• O nas

W Szkole Podstawowej nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim

funkcjonuje  9 oddziałów przedszkolnych:

MISIE 3 latki - ul. Jana Kochanowskiego 8

JEŻYKI 3 latki  - ul. Jana Kochanowskiego 8

PAJACYKI 4 latki  - ul. Jana Kochanowskiego 8

MOTYLKI 5 latki - ul. Jana Kochanowskiego 8

BIEDRONKI 4 i 5 latki - ul. Jana Kochanowskiego 8

KRASNALE  5 latki - ul. Jana Kochanowskiego 8

0A, 0B, 0C 6 latki - ul. Jana Kasprowicza 16

Godziny funkcjonowania:

Oddziały przedszkolne ul. J. Kochanowskiego 8 godziny 6.00-17.00

Oddziały przedszkolne ul. I.J. Kasprowicza 16 (ZERÓWKI) godziny 6.45-16.45

Posiłki:

Posiłki w oddziałach przedszkolnych przy ulicy Kochanowskiego 8 wydawane są w stałych wyznaczonych godzinach: oferujemy:
          I śniadanie, II śniadanie, obiad, podwieczorek, dzienny koszt wyżywienia wynosi 16 zł.

Posiłki w oddziałach przedszkolnych przy ulicy Kasprowicza 16; dzieci z zerówek mają zapewniony obiad w stołówce szkolnej o stałej godzinie, koszt obiadu wynosi 4,50 zł.  Więcej informacji dotyczących obiadów w stołówce szkolnej znajduje się w zakładce "stołówka"  Przeniesienie do strony Stołówki.

Organizacja opieki i zajęć dla dzieci:

Dzieci w oddziałach przedszkolnych przy ulicy Kochanowskiego 8 przyjmowane są od godziny 6.00 do godziny 8.15, odbierane są do godziny 17.00 zgodnie z  zadeklarowanymi przez Rodzica godzinami. Podczas pobytu w przedszkolu dzieci przebywają pod opieką stałych wychowawców. W godzinach porannych i popołudniowych grupy są łączone.

Realizacja podstawy programowej wychowania przedszkolnego odbywa się w godzinach 8.00-13.00.

Język angielski jest prowadzony 2 razy w tygodniu dla dzieci 3, 4 letnich 2 razy po 15 minut, dla dzieci 5 letnich 2 razy po 30    minut.

Religia jest prowadzona 2 razy w tygodniu dla dzieci 3, 4 letnich 2 razy po 15 minut, dla dzieci 5 letnich 2 razy po 30 minut.

Zajęcia umuzykalniające odbywają się raz w tygodniu we wszystkich grupach wiekowych - finansowane z budżetu szkoły.

Dogoterapia odbywa się raz w miesiącu we wszystkich grupach wiekowych - finansowane z Funduszu Rady Rodziców.

Dodatkowe zajęcia sportowe, gimnastyka korekcyjna, tańce, judo, warsztaty Lego, zajęcia z programowania odbywają się raz w tygodniu dla wszystkich chętnych dzieci powyżej 4 roku życia - na podstawie umowy podpisanej z firmą realizującą powyższe zajęcia.

Więcej informacji o ramowym rozkładzie zajęć znajduje się w zakładce Ramowy Rozkład Dnia:

Dzieci w oddziałach przedszkolnych przy ulicy Kasprowicza 16 (ZERÓWKI)  przyjmowane są od godziny 6.45 do godziny 8.00,odbierane są do godziny 16.45 zgodnie z  zadeklarowanymi przez Rodzica godzinami. Podczas pobytu  dzieci przebywają pod opieką stałych wychowawców, w stałej sali aż do odbioru dziecka przez osobę upoważnioną.

Język angielski jest prowadzony 2 razy w tygodniu  po 30 minut.

Religia jest prowadzona 2 razy w tygodniu po 30 minut.

Więcej informacji o ramowym rozkładnie zajęć znajduje się w zakładce Ramowy Rozkład Dnia:

Nasze oddziały przedszkolne są przyjazne dla dzieci i rodziców. Zapewniamy:

• rodzinną atmosferę
          • realizację zadań opiekuńczo - dydaktyczno - wychowawczych przez wysoko wykwalifikowaną kadrę
          • realizację programu wychowawczo - profilaktycznego
          • realizację planu doradztwa zawodowego - spotkania z przedstawicielami grup zawodowych
          • rozwijanie uzdolnień i zainteresowań dziecka: możliwość udziału w zajęciach sportowych, warsztatach tematycznych, dogoterapii, rytmice, zajęciach z programowania, konstruowania z klocków
          • atrakcyjne zajęcia dydaktyczne
          • udział w uroczystościach okolicznościowych zgodnie z kalendarzem uroczystości oddziałów przedszkolnych
          • język angielski w każdej grupie wiekowej
          •  religię w każdej grupie wiekowej
          •  twórcze zabawy w bardzo dobrze doposażonych salach dydaktycznych, sali gimnastycznej oraz własnym, przestrzennym ogrodzie przedszkolnym