pomysłowością w tworzeniu świątecznego przysmaku.
  28.01.2020 09:32 | więcej »
 • Grupa "Krasnale" na wycieczce do Sortowni Poczty Polskiej.
  W piątek 13 grudnia mieliśmy jedyną niepowtarzalną okazję przekroczyć próg sortowni pocztowej w Pruszczu Gdańskim. Pracownicy przez całą dobę segregują i sortują listy, paczki, różnego rodzaju przesyłki. Niezliczona ilość pudeł czeka na listonoszy, którzy muszą się uporać z ogromną ilością przygotowanych stosów kopert. Dzieci poznały specyfikę pracy w sortowni, potrzebne urządzenia, ale największą frajdę sprawiło im stemplowanie listów napisanych w domu wspólnie z rodzicami do Świętego Mikołaja. Wiele wrażeń wywołała wizyta w dziale kontroli celnej. Przedszkolaki mogły zobaczyć w jaki sposób nadana paczka jest prześwietlana dzięki specjalnemu skanerowi. Ponadto miały pokaz służb ochrony Poczty Polskiej i spotkanie ze Świętym Mikołajem. Dziękujemy mamie Viktorii K. za zorganizowanie tej wycieczki i przygotowanie prezentów oraz słodkiego poczęstunku.
  Wychowawcy Beata Kisiel i Zofia Skrzypiec
  28.01.2020 09:42 | więcej »
 • Dogoterapia w grupie "Motylki".
  W piątek 13 grudnia w OP na ul. Kochanowskiego 8 grupa "Motylki" miała przyjemność uczestniczyć w kolejnym spotkaniu z pieskiem Vivi i jego Panią Kamilą. Tym razem dzieci dowiedziały się jak pieski mogą rozumieć nasza mowę- nie tylko słowa, ale i gesty.
  28.01.2020 21:16 | więcej »
 • Rozwiązanie Konkursu patriotycznego w OP na ul. Kochanowskiego 8.
  W piątek 13 grudnia w OP na ul. Kochanowskiego 8 nastąpiło rozwiązanie plastycznego konkursu patriotycznego zorganizowanego przez panią Ewelinę Milecką. Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody książkowe i pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy wszystkim dzieciom oraz Rodzicom i dziękujemy za udział w konkursie!!!
  28.01.2020 21:40 | więcej »
 • Zajęcie otwarte w grupie "Pajacyki".
  W dniu 9.12.2019r. do OP na ul. Kochanowskiego 8 wychowawczyni, pani Anna Romaszkiewicz zaprosiła Rodziców z grupy "Pajacyki" do wspólnego zdobienia pierniczków . Jest to jeden ze zwyczajów zwiastujących nadchodzące Święta Bożego Narodzenia. Było miło, pachnąco i pysznie. Z pewnością był to rodzinnie spędzony czas!
  28.01.2020 21:56 | więcej »
 • Przedstawienie grupy "Krasnale" dla zaproszonych gości.
  W dniu 10.12.2019r. wychowawczynie grupy "Krasnale"- panie Beata Kisiel i Zofia Skrzypiec zaprosiły wszystkie dzieci i pracowników z OP na ul. Kochanowskiego 8 na przedstawienie pt. "Humory zimy". Wspaniale przygotowani mali aktorzy dali z siebie wszystko, za co otrzymali gromkie brawa od widzów!!!
  27.01.2020 23:57 | więcej »
 • Dzieci z OP na ul. Kochanowskiego na spektaklu teatralnym.
  W dniu 9.12.2019r. w Oddziałach Przedszkolnych na ul. Kochanowskiego dzieci miały okazje obejrzeć przedstawienie wykonane przez teatr "Qfer". Tym razem aktorzy zaprosili małych widzów na "Opowieść Wigilijną". Było bardzo magicznie i wszystkim zaczęła udzielać się przedświąteczna atmosfera! dziękujemy naszej Radzie Rodziców za sfinansowanie przedstawienia!!!
  28.01.2020 21:42 | więcej »
 • Warsztaty z Panią florystką- grupa "Motylki".
  W dniu 9.12.2019r. dzieci z grupy "Motylki" miały wielką przyjemność uczestniczyć w kolejnych zajęciach z preorientacji zawodowej. Tym razem mama jednej z uczennic - pani Agnieszka Majewska zapoznała je z zawodem florystki. Dzieciom bardzo podobały się kolorowe ozdoby do kwiatów i ciekawe narzędzia, których używa się do wykonywania bukietów i wiązanek. Podczas krótkiej pogadanki, dowiedziały się jak zrobić stroik na świąteczny stół, a później własnoręcznie go wykonały. W ten sposób przybliżyliśmy się nastrojem do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia. Bardzo dziękuje Pani Agnieszce za poświęcony czas i przygotowanie materiałów do wykonania przez dzieci stroików. Wychowawca- Zofia Gilewska.
  28.01.2020 22:01 | więcej »
 • Grupy "Jeżyki" i "Motylki" w Kinie na Bursztynowym Szlaku.
  W dniu 11.12.2019r grupy "Jeżyki" i "Motylki" z OP na ul. Kochanowskiego 8 wybrały się do Kina Na Bursztynowym szlaku. Bajka o niesfornym baranku Shaun pt. "Farmagedon" była zabawna, ale i pouczająca jak traktować przyjaciół, nawet jeśli nie są z naszej planety. Dzieciom bardzo się podobało. Dziękujemy Rodzicom z obu grup za sfinansowanie tej atrakcji dla dzieci- Ewelina Milecka i Zofia Gilewska!!!
  27.01.2020 21:08 | więcej »
 • Zajęcia otwarte w grupie "Misie".
  13 grudnia 2019r. Pani Ewa Jagielska i Maria Kaniecka zaprosiły Rodziców na wspólne wykonanie ozdób światecznych.
  27.01.2020 20:28 | więcej »
 • Dogoterapia w grupie "Biedronki"

  W dniu 12.12.2019r. dzieci z gr. „Biedronki” uczestniczyły w kolejnych zajęciach z udziałem psa. Tym razem dowiedziały się, że nie trzeba mówić, aby ktoś nas zrozumiał. Można to przecież pokazać. Dziękujemy Pani Kamili i Vivi za super zabawę. Wychowawca: Agnieszka Antkiewicz.

  27.01.2020 20:15 | więcej »
 • WIELKA WYGRANA OP NA UL. KOCHANOWSKIEGO W ETAPIE WOJEWÓDZKIM "PRZEDSZKOLE NA MEDAL 2019" DZIENNIKA BAŁTYCKIEGO.
  Drodzy Państwo!!
  Mamy ogromna przyjemność poinformować, że miażdżącą ilością głosów wygraliśmy Wojewódzki etap na "Przedszkole na medal 2019" Dziennika Bałtyckiego. Nie udało by sie to bez docenienia przez Was naszej pracy, zaufania i przede wszystkim oddanych głosów. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy nas wsparli i wysłali na nas sms-y !!!
  29.11.2019 22:18 | więcej »
 • Akcja charytatywna w OP na Kochanowskiego.
  Bardzo prosimy o wsparcie akcji charytatywnej Pani Beaty Kisiel z OP na Kochanowskiego.
  26.11.2019 23:35 | więcej »
 • Góra Grosza- akcja charytatywna w OP na Kochanowskiego.
                        
  26.11.2019 23:32 | więcej »
 • Zwycięstwo OP na ul. Kochanowskiego 8 w konkursie Dziennika Bałtyckiego na szczeblu powiatowym !
  13 min

  Drodzy Rodzice i Przyjaciele naszego przedszkola!!!
  Niezmiernie miło jest nam Państwo poinformować, że Oddziały Przedszkolne przy ul. Kochanowskiego 8 zdobyły 1 miejsce w etapie powiatowym na "Przedszkole na medal 2019" w rankingu Dziennika Bałtyckiego. Stało się to przede wszystkim dzięki Państwa zaangażowaniu i oddanym głosom, przesyłanym na naszą placówkę- serdecznie wszystkim dziękujemy i prosimy o dalsze wspieranie nas tym razem na etapie wojewódzkim, w którym obecnie jesteśmy na miejscu 5. DZIĘKUJEMY !!!

  24.11.2019 18:39 | więcej »
 • RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM W OP NA UL. KOCHANOWSKIEGO.

  RODZICE CZYTAJĄ DZIECIOM W PRZEDSZKOLU

         Jak ważne jest czytanie wie każdy przedszkolak. Głośne czytanie dziecku juz od najmłodszych lat ułatwia samodzielne czytanie, kształtuje nawyk czytania przez całe życie. Wspólne czytaniez dzieckiem chroni przed uzależnieniem od telewizji, buduje więź między dzieckiem  i dorosłym. Dzieci z gr. „Biedronki” uwielbiają słuchać bajek, zwłaszcza czytanych przez ich rodziców. W dniu 07.11.2019r. mama Hani - Pani Asia - przeczytała dzieciom „Opowiastki dla małych uszu” J. Wachowiak. Wszystkie opowiadania przedstawiały nie tylko interesujące historyjki, ale dodatkowo uświadamiały dzieciom, że marzeniom należy nieco pomóc, a bez wysiłku nie da się niczego osiągnąć. Zaś w dniu 15.11.2019r. odwiedziła nas mama Igi - Pani Milena, by przeczytać znanego „Czerwonego Kapturka” oraz „Złotowłosą i trzy misie”. Dzieciz uwagą słuchały i chętnie wypowiadały się na temat treści.  Serdecznie dziękujemy Pani Asi i Milenie za mile spędzony czasi czekamy na kolejnych rodziców!

                                             wychowawca gr. „Biedronki”: Agnieszka Antkiewicz

  19.11.2019 21:09 | więcej »
 • Zajęcia z preorientacji zawodowej w OP na ul.Kochanowskiego.
  13.11.2019r. grupa "Motylki" z OP na Kochanowskiego miała przyjemność gościć Panią Agnieszkę Zakrzewską i Pana Wojciecha Karwata na mini pokazie fryzjerskim. Dzieci mogły uczesać włosy specjalnych modeli, zapoznać się z różnymi akcesoriami potrzebnymi do pielęgnacji włosów, zaprojektować własną fryzurę na kartce. Pan Wojtek, ze względu na to, iż jest fryzjerem męskim uczesał naszych chłopców.Może mistrz świata we fryzjerstwie i barberingu, zaszczepił w którymś z naszych dzieciaków chęć kształcenia się i pracy w tym kierunku.
  17.11.2019 17:06 | więcej »
 • Obchody Odzyskania przez Polskę Niepodległości w OP na Kochanowskiego.
  Przez ostatnie dwa tygodnie w OP na Kochanowskiego wychowawczynie przygotowywały wiele działań mających na celu uczczenie 101 rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Grupa "Motylki" z panią Sonią zaprosiła gości na specjalny apel z tej okazji, pani Ewelina zorganizowała Przegląd piosenki patriotycznej, wspólnie odśpiewano hymn Państwowy, a pani Iwona zorganizowała wymienę pocztówkową ze szkołami w całym kraju. W ten sposób starałyśmy się przybliżyć dzieciom niełatwą dla nich tematykę.
  17.11.2019 16:52 | więcej »
 • Zebrania z Rodzicami- Oddziały Przedszkolne ul. Kasprowicza
  DNIA 21.11.2019 ODBĘDZIE SIĘ ZEBRANIE Z RODZICAMI ( ODDZIAŁY PRZEDSZKOLNE- ZERÓWKI):
  GRUPA 0A - GODZ.17.00 SALA 209
  GRUPA 0B - GODZ. 17.00 SALA 207
  GRUPA 0C - GODZ. 17.00 SALA 206
  ZAPRASZAMY
  13.11.2019 13:28 | więcej »
 • Zbiórka dla Paulinki.
  Bardzo prosimy o wsparcie akcji charytatywnej w OP na ul. Kochanowskiego!!!
  04.11.2019 21:14 | więcej »
 • OP na ul. Kochanowskiego- czcimy pamięć zmarłych.
  W dniu 30.10.2019r. pani Zofia Skrzypiec udała sie z grupą "Krasnale" pod pomnik Papieża Jana Pawła II, zapalić znicze i w ten sposób uczcić pamięc wszystkich zmarłych.
  02.11.2019 20:31 | więcej »
 • Pasowanie na przedszkolaka w OP na ul. Kochanowskiego.
  W dniu wczorajszym 29.10.2019r. w OP na ul. Kochanowskiego odbyło się pasowanie na przedszkolaka w grupach: "Misie-3 latki" i "Jeżyki- 5-cio latki". Występom przygotowanym przez wychowawczynie przypatrywali się Pan Dyrektor Paweł Biesiekierski i Pani Wicedyrektor Patrycja Krekora oraz zaproszeni goście. Niejednemu Rodzicowi zakręciła się łezka w oku gdy obserwował swoją pociechę w tak ważnej, nowej roli. Wielkie brawa dla dzieci za odwagę i udany, pierwszy występ !
  30.10.2019 20:14 | więcej »
 • Nauczycielka Przedszkola Roku 2019- głosowanie.
  Drodzy Państwo- prosimy o oddawanie głosów na Panią Agnieszkę Antkiewicz z OP na Kochanowskiego. Dziękujemy!!!
  28.10.2019 20:02 | więcej »
 • Rozwiązanie konkursu "Jesienne inspiracje" w OP na Kochanowskiego
  W piątek w OP na ul. Kochanowskiego nastąpiło rozwiązanie konkursu "Jesienne inspiracje". Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody i pamiątkowe dyplomy. Serdecznie dziękujemy za tak liczny udział, a wszystkim laureatom nagród i wyróżnień GRATULUJEMY !!!
  28.10.2019 19:47 | więcej »
 • Zajęcia edukacyjne grupy "Krasnale"- "Zdrowo żyć chcemy warzywa i owoce jemy!"
  W dniu 23 października grupa „Krasnale” z OP na Kochanowskiego wraz z paniami Beatą, Zosią i Małgosią udała się do Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej na zajęcia dotyczące zdrowego odżywiania się prowadzone przez panią Edytę z fundacji „Zdrowo jem- zdrowo żyję”. Spotkanie miało na celu uzmysłowienie dzieciom, które produkty są podstawą codziennego jadłospisu, a których należy unikać.
  Serdecznie dziękujemy pani Joannie Ł. za zaproszenie.
  28.10.2019 19:38 | więcej »
 • Zajęcia z preorientacji zawodowej w grupie "Pajacyki" w OP na ul. Kochanowskiego.
  W OP na Kochanowskiego w ramach zajęć z preorientacji zawodowej Pani Iwona zaprosiła do grupy "Pajacyki" Rodzica, który pełni służbę w 49 Bazie lotniczej w Pruszczu Gdańskim. Przedstawił dzieciom jak trudna i zarazem ciekawa jest jego praca. Dziękujemy!
  28.10.2019 19:30 | więcej »
 • OP na ul. Kochanowskiego- zdrowe odżywianie- projekt "Kolorowe dni"-Dzień Marchewki.

  Dnia 22.10.2019r. w ramach projektu „Kolorowe dni” (mającego na celu propagowanie zdrowego i „kolorowego” odżywiania się) obchodziliśmy
  w naszym przedszkolu „Dzień Marchewki”. Jak sama nazwa wskazuje tego dnia królowała oczywiście marchewka. Podczas różnorodnych zajęć, zabaw i konkursów przedszkolaki były wdrażane do jedzenia zdrowych i bogatych w  witaminy warzyw. Był to dzień, w którym wszyscy dobrze się bawili i marchewkę polubili!

  Dziękujemy Rodzicom za przygotowanie dzieciom pięknych „marchewkowych” strojów!

  23.10.2019 23:26 | więcej »
 • Teatr Qfer w OP na ul. Kochanowskiego.
  W dniu 21 października do Oddziałów Przedszkolnych na Kochanowskiego przyjechał z występem teatr "Qfer". Bajka, w której udział mogły brać także dzieci nosiła tytuł "Królewna Śnieżka i 7 Krasnoludków". Śmiechom i brawom nie było końca- dziękujemy Radzie Rodziców za zorganizowanie takiej wspaniałej niespodzianki !!
  23.10.2019 23:42 | więcej »

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4
  ul. Kasprowicza 16
  83-000 Pruszcz Gdański
 • 58 682-20-24
  58 682-10-48

Galeria