• Półkolonie letnie 2018

• 12.07.2018 11:47
      • W dniach 25.06. – 06.07.2018 r. dyrektor szkoły pan Paweł Biesiekierski zorganizował we współpracy z władzami miasta Pruszcz Gdański półkolonie letnie dla 120 uczniów. Pod względem merytorycznym półkolonie poprowadziła kierownik świetlicy pani Edyta Kodym – Lewandowska. Wypoczynek obejmował dwa turnusy, podczas których opiekę nad kolonistami sprawowała kadra pedagogiczna placówki. Koloniści mieli codziennie zapewnione drugie śniadanie oraz urozmaicony obiad przygotowywany przez pracowników kuchni. Na uczestników zarówno pierwszego, jak i drugiego turnusu czekały fascynujące wyjazdy, między innymi wycieczka do Rodzinnego Parku Rozrywki „Nowa Holandia” w Elblągu, Parku Rekreacyjno – Edukacyjnego Sea Park w Sarbsku, wyjazd nad morze do Gdańska Brzeźna, wyprawa do Parku Ruchomych Dinozaurów „Dinopark” w Malborku, a także zwiedzanie Żywego Muzeum Piernika w Toruniu, podczas którego dzieci brały udział w warsztatach wypiekania pierników oraz spacer z przewodnikiem po urokliwym toruńskim Starym Mieście.

Ciekawie i aktywnie spędzony czas spełnił oczekiwania uczniów i rodziców. Wszyscy pełni zadowolenia, radości i z uśmiechem na twarzach czekają już na kolejne pełne wrażeń i emocji półkolonie.