• Konkurs świetlicowy

• Kochane świetliczaki! Świetlica szkolna ogłasza konkurs fotograficzny pt.: "Zima oczami dziecka". Czekamy na wasze prace! :)

• Wielki Maraton Czytelniczy test nr 4

• Uczestnicy Wielkiego Maratonu Czytelniczego!

Informujemy, że test nr 4 Wielkiego Maratonu Czytelniczego odbędzie się 10 stycznia 2022r. o godzinie 8.00 w sali 103. Tego dnia sprawdzimy znajomość treści następujących książek: Lauren Child „Ruby Redford. Spójrz mi w oczy” (klasy 4-6) oraz Harper Lee „Zabić drozda. Powieść graficzna” (klasy 7-8).

Uwaga! W przypadku przedłużenia nauki zdalnej w styczniu przystąpicie do testu online, który zostanie Wam udostępniony w Classroom. Gdy zajdzie taka zmiana, wówczas o szczegółach zostaniecie poinformowani właściwym ogłoszeniem na stronie szkoły oraz przez gmail.

• Komunikat Dyrektora Szkoły - zmiana organizacji funkcjonowania jednostki

• Szanowni Państwo, drodzy Rodzice,

na podstawie Rozporządzenia Ministra Edukacji i Nauki z dnia 13 grudnia 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19 ( Dz. U. z 2021 r., poz. 2301) informujemy o zmianie organizacji funkcjonowania  jednostki:

1. Od dnia 20 grudnia 2021 r. do dnia 9 stycznia 2022 r. ogranicza się funkcjonowanie Szkoły Podstawowej nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim.
            2. Ograniczenie, o którym mowa w ust. 1. nie dotyczy funkcjonowania oddziałów przedszkolnych.
            3. W dniach 20-22 grudnia 2021 r. zajęcie wspomagające będą realizowane w Szkole. Uczniowie zostaną powiadomieni o tym przez nauczycieli prowadzących ww. zajęcia.
            4. W dniach, o których mowa w ust. 1, wszystkie zajęcia lekcyjne będą realizowane z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość poprzez aplikację Meet pakietu G-Suite for Education.
            5. W przypadku, gdy zajęcia nie mogą być realizowane przez ucznia z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość rodzic zobowiązany jest do  niezwłocznego  poinformowania wychowawcę klasy o tym fakcie.
            6. Dyrektor Szkoły do dwóch dni roboczych od pozyskania informacji organizuje inny sposób realizowania tych zajęć.
            7. W dniach, o których mowa w ust. 1, w przypadku uczniów, którzy z uwagi na rodzaj niepełnosprawności nie mogą realizować zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość w miejscu zamieszkania, dyrektor Szkoły: organizuje dla tych uczniów zajęcia w szkole lub umożliwia tym uczniom realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie Szkoły.
            8. Rodzic, którego dziecka dotyczy ust. 7 zobowiązany jest do niezwłocznego poinformowania wicedyrektora Szkoły stosownym mailem zawierającym uzasadnienie przesłanym na adres iwona.polanska@sp4gda.pl
            9. Dyrektor Szkoły w ciągu dwóch dni roboczych informuje o sposobie realizacji zajęć, o których mowa w ust. 7.
            10. W dniach, o których mowa w ust 1. na wniosek rodziców uczniów uczęszczających do klas I-III, którzy nie mogą zapewnić opieki swoim dzieciom, w tym okresie, dyrektor Szkoły organizuje dla nich opiekę na terenie Szkoły.
            11. Wniosek, o którym mowa w ust. 10 rodzic zobowiązany jest przesłać drogą mailową na adres iwona.polanska@sp4gda.pl
            12. Dyrektor umożliwia uczniom objętych opieką, o których mowa w ust. 10, realizację zajęć z wykorzystaniem metod i technik kształcenia na odległość na terenie Szkoły.
            13. Do dwóch dni roboczych od otrzymania wniosku, o którym mowa w ust. 10, Dyrektor Szkoły informuje rodzica o sposobie realizacji opieki.

• Akcja Szlachetna Paczka - podziękowania

• "Człowiek jest wielki, nie przez to, co ma, nie przez to, kim jest, lecz

przez to, czym dzieli się z innymi.." - Jan Paweł II

Jako organizatorzy SZLACHETNEJ PACZKI chcielibyśmy z całego serca wyrazić swoją wdzięczność:

1.  Rodzicom – którzy nie byli obojętni na zaproszenie do akcji i hojnie obdarowali naszą Rodzinę.

2.  Uczniom – którzy aktywnie włączyli się w organizację zbiórek w swoich klasach, zakupili potrzebne rzeczy i produkty spożywcze, chemiczne a także pięknie zapakowali paczki.

3. Nauczycielom  - którzy dopilnowali i  zadbali, by niczego nie zabrakło w ich klasowych przydziałach a także tym, którzy złożyli się na opał dla Pani Aliny i dzieci. Nauczycielom, którzy zadbali o dekoracje a przede wszystkim wspólnie stworzyli dobrą atmosferę wokół tego dzieła.

4. Wolontariuszom – którzy załadowali ciężkie paczki do busa.

5. Firmie Yellow Cargo Express i Escola Futbolu Pruszcz Gdański – za organizację transportu – na Was zawsze można liczyć.

W tym roku Szkoła Podstawowa jako Darczyńca zebrała

67 paczek o wartości 7 tysięcy złotych i 710 zł na zakup opału dla Rodziny Pani Aliny

Dzięki dobroci całej Społeczności Szkolnej Pani Alina i jej Rodzina będzie miała piękne święta a przede wszystkim doświadczenie pomocy i dobroci

Z podziękowaniami

Dyrekcja wraz z Organizatorami

• Szkolny Konkurs "Ojczyzna w poezji i w pieśni"

Dnia 6 grudnia 2021 odbył się Szkolny Konkurs "Ojczyzna w poezji i w pieśni".

A oto wyniki konkursu:

kategoria : recytacja

I miejsce - Wojciech Nowaczyk kl. 8 a
            II miejsce - Kacper Skurczyński kl. 4 a

kategoria : pieśń patriotyczna

I miejsce - Weronika Ptach kl. 7 d
            II miejsca : Eliza Leseure  KL. 5 B  i Natalia Stępień kl. 7 f
            III miejsce - Julia Czarnecka kl. 5 b
            wyróżnienie - Natalia Wasiak kl. 6 c

Gratulujemy zwycięzcom!

Dyplomy i nagrody zostały ufundowane przez sponsorów.

Organizatorzy konkursu: Izabela Bilicka, Marcin Janek i Beata Kwaśniewska