• Konkurs Kuratoryjny z Chemii

• Wojewódzki Konkurs Chemiczny dla uczniów SP województwa pomorskiego w roku szkolnym 2022/2023

Pierwszy etap szkolny odbędzie się 07.11.2022r. o godz. 14:00.

Warunkiem przystąpienia do konkursu jest zgłoszenie chęci uczestnictwa do nauczyciela chemii do dnia 02.11.2022r. oraz dostarczenie wypełnionej elektronicznie Karty zgłoszenia ucznia do konkursu dostępnej pod linkiem:

wzor karty zgloszenia ucznia do konkursu

Zestaw zadań konkursowych może zawierać zadania otwarte oraz zamknięte.
            Czas rozwiązywania zadań na etapie szkolnym wynosi 60 minut.
            Podczas rozwiązywania zadań uczniowie mogą korzystać z kalkulatorów prostych oraz tablic dostarczonych wraz z arkuszem.

Na etapie szkolnym obowiązuje materiał zawarty w podstawie programowej nauczania chemii w szkole podstawowej z działów:
            1. Substancje i ich właściwości.
            2. Wewnętrzna budowa substancji.
            3. Reakcje chemiczne.
            4. Tlen, wodór i ich związki chemiczne.
            5. Powietrze.
            6. Woda i roztwory wodne.
            7. Wodorotlenki i kwasy.

Prace uczniów sprawdza Szkolna Komisja Konkursowa. Uczniowie, którzy uzyskają co najmniej 70% punktów możliwych do zdobycia przechodzą do II etapu - rejonowego.
            Cały regulamin konkursu dostępny jest na stronie:

Konkurs Chemiczny - Kuratorium Oświaty Gdańsk

Nauczyciele chemii

• Powiatowy Konkurs Chemiczny KOGA

W dniu 23 marca 2018r. uczniowie klas 3 gimnazjum wzięli udział w Powiatowym Konkursie Chemicznym KOGA, który odbył się w Szkole Podstawowej im. Bohaterów Grudnia '70 w Łęgowie.

Naszą szkołę reprezoentowali : Julia Lenz z kl. 3a, Julia Młodzikowska z kl. 3b  i Jakub Gronostaj z kl. 3a.

Uczniowie zmierzyli się z testem konkursowym, zawierającym zadania z chemii oraz wspólnie przystąpili do części doświadczalnej, w której jako grupa uzyskali maksymalną ilość punktów.

W końcowej punktacji Jakub Gronostaj uzyskał tytuł LAUREATA zdobywając III miejsce.

Gratulujemy!

• Nauczyciele