• Bursztynowa Liga Rummikub

• Już 22 marca  zapraszamy sympatyków gry Rummikub  na inaugurację Bursztynowej Ligi Rummikub, która odbędzie się w Naszej  Szkole Podstawowej Nr 4.

Za organizację tego emocjonującego wydarzenia odpowiada Trenerka Rummikub - Dorota Orłowska

TERMINY:

1. I kolejka 22 marca - piątek - 16:30-18:30

2. II kolejka 5 kwietnia - piątek - 16:30-18:30

3. III kolejka 19 kwietnia - piątek - 16:30-18:30

4. IV kolejka 26 kwietnia - piątek - 16:30-18:30

5. V kolejka 17 maja - piątek - 16:30-18:30

6. VI kolejka 7 czerwca - piątek - 16:30-18:30

• Najlepszy Matematyk Szkoły - II etap konkursu

• II etap konkursu dla klas 4-8 - Najlepszy Matematyk Szkoły - odbędzie się w dniu 19.03.2024 r.

Zapisanych uczniów z poszczególnych klas zapraszamy na konkurs, zgodnie z poniższym harmonogramem:

• klasy 4, godzina 12:50, sala 103
            • klasy 8, godzina 12:50 sala 109
            • klasy 5 godzina 13:45 sala 103
            • klasy 6 i 7 godzina 13:45 sala 105

Do zobaczenia,

Nauczyciele Matematyki

• Dzień Liczby Pi - 3.14

• Już od czwartku, 14 marca (czyli 3.14), w naszej szkole rozpocznie się matematyczne świętowanie z liczbą Pi w tle. Co na Was czeka?

• Klasowy konkurs o Pi-ękną Niespodziankę
            • Luźne granie w Rummikub (piątek, 15.03.2024 r.)
            • Kangur Matematyczny (czwartek, 21.03.2024 r.)
            • Pi-Day z Mainecraftem
            • Zainwestuj w matematykę - prezentacja
            • II etap Najlepszego Matematyka Szkoły (wtore, 19.03.2024 r.)
            • Liga Rummikub (od 22.03.2024 r.)

Zapraszamy do wspólnego świętowania!

Nauczyciele Matematyki

• Wyniki szkolnych eliminacji do Miejskiego Konkursu Ekologicznego

• Z przyjemnością zawiadamiamy, że do finału Miejskiego Konkursu Ekologicznego zakwalifikowali się:

• Test wiedzy ekologicznejklasy 4 - 6:     Przemysław Chojnacki (5c) i Piotr Kos (5e)klasy 7 - 8:     Zofia Kalińska (8a) i Patrycja Sulewska (7b)
            • Praca plastyczna - Pocztówka ”Moja okolica, moje miejsce na Ziemi”-klasy 4 - 6:     Ewelina Pawłuszek (6a) i Oliwia Utko (5c)
            • Praca plastyczna - Komiks “Historia widziana oczami Raduni” -klasy 7 - 8:     Natalia Cydejko (8a) i Maria Zachłowska (7b)
            • Projekt badawczy - “Przedstawienie zagrożeń dla środowiska naturalnego wywołanego działalnością człowieka”klasy 7 - 8:     Katarzyna Kiedyk (7d), Michał Mynyk (7d) i Tomasz Piotrowski (7b)Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w finale! Dziękujemy wszystkim uczestnikom eliminacji za zaangażowanie.
          • Lekcja języka polskiego w klasie Va

• Kolejna lektura inspiruje uczniów! Tym razem to powieść Ferenca Molnara pt. "Chłopcy z Placu Broni" omawiana na lekcjach polskiego w klasie Va. Najbardziej inspirujący okazał się plac zabaw bohaterów lektury. Uczniowie w swojej artystycznej wizji prezentowali, w jaki sposób  wyobrażają sobie to miejsce. Do wykorzystania było to, co podpowiadała im wyobraźnia: plastelina, papier, materiał, zapałki lub nawet klocki Lego. Lektury nie są takie straszne :)

• Gry na języku polskim

• Klasa 7D miała na lekcji języka polskiego wyjątkowego gościa. Pani Agnieszka Kopacz z 1LO w Sopocie poprowadziła warsztaty, na których uczniowie dowiedzieli się:

Dlaczego oglądanie seriali pomaga w nauce języka polskiego?

Czy można grać i pisać opowiadanie jednocześnie?

Jak uczyć się w sposób efektywny?

Po zajęciach nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu ,,Bal u Balladyny". Trzy uczennice naszej szkoły zajęły pierwsze miejsca!

1. Weronika Rószkowska (7D)

2. Natalia Cydejko (8B)

3. Wiktoria Marek (8C)

Gratulujemy!

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• Pod koniec lutego świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego . Z tej okazji odbyły się wyjątkowe lekcje języka polskiego. Klasy z różnych poziomów edukacyjnych brały udział w grach językowych, konkurencjach i stacjach zadaniowych. Uczniowie zaskoczyli nas swoim sprytem i wiedzą!

• Powiatowy etap Konkursu Matematyczno - Logicznego - wyniki

• W dniu 13 lutego odbył się w naszej szkole powiatowy etap Konkursu Matematyczno - Logicznego.

Zgodnie z regulaminem konkursu 10 uczniów z najlepszymi wynikami z etapu powiatowego zostanie zaproszonych  do etapu wojewódzkiego.

Radość ogromna, bo wśród 10 uczniów znalazło się dwoje uczniów z naszej SP 4 :)

Z naszej szkoły do etapu Wojewódzkiego zakwalifikowali się

Ada B.  z klasy 6C oraz Mateusz M z klasy 6D.

Gratulujemy serdecznie !

Etap wojewódzki odbędzie się 03.04.2024 r, także tego dnia  trzymamy kciuki  i życzymy otwartego umysłu.