• Konkurs Kuratoryjny z Fizyki

Dnia 8 listopada 2017 r. odbędzie się szkolny etap konkursu kuratoryjnego z fizyki dla uczniów gimnazjum.

Zgłoszenia uczniów do dnia 6 listopada 2017r. do p. Renaty Freda.

Każdy uczeń, który zgłosi chęć udziału w konkursie, zobowiązany jest przedłożyć „Kartę zgłoszenia ucznia do konkursu”, stanowiącą załącznik nr 1 do Ramowego regulaminu,dostępną na stronie http://www.kuratorium.gda.pl/ramowy-regulamin-konkursow/ Podpis rodzica jest automatycznie zgodą na uczestnictwo ucznia w konkursie i przetwarzanie danych osobowych na potrzeby konkursu oraz publikację wyników konkursowych w Internecie.

Uczestnicy konkursu rozwiązują pisemne zadania otwarte i zamknięte.

Maksymalny czas rozwiązywania zadań wynosi 45 minut. Uczniowie mogą korzystać z prostych kalkulatorów oraz tablic, dostarczonych wraz z arkuszem.

Uczniowie, którzy uzyskali co najmniej 70% możliwych do uzyskania punktów, po weryfikacji przez Rejonowe Komisje Konkursowe zostają zakwalifikowani do II stopnia konkursu.

Na etapie szkolnym obowiązuje materiał przewidziany programem nauczania dla gimnazjum z następujących działów: „ruch”, „siły w przyrodzie”, „praca, moc, energia mechaniczna”, „budowa i właściwości materii”, „drgania i fale mechaniczne”.

Szczegółowe informacje dostępne u nauczyciela fizyki lub na stronie regulamin konkursu kuratoryjnego z fizyki

Serdecznie zapraszam.

Renata Freda