• III Miejski Konkurs Ekologiczny - relacja

• 5 kwietnia 2024 r. po raz trzeci uczniowie pruszczańskich szkół podstawowych spotkali się podczas Miejskiego Konkursu Ekologicznego, którego Patronami Honorowymi są p. Janusz Wróbel - burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji WiK Sp. z o. o.

Konkurs, którego organizatorem jest Szkoła Podstawowa nr 4 w Pruszczu Gdańskim, miał na celu promowanie działań proekologicznych wśród uczniów. Uczestnicy rywalizowali w 4 kategoriach, a zwycięzcami zostali:

W kategorii: pocztówka “Moja okolica, moje miejsce na Ziemi” (klasy 4-6)

I miejsce - Nina Adamska (Szkoła Podstawowa nr 1)
          II miejsce - Ewelina Pawłuszek (Szkoła Podstawowa nr 4)
          III miejsce - Oliwia Utko (Szkoła Podstawowa nr 4)

W kategorii: komiks “Historia widziana oczami Raduni” (klasy 7-8)

I miejsce - Maria Zachłowska (Szkoła Podstawowa nr 4)
          II miejsce - Aleksandra Szczodrowska (Szkoła Podstawowa nr 2)
          III miejsce - Natalia Cydejko (Szkoła Podstawowa nr 4)

W kategorii: wiedza ekologiczna (klasy 7-8)

I miejsce - Patrycja Sulewska (Szkoła Podstawowa nr 4)
          II miejsce - Adam Nowak (Szkoła Podstawowa nr 1)
          III miejsce - Jakub Sajewicz (Szkoła Podstawowa nr 3)

W kategorii: wiedza ekologiczna (klasy 4-6)
          I miejsce - Przemysław Chojnacki (Szkoła Podstawowa nr 4)
          II miejsce - Aleksandra Krystman (Szkoła Podstawowa nr 2)
          III miejsce - Aleksandra Załęska (Szkoła Podstawowa nr 1)

W kategorii: projekt badawczy
          I miejsce: Katarzyna Kiedyk, Michał Mynyk i Tomasz Piotrowski (Szkoła Podstawowa nr 4) temat projektu “Ropa naftowa jako zagrożenie dla środowiska”
          II miejsce: Aleksandra Myszkowska i Daria Perżyło (Szkoła Podstawowa nr 3)
          III miejsce: Anna Barcikowska i Aleksandra Ponińska (Szkoła Podstawowa nr 1)

Konkurs skupiał się na różnorodnych tematach, takich jak segregacja śmieci, oszczędzanie wody i energii, sadzenie roślin czy dbanie o czystość i estetykę otoczenia. W trakcie konkursu jury oceniało nie tylko pomysłowość i estetykę zaprezentowanych prac, ale także przekazane informacje dotyczące korzyści wynikających z dbania o środowisko naturalne. Dodatkowo, uczniowie mieli okazję wspólnie działać na rzecz ochrony środowiska, wspierając się nawzajem i wymieniając pomysły. W przerwie zmagań konkursowych uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w warsztatach decoupage’u przygotowując pamiątki związane z ekologią i edukacją morską oraz skorzystać z poczęstunku ufundowanego przez Radę Rodziców SP nr 4. Konkurs był doskonałą okazją do edukacji ekologicznej, promującą proekologiczne postawy wśród młodych ludzi. Prace zwycięzców zostały nagrodzone, a wszystkim uczestnikom serdecznie podziękowano za zaangażowanie i wkład w działania na rzecz ochrony środowiska.

Serdeczne podziękowania kierujemy do  Patronów Honorowych - Burmistrza Pruszcza Gdańskiego oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji WiK Sp. Z o.o. za ufundowanie nagród dla zwycięzców i podarunków dla uczestników konkursu.

Dziękujemy bardzo Radzie Rodziców SP nr 4 za wsparcie w przygotowaniu poczęstunku dla naszych gości.

Organizatorzy: Helena Janikowska, Renata Lech, Magdalena Jakiel, Irena Mindykowska, Michał Lisowski.