• Projekt eTwinning

• 31.05.2022 09:29
      • Główną ideą projektu jest podzielenie się, pomiędzy krajami położonymi w różnych częściach
        Europy, informacjami na temat tego co robimy w szkole, aby zaangażować uczniów i ich rodziny w pomoc środowisku, a tym samym chronić planetę. Oprócz dzielenia się informacjami w zakresie edukacji ekologicznej, uczniowie będą również rozwijać swoje umiejętności ICT oraz językowe.

Projekt międzynarodowy eTwinning
        Nazwa projektu: Green Inclusion
        Rok realizacji projektu: 2021/2022
        Partnerzy: Portugalia, Polska, Turcja, Francja
        Osoby zaangażowane w pracy nad projektem: Janina Wszelaka-Zachłowska,
        Anna Studzińska, Joanna Leśnikowska
        O projekcie:
        Głównym celem projektu jest wykorzystanie edukacji ekologicznej jako narzędzia promowania integracji dzieci ze specjalnymi potrzebami. W projekcie przewidziano przekształcenie części dziedzińca szkolnego w szkolny ekologiczny ogród warzywny.
        Doświadczenia zdobyte na świeżym powietrzu mają sprzyjać rozwojowi poczucia własnej wartości uczniów, ich socjalizacji, pozytywnych relacji nauczyciel - uczeń oraz pozytywnego nastawienia do szkoły.
        Jako produkt końcowy uczniowie stworzą magazyn za pomocą programu Madmagz, w którym opublikują swoje doświadczenia, podzielą się dobrymi praktykami, udzielą porad na temat rolnictwa ekologicznego oraz pokażą uprawę swoich produktów.
        Cele:
        Do celów szczegółowych projektu należy rozwijanie niektórych kompetencji w zakresie uczenia się przez całe życie, takich jak: współpraca, komunikacja, umiejętności cyfrowe, przywództwo, inicjatywa i kreatywność, umiejętności badawcze, opanowanie języka angielskiego, świadomość ekologiczna, tolerancja oraz włączenie społeczne.
        Postęp działań:
        Współpraca pomiędzy partnerami będzie odbywać się co miesiąc, wykorzystując pocztę elektroniczną oraz czat eTwinning jako środek komunikacji.
        Październik: Stworzenie logo projektu i przedstawienie swoich pomysłów zagranicznym partnerom.
        Listopad: wybór nazwy magazynu, organizowanie indeksu czasopism. Przypisywanie artykułów.
        Grudzień: prezentacja ekologicznego ogrodu warzywnego i szklarni. Kalendarz siewu.
        Styczeń: znaczenie projektu w szkole, a także wpływ na zaangażowanych uczniów.
        Luty: pisanie artykułów: znaczenie przygotowania gleby do sadzenia i stosowania metody permakultury.
        Marzec: raport prasowy: sadzenie ogrodu warzywnego, znaczenie podlewania i używania
        kompostu.
        Kwiecień: Podsumowanie i wydanie magazynu.
        Maj: Ocena projektu za pomocą formularzy Google.
        Spodziewane rezultaty:
        Produktem końcowym będzie magazyn stworzony z wykorzystaniem programu Madmagz oraz udostępnienie go zarówno na portalach społecznościowych, stronie internetowej szkoły, jak i na Twinspace. Projekt ten ma na celu poprawę praktyki szkolnej poprzez zapoznanie uczniów z narzędziami cyfrowymi dostępnymi w klasie oraz opracowanie różnych
        i bardziej innowacyjnych sposobów uczenia się i nauczania. Projekt ma również na celu poszerzenie horyzontów uczniów, rozwijanie świadomości europejskiej, a wreszcie tworzenie odpowiedzialnych obywateli cyfrowych. Ponadto, celem projektu jest poprawa wiedzy i umiejętności uczniów w klasie i poza nią, przygotowując ich w ten sposób do przyszłego
        rynku pracy.