• Do wiosny z matematyką 2019!

DO WIOSNY Z MATEMATYKĄ!

14 marca 2019r. - Dzień Pi

W tym chłodnym wiosennym dniu wszyscy uczniowie udali się na poszukiwania wiosny podczas podchodów matematycznych.

Potrzebne były smartfony z aplikacją Tale Blazer i nieco wiedzy matematycznej i już można było biec po nagrody - znaczki Pi.

15 marca 2019r. - Wieczór Gier Planszowych

Piątkowe spotkania przy planszówkach wpasowały się już w tradycję szkoły i cieszą się niesłabnącą popularnościa wśród naszych uczniów.

Na Matematycznym Wieczorze Gier graliśmy w SuperFarmera, Rummikub, Grę ze śliwką na okładce i lizbą Pi w tle oraz w kilka innym gier

19 marca 2019r. - Łamigłówki

We wtorek na holu zimnym podczas przerw można było stanąć twarzą w twarz z matematycznymi łamigłówkami. Ten, komu udało się rozwiązać poprawnie zagadki, zasłużył na nagrodę - voucher na plusy lub zwolnienie z pracy domowej. To dopiero motywacja!

20 marca 2019r. - Matematyka Dzika

W środę na lekcjach matematyki w klasach rozegrane zostały turnieje. Szkoła Podstawowa nr 4 wzięła udział w Ogólnopolskim Dniu Matematyki. W tym roku motywem przewodnim była Matematyka Dzika, czyli przyroda na matematyce.

Walka podczas trunieju byla zaciekła!

21 marca 2019r. - Kangur Matematyczny

W pierwszym dniu wiosny uczniowie mocno się trudzili rozwiązując zadania Międzynarodowego Konkursu Kangur Matematyczny.

26 marca 2019r. - Lapbooki

Ukoronowaniem naszych matematycznych dni było rozstrzygnięcie konkursu Lapbook Matematyczny.

Spośród 59 lapbooków komisja konkursu wyłoniła 5 zwycięzców i 3 wyróżnionych.

Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk Dyrektora -p. Pawła Biesiekierskiego.

Bardzo dziekujemy naszym uczniom za liczny udział w matematycznych akcjach.

Mamy nadzieję, że w kolejnym roku będziemy bawić się równie dobrze!

Nauczyciele Matematyki