• Dzień Czystego Powietrza

• 26.03.2023 11:36
          • 14 listopada to Światowy Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji w klasach 0 - 8 odbyły się pogadanki, prezentacje, eksperymenty, zabawy z wykreślankami, rebusami i krzyżówkami przygotowanymi przez Edukacyjną Sieć Antysmogową ESA. Uczniowie odczytywali także stan jakości powietrza z mierników zamieszczonych na naszej szkole i porównywali go z obszarami bardziej zanieczyszczonymi w naszym kraju. Dane zbierane przez te urządzenia dostępne są na stronie https://esa.nask.pl/.

• W młodszych klasach uczniowie z wychowawczyniami wykonywali także wspólnie plakaty i kolorowali zwycięskie prace wykonane przez uczniów klas 7 i 8.
            Klasy 3f i 3d wraz z panami Daria Kwiatkowską i Magdaleną Krzysztoń zorganizowały uliczny happening, który miał na celu uwrażliwić mieszkańców Osiedla Wschód na to, jak duże zagrożenie stanowi niska emisja gazów. Podczas tego wydarzenia uczniowie rozdawali ulotki dotyczące ograniczenia smogu i jego szkodliwego wpływu na zdrowie.
            Z prac wykonanych przez uczniów klas 4,7,8 powstała wystawa “Razem dbajmy o czyste powietrze” zaprezentowana na holu szkoły.
            Akcja edukacyjna prowadzona w najbliższych dniach na lekcjach w naszej szkole ma za zadanie uświadomić społeczności szkolnej, że wszyscy odpowiadamy za stan powietrza. Nasze codzienne decyzje, takie jak to czym dojeżdżamy do szkoły i czym ogrzewamy nasze domy, oraz jaką ilość zanieczyszczeń wprowadzamy do środowiska, wpływają na stan powietrza, którym oddychamy. To naprawdę zależy właśnie od nas.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji fotorelacji

Zespół Zielony