• AKTUALNOŚCI

      • Szkolne obchody Narodowego Święta Niepodległości

        Z okazji Narodowego Święta Niepodległości zapraszamy Uczniów klas 4 -8 do zabawy "Znajdź znak"

                    

        Projekt "Muzeum w pudełku"

        Uczniowie i nauczyciele wzięli udział w zajęciach przeprowadzonych przez edukatora z Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN. Uczestnicy zapoznali się z fabularyzowaną grą narracyjną "Historia w pudełku. Miasteczko Malki", w której gracze wcielają się w postać Antka – współczesnego 12 latka, który niespodziewanie przenosi się 100 lat w przeszłość. Trafia do miasteczka, jakich było wiele w dawnej Polsce, gdzie obok siebie żyli Polacy i Żydzi. Przewodniczką chłopca jest 11-letnia Żydówka – Malka. Uczniowie zwiedzając miasteczko poznawali żydowskie tradycje, święta, kuchnię i realia dnia codziennego. Wykonywal zadania: odszukiwali, wybierali, poznawali zdjęcia archiwalne, repliki obiektów muzealnych i inne przedmioty związane z kulturą żydowską. 

        Pokaż,że pamiętasz...

        Po raz kolejny nauczyciele historii zapraszają do udziału w w ogólnopolskiej kampanii BohaterON- włącz historię!

        Ma ona celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.

        Więcej informacji o akcji dostępnych jest na stronie AKCJA BOHATERON         

        Kartkę, która będzie przekazana Powstańcom można wykonać samodzielnie, bądź wysłać ją online  WYŚLIJ KARTKĘ

        Możesz wybrać konkretną osobę, do której trafi Twoja kartka.

        Tutaj znajdziesz BIOGRAMY Powstańców.

        Kartkę wykonaną samodzielnie  dostarcz swojemu nauczycielowi historii do 27/09                               

        Akcja Żonkile 2021

        Akcja Żonkile to organizowana przez Muzeum Historii Żydów Polskich społeczno-edukacyjna akcja mająca na celu przypomnieć o powstaniu w getcie warszawskim. Powstanie, które wybuchło 19 kwietnia 1943 roku w getcie, było heroicznym przystąpieniem do walki o wolność z niemieckim okupantem. Jego bezpośrednią przyczyną była decyzja o likwidacji getta warszawskiego w związku z realizacją przez hitlerowców planu zagłady Żydów.

         Projekt edukacyjny „Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?”

                        

        UKRYTE DZIEDZICTWO to ogólnopolska kampania archeologiczna poruszająca temat polskiego dziedzictwa narodowego ukrytego w ziemi i pracy archeologów a także promocja tych działań w społeczeństwie.

        Projekt edukacyjny „Ukryte dziedzictwo. Co kryje polska ziemia?” realizowany w ramach Programu „Patriotyzm Jutra” skierowany jest do szkół, instytucji i organizacji pozarządowych działających na rzecz dzieci i młodzieży. Przygotowane dla nauczycieli materiały do realizacji zajęć mają kształtować wśród młodych odbiorców świadomość obywatelską oraz właściwy model postawy w zakresie ochrony i zachowania polskiego dziedzictwa archeologicznego.

        Ukryte dziedzictwo_strona projektu

    •  Kontakt

      • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim Godziny pracy sekretariatu: ul. Kasprowicza 16 pn. - pt. 7.30 - 15.30
      • Szkoła Podstawowa nr 4
      • 58 682-20-24 58 682-10-48
      • ul. Kasprowicza 16 83-000 Pruszcz Gdański 83-000 Pruszcz Gdański Poland
      • Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 4 ul. Jana Kochanowskiego 8 83-000 Pruszcz Gdański tel. 58 682-35-75 e-mail: op@sp4gda.pl
  • Metamorfozy szkoły

      brak danych