• Polecamy :)

Idą wakacje, okres zabawy i odpoczynku. Nie będzie trzeba rano wstawać, nikt nie zada pracy domowej, a wolny czas będzie można poświęcić na ulubione zajęcia. Zachęcamy do sięgnięcia po ciekawą książkę lub film :)

Książką wartą przeczytania jest na pewno tytuł “Czy Bóg istnieje? Wielkie problemy religii”. Piętnastu naukowców odpowiada w prosty i ciekawy sposób na pytania dzieci o Boga, skąd wzięły się religie, dlaczego ludzie czynią zło? Obowiązkowa pozycja dla ciekawych świata!

Kolejną książką, którą warto poznać i pokochać, jest cykl “Opowieści z Narnii” C. S. Lewisa. Coś dla siebie znajdą tu zarówno fani baśni, jak i ci, którzy kochają powieści przygodowe. W pierwszym tomie rodzeństwo Pevensie trafia do magicznej krainy, gdzie panuje wieczna zima. Tylko z pomocą prawowitego władcy Narnii, potężnego lwa Aslana, mogą uratować mieszkańców krainy przed złą Białą Czarownicą. Po drodze jednak będą musieli sporo nauczyć się o odwadze, poświęceniu i wybaczeniu.

Nie wszyscy jednak lubią czytać książki. Dla nich przygotowaliśmy kilka propozycji filmowych, które powinny umilić letnie wieczory :)

Pierwszą z nich są wspomniane wyżej w postaci książki “Opowieści z Narnii”. Do tej pory zekranizowano trzy pierwsze tomy “Lew, czarownica i stara szafa”; “Książę Kaspian” oraz “Podróż Wędrowca do świtu”. Niesamowita historia, zaskakujące zwroty akcji i malownicze zdjęcia sprawią, że zostaniemy wciągnięci do świata Narnii i z zapartym tchem będziemy obserwować, jak potoczą się losy bohaterów i czy Aslan zdąży z pomocą.

Dla tych, którzy zastanawiają się o co tak naprawdę chodzi we Mszy świętej, idealnym filmem będzie “Największy z cudów”. Animacja przedstawia losy trzech osób, które znają Mszę Świętą, ale nigdy się na niej nie skupiały. Pomoc przychodzi ze strony aniołów stróżów, którzy pozwalają zobaczyć, co dzieje się w trakcie Eucharystii i jak ważna walka toczy się wtedy o każdego z nas.

Zachęcamy do zaglądania na ciekawe strony internetowe. Polecamy następujące:

ANIOŁ STRÓŻ

MAŁY GOŚĆ NIEDZIELNY