• O przedmiocie

Lernt mit uns!

Ucz się z nami!

Oferujemy naukę języka niemieckiego na dwóch poziomach: podstawowym dla uczniów, którzy dopiero zaczynają przygodę z językiem, lub zaawansowanym dla uczniów, którzy mieli już styczność z językiem niemieckim.
          Nasza szkoła oferuje 2 godz. lekcji języka tygodniowo oraz zajęcia wyrównawcze dla tych, którzy potrzebują dodatkowych godzin, aby móc zrozumieć trudniejsze zagadnienia, które były omawiane na lekcji. Ambitniejszym uczniom proponujemy udział w licznych konkursach i olimpiadach!

Dlaczego warto uczyć się języka niemieckiego?

1. Jest jednym z najczęściej używanych języków w Europie, ze względu na to, że jest językiem urzędowym w kilku państwach: Niemczech, Austrii, Szwajcarii, Luksemburgu i Liechtensteinie. Łącznie dla około 120 milionów Europejczyków jest językiem ojczystym.

2. Jest jednym z najpopularniejszych języków obcych w Polsce, ze względu na zapotrzebowanie na osoby posługujące się niemieckim.

3. Przez wzgląd na programy wymiany uczniowskiej i studenckiej. Znajomość języka znacznie ułatwi możliwość nauki w państwach Europy Zachodniej.

4. Znajdziesz atrakcyjniejszą pracę i możliwość zrobienia kariery, zarówno w Polsce jak i za granicą.

5. Przekonasz się, że nauka niemieckiego nie jest trudna, szczególnie, jeśli znasz angielski, gdyż oba języki należą do grupy języków germańskich.

6. Wszędzie będziesz się czuł komfortowo, ponieważ Niemcy podróżują po całym świecie. Możesz więc liczyć na spotkanie z grupą niemieckich turystów, a przy znajomości języka, bez problemu się z nimi porozumieć.

7. Poznasz język sztuki, muzyki i filozofii, ponieważ duży wpływ na ich rozwój mieli właśnie Niemcy, między innymi: Jan Sebastian Bach, Ludwig van Beethoven, Johann Wolfgang von Goethe, Immanuel Kant, Richard Wagner.

8. Aż jedna na dziesięć książek jest publikowana w języku niemieckim. Należy pamiętać, że nie wszystkie pozycje są tłumaczone na polski, dlatego znajomość języka może znacznie ułatwić nabywanie wiedzy!

9. Język niemiecki jest także językiem nauki. Ze swoim aktualnym stanem badań i rozwoju Niemcy znajdują się na trzecim miejscu na świecie, aktywnie wspierając naukowców z innych krajów.

10. Doświadczysz prawdziwej różnorodności. To tutaj znajdziesz około 300 gatunków chleba, około 1500 gatunków kiełbasy i wiele wyśmienitych potraw.