• Nasze akcje

heartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheartheart

Akcja pomocy Afryce "Ubrania do oddania"

Gorąco zapraszamy do udziału w akcji "Ubrania do oddania".
          Zastanawiasz się czasem jak w rozsądny sposób zutylizować zalegające czy niepotrzebne ubrania
          i akcesoria tekstylne? Teraz to żaden problem! Oddaj Dzieciom Afryki to co zalega w Twojej szafie
          w sposób bardzo wygodny i zupełnie bezpłatny.

Do dnia 20 listopada 2018r. prowadzona jest zbiórka ubrań używanych
          (CZYSTYCH, NIE ZNISZCZONYCH).
          Akcją zajmują się Katecheci. Ubrania oddajemy bezpośrednio Katechetom lub zanosimy do sali nr 10.

Liczymy na Wasze wsparcie! :)

Więcej o akcji, którą wspieramy:

Serdeczne podziękowania dla wszystkich, którzy włączyli się w nasze akcje pomocy dla najbardziej potrzebujących z Afryki.
          Oto nasze sukcesy z roku szkolnego 2017/2018:

W wakacje nie zapominajmy o Bogu

Zbliżają się wakacje. Czas odpoczynku, zabawy, beztroski. Odłożymy na bok podręczniki, piórniki, plecaki, a weźmiemy do ręki piłkę, skakankę, wsiądziemy na rower − będziemy odpoczywać!

Warto jednak pamiętać, że od Boga nie ma wakacji. Nikt z nas nie chciałby przecież, by ukochana osoba powiedziała, że bierze od nas urlop i wyjeżdża na jakiś czas, a my nie mamy się z nią kontaktować. Tego samego nie chce Bóg, dlatego pamiętajmy o Nim także w tym czasie.

W ciągu roku szkolnego towarzyszył nam w nauce, zsyłał natchnienie na sprawdzianach, pomagał w obowiązkach domowych, a teraz zaprasza do wspólnego korzystania z wolnego czasu.

W Biblii można znaleźć wiele fragmentów na ten temat. Najbardziej znane są chyba początkowe wersety z Psalmu 23 − "Pan jest moim pasterzem, nie brak mi niczego. Pozwala mi leżeć na zielonych pastwiskach. Prowadzi mnie nad wody, gdzie mogę odpocząć” (Ps 23, 1-2). Wakacje są zatem pomysłem Pana Boga, Jego darem dla nas, byśmy po roku pracy mogli nabrać nowych sił, a także cieszyć się stworzonym dla nas światem.

Pamiętajmy o tym, stojąc na szczycie góry lub nurkując w chłodnym jeziorze! I podziękujmy Mu czasem za tak wspaniałe prezenty dla nas!

Małgorzata Ossowska, katechetka

Kim jest misjonarz i czy warto nim zostać?

Najczęściej myślimy, że misjonarzem może być tylko ksiądz lub siostra zakonna, którzy wyjeżdżają do krajów Afryki i tam opiekują się ludźmi nieznającymi jeszcze Boga. Jednak misjonarz to każda osoba posłana przez Kościół do ludzi, by głosić im naukę Jezusa Chrystusa, tak więc możesz nim zostać także Ty!

Nie trzeba w tym celu wyjeżdżać za granicę czy nawet w znaczący sposób zmieniać swojego życia. Możesz być misjonarzem w swoim domu, na podwórku lub w klasie. Najskuteczniejszym narzędziem ewangelizacji jest nasze życie. Istnieje nawet pewne piękne powiedzenie "Dla niektórych ludzi Twoje życie może być jedyną Biblią jaką przeczytają".  Tak więc każdy dobry uczynek już sprawia, ze stajesz się misjonarzem dla swojego otoczenia.

Niektórzy z nas chcą jednak zrobić coś więcej. Oglądają programy o tematyce misyjnej, czytają czasopisma opowiadające o misjonarzach i ich podopiecznych w krajach afrykańskich (i nie tylko) i chcą dołożyć swoją cegiełkę do wielkiego dzieła głoszenia Boga. W takim przypadku z pomocą przychodzą liczne fundacje charytatywne. Nasza szkoła także włącza się w ich pracę, organizując zbiórki okularów, piórników czy materiałów opatrunkowych, które później będą służyły naszym rówieśnikom na misjach.

Małgorzata Ossowska, katechetka

LOS ŚWIATA JEST W TWOICH RĘKACH

AKCJA " PIÓRNIKI DO AFRYKI" - do końca kwietnia 2018 roku

W krajach afrykańskich szkoła to miejsce, do którego pragną uczęszczać wszystkie dzieci. Miejsce, w którym każde z nich może poczuć się docenione i wreszcie miejsce, w którym dzieci mogą odkrywać swoje marzenia. Nie każdy uczeń w Afryce może cieszyć się takimi pomocami edukacyjnymi jakie posiadają dzieci w Europie.

Dlatego rozpoczynamy kolejną edycję akcji  „Piórniki do Afryki”.

Potrzebne są piórniki nowe, każde wyposażone w podstawowe przybory, takie jak: długopis, ołówek, kredki, temperówka, linijka i gumka. Ważnym wyposażeniem piórnika musi być także lizak, który sprawi dzieciom ogromną radość.

Zbiórka trwa do końca kwietnia 2018 roku.

Wyjdźmy poza ramy naszej szarej codzienności i odważmy się uczynić wielką rzecz poprzez tak prosty gest. Pomyślmy ile radości sprawimy dzieciom, rysując uśmiech na ich twarzach. Ten z kolei na pewno pokoloruje nasz świat smileyangel.

ZAKOŃCZYLIŚMY JUŻ AKCJĘ " Opatrunek na ratunek".

Bardzo dziękujemy za włączenie się do akcji.

Udało Nam się zebrac 6 paczek, łacznie 53 kg,

które wysłaliśmy do potrzebujących w Afryce

W ramach realizacji programu "Pomoc Afryce" rozpoczynamy akcję "Opatrunek na ratunek",

która trwać będzie do 15 grudnia 2017 roku.

Co jest potrzebne?
          W misyjnych przychodniach brakuje dosłownie wszystkiego. Każdy bandaż, czy plaster są na wagę złota.

O jakie dokładnie rzeczy chodzi?
          Przyda się każdy:
          -bandaż (dziany/elastyczny)
          -gazy (jałowe/niejałowe)
          -kompresy(jałowe/niejałowe)
          -plastry opatrunkowe
          -rękawiczki gumowe
          -wata
          -środki do dezynfekcji ran (TYLKO W PROSZKU).

Materiały składamy do katechetów, dodatkowo we wtorki o godzinie 10:40 w klasach będą zbierali uczniowie klas VI.

Serdecznie dziękujemy za zrozumienie oraz okazaną życzliwość angel.