• Komunikat Dyrektora Szkoły

• Szanowni Państwo, drodzy Rodzice,

na podstawie rozporządzenia MEiN dnia 28 maja 2021 r. w  sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniemi zwalczaniem COVID-19 ( Dz. U. z 2021 r., poz. 982 ) informuję, że:

1. Od dnia 31 maja 2021 r. zajęcia dla uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim będą realizowane w wariancie stacjonarnym.
            2. Świetlica w Szkole Podstawowej nr 4  im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim prowadzi działalność opiekuńczo-wychowawczą bez ograniczeń wynikających z okresu pandemii, z wyjątkiem przestrzegania zasad reżimu sanitarnego.
            3. Dzieci z oddziałów przedszkolnych uczęszczają na zajęcia bez zmian w trybie stacjonarnym.
            4. Na terenie Szkoły obowiązuje reżim sanitarny zobowiązujący między innymi do noszenia maseczek zakrywających usta i nos zarówno przez uczniów jak i pracowników Szkoły.
            5. Wszyscy uczniowie Szkoły realizują naukę zgodnie z obowiązującym planem lekcji.

Paweł Biesiekierski

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim

• Darmowe warsztaty dla rodziców na czas pandemii

• Dzieci i nastolatki mocno odczuwają skutki ograniczeń związanych z pandemią. Jak mądrze doradzać zbuntowanemu nastolatkowi? Jak radzić sobie z dziećmi, zamkniętymi w domach, pozbawionymi kontaktów z rówieśnikami? Jak zorganizować naukę i zajęcia, kiedy brakuje nie tylko sprzętu, ale także cierpliwości?

• Sukcesy uczennic naszej szkoły w IV Wojewódzkim Festiwalu Poezji i Piosenki Angielskiej "More Than Words"

Z ogromną radością informujemy, że uczennice naszej szkoły Anastazja Tracz i Antonina Tracz z klas 6a zajęły II miejsce w kategorii -Piosenka/duety oraz Weronika Ptach z klasy 6d III miejsce w kategorii -Piosenka/solistki. Natalia Stępień z klasy 6f  w kategorii Piosenka/solistki została wyróżniona.

Jest nam tym bardziej miło,że wszystkie reprezentantki naszej szkoły zostały docenione przez jury IV Wojewódzkiego Festiwalu Poezji i Piosenki Angielskiej More Than Words.

Dziewczętom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Szkolna Komisja Konkursowa

Joanna Piotrowicz

Anna Tracz

• Życzenia

• Z okazji Międzynarodowego Dnia Rodziny życzymy wyjątkowych chwil spędzonych z bliskimi.

Nauczyciele i Dyrekcja Szkoły

• Uwaga ósmoklasiści. Rusza nabór do szkół ponadpodstawowych!

• Drodzy Ósmoklasiści, Drogie Ósmoklasistki,
            przed Wami kolejny ważny etap w życiu. Już w krótce będziecie dokonywać wyborów związanych z Waszą dalszą ścieżką edukacyjną. Aby wesprzeć Was w tym ważnym czasie przedstawiam dla Was istotne informacje związane z rekrutacją.
        • Komunikat Dyrektora Szkoły

• Szanowni Państwo, drodzy Rodzice,

na podstawie rozporządzenia MEiN dnia 29 kwietnia 2021 r. w  sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem
            i zwalczaniem COVID-19 ( Dz. U. z 2021 r., poz. 824 ) informuję, że:

1. Od dnia 17 maja 2021 r. do dnia 30 maja 2021 r. zajęcia dla uczniów klas IV-VIII Szkoły Podstawowej nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim będą realizowane w systemie hybrydowym zgodnie z harmonogramem nauczania hybrydowego.
            2. Zajęcia dla uczniów klas I-III Szkoły Podstawowej nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim kontynuowane będą w trybie stacjonarnym według obowiązującego planu lekcji.
            3. Świetlica w Szkole Podstawowej nr 4  im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim prowadzi działalność opiekuńczo-wychowawczą bez ograniczeń wynikających z okresu pandemii, z wyjątkiem przestrzegania zasad reżimu sanitarnego.
            4. Dzieci z oddziałów przedszkolnych uczęszczają na zajęcia bez zmian w trybie stacjonarnym.

Organizacja funkcjonowania Szkoły od dnia 17 maja 2021 r.pdf

Paweł Biesiekierski

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim

• Czas dla Ziemi

• Dzień Ziemi, który co roku obchodzimy w naszej szkole stał się nie po raz pierwszy Tygodniem dla Ziemi. Chcemy przypomnieć, jak obchodziliśmy to święto.

Chętni uczniowie wraz ze swoimi nauczycielami podjęli eko - wyzwania pod hasłem „Przywróć Nasza Ziemię”. Każdy mógł się włączyć w tę akcję w najbardziej dogodny dla siebie sposób. Uczniowie klas 4 - 8 zmienili swoje awatary w odnawialne źródła energii, pisali listy dla Ziemi. Uczniowie klas czwartych i piątych ze swoimi wychowawcami zapoznali się z ciekawymi pokojami  zagadek przygotowanymi przez Ekoeksperymentarium. Dzięki nauce przez zabawę utrwalali zdobytą wiedzę, poznawali sposoby ograniczania zużycia wody, prądu i uczyli się jak segregować śmieci. Uczniowie klas szóstych, siódmych i ósmych na lekcjach geografii i chemii wzbogacali swoją wiedzę na temat zanieczyszczeń powietrza na zajęciach zaproponowanych przez Edukacyjną Sieć Antysmogową. W czasie zajęć uzyskali odpowiedź na pytania: Co to jest smog? Jakie są główne źródła zanieczyszczeń powietrza? Co należy zmienić, aby powietrze w naszym mieście było jeszcze bardziej pozbawione zanieczyszczeń pyłowych. Młodzież uczyła się, w jaki sposób może na bieżąco analizować stan powietrza w okolicach szkoły, swojego domu i w całej Polsce.