• Działania związane z Dniem Bezpiecznego Internetu

• 19.02.2018 08:06
        • Już w zeszłym tygodniu niektórzy z Was wykonywali na lekcjach zadania związane z obchodami Dnia Bezpiecznego Internetu – plakaty i quizy. W tym tygodniu będziemy kontynuować nasze działania.

• Od poniedziałku w okolicach sklepiku znajdziecie wizerunki owiec. To markery, które będą wam służyć do oglądania animowanych filmików na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Bohaterami tych kreskówek są Baca, Jasiek i owce. Do wyzwolenia rozszerzonej rzeczywistości potrzebna będzie aplikacja HP Reveal, którą powinniście pobrać na swoje urządzenia mobilne. W poniedziałek, wtorek i czwartek na przerwach obiadowych, do obejrzenia filmików, będzie można skorzystać z iPadów.

Dla wszystkich chętnych uczniów chcielibyśmy polecić wysłuchanie kursów e-learningowych na platformie edukacyjnej fundacji Dajemy Dzieciom Siłę (https://www.edukacja.fdds.pl/kursy-e-learning).

Proponujemy następujący przydział kursów:

Klasa 4                                                 3..2..1.. Internet!

Klasa 5                                                 Gdzie jest Mimi?

Klasa 6                                                 Lekcja bezpieczeństwa.

Klasa 7                                                 Dbaj o Fejs.

Klasa 2 gimn                                        Nie dla hejtu.

Klasa 3 gimn                                        W sieci.

Wszyscy, którzy po realizacji kursu wydrukują zaświadczenia lub w jakikolwiek inny sposób wykażą to nauczycielowi (zdjęcie, zalogowanie się na lekcji), mogą liczyć na ocenę za aktywność z informatyki bądź zajęć komputerowych.

Również wszystkich rodziców chcielibyśmy zachęcić do zapoznania się z kursem: Bezpieczeństwo dzieci i młodzieży w Internecie „Bezpiecznie Tu i Tam”.