• COVID

W ZWIĄZKU Z WPROWADZENIEM W CAŁYM KRAJU STREFY ŻÓŁTEJ

NALEŻY W SZKOŁACH PRZESTRZEGAĆ OBOWIĄZKU ZACHOWANIA DYSTANSU MIĘDZY UCZNIAMI ,ORAZ STOSOWANIA PRZEZ NICH OSŁON UST I NOSA W PRZESTRZENIACH WSPÓLNYCH SZKOŁY.

PROSZĘ ZAPOZNAĆ SWOJE DZIECI Z ZASADAMI BEZPIECZNEGO ZACHOWANIA W TRAKCIE PANDEMII ORAZ KORZYSTANIA Z POMOCY W GABINECIE PIELĘGNIARKI SZKOLNEJ.

DZIECI MUSZĄ MIEĆ ZE SOBĄ W SZKOLE MASECZKĘ DO ZASŁANIANIA UST I NOSA.

W przypadku zaobserwowania przez nauczyciela objawów infekcji górnych dróg oddechowych (katar, kaszel),lub gorączki, Dziecko zostanie poproszone o niezwłoczne założenie maseczki i zachowanie dystansu (minimum 2m ) od pozostałych uczniów klasy oraz nauczyciela. W przypadku podejrzenia infekcji nie chodzimy po szkole, informujemy nauczyciela i oczekujemy na osobę (pielęgniarka, pracownik szkoły), która zmierzy temperaturę i podejmie kolejne działania.

W KAŻDYM PRZYPADKU URAZU CZY ZACHOROWANIA NAWET BEZ OBJAWÓW INFEKCJI

DO GABINETU PIELĘGNIARKI PRZYCHODZIMY ZAWSZE W MASECZCE!!!

PROSZĘ WYPOSAŻYĆ DZIECI W KILKA CZYSTYCH MASECZEK, w ilości zapewniającej bezpieczne korzystanie z nich w ciągu całego pobytu w szkole. Czyste maseczki przechowujemy w osobnym oznaczonym „CZYSTE” zamykanym woreczku. Brudne (wilgotne, użyte) maseczki umieszczamy w drugim szczelnie zamykanym woreczku oznaczonym „BRUDNE”. Przed założeniem czystej maseczki i po zdjęciu brudnej zawsze należy dokładnie umyć ręce.

„ZERO TOLERANCJI DLA NIEPRZESTRZEGAJĄCYCH ZASAD BEZPIECZEŃSTWA”

to bardzo ważne hasło promujące  sprzeciw dla nieprzestrzegania surowych zasad dotyczących obostrzeń i zasad współżycia społecznego związanego z przestrzeganiem

DDM: dezynfekcji, dystansu i maseczek.

XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

JAK CZĘSTO ZMIENIAĆ MASECZKĘ?

Pamiętaj, ze im dłużej nosisz maseczkę z materiału, tym bardziej staje się niebezpieczna. Przy każdym oddechu osadzają się na niej kolejne cząsteczki śliny, a co za tym idzie, kolejne miliony wirusów i bakterii. Taka zaśliniona, wilgotna maseczka to raj dla koronawirusa. To, jak szybko powinniśmy sięgnąć po nową maseczkę zależy też od tego,

z czego dana maseczka jest wykonana. Im słabiej nas chroni dany materiał, tym częściej powinniśmy zmieniać maseczkę. Najpóźniej wtedy, gdy poczujemy dyskomfort z powodu jej zawilgocenia.

JEŚLI WIĘC WYCHODZISZ Z DOMU NA DŁUŻEJ,

ZABIERZ ZE SOBĄ CHOĆ JEDNĄ ZAPASOWĄ MASECZKĘ.

MASEK JEDNORAZOWYCH MOŻNA UŻYĆ, TYLKO RAZ.

PRANIE MASEK WIELORAZOWYCH należy robić w temperaturze co najmniej 60 stopni przez minimum 45 minut.

MASKI WIELORAZOWE NIE MOGĄ BYĆ PRANE Z INNYMI RZECZAMI!

A samą czynność należy wykonać tuż po powrocie do domu, kiedy

na zewnątrz używaliśmy maski. Należy ją ostrożnie zdjąć i wyprać. Wówczas maleje ryzyko, że bakterie przedostaną się z niej na inne rzeczy w naszym domu. Jeśli jednak nie możemy prania wykonać od razu, możemy

SCHOWAĆ MASKĘ NP. W FOLIOWYM WORKU SZCZELNIE ZAMKNĄĆ, AŻ DO PRANIA.

Gdy maska zostanie już wyprana i wyschnie, ważna jest jeszcze jedna czynność, którą należy wykonać, a mianowicie: PRASOWANIENajlepiej zrobić to w maksymalnej temperaturze. Później maskę trzeba przechowywać w czystym miejscu, póki znów nie będziemy z niej korzystać.

WYMIENIAJ MASECZKĘ!

DBAJ O JEJ CZYSTOŚĆ!

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

- DZIECI MUSZĄ MIEĆ ZE SOBĄ W SZKOLE MASECZKĘ DO ZASŁANIANIA UST I NOSA.

W przypadku zaobserwowania przez nauczyciela objawów infekcji górnych dróg oddechowych (katar, kaszel),lub gorączki, Dziecko zostanie poproszone o założenie maseczki i zachowanie dystansu (minimum 2m ) od pozostałych uczniów klasy oraz nauczyciela. O zaistniałej sytuacji zostanie poinformowana pielęgniarka szkolna, która zweryfikuje stan zdrowia Dziecka i wykona pomiar temperatury ciała.

W uzasadnionych przypadkach Dziecko zostanie odizolowane od reszty uczniów w osobnym pomieszczeniu (izolatorium) gdzie pod opieką wyznaczonego  pracownika szkoły zaczeka na odebranie przez Rodzica/Opiekuna.

xxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxxx

ZASADY BEZPIECZNEGO KORZYSTANIA Z GABINETU PIELĘGNIARKI SZKOLNEJ W CZASIE PANDEMII !!!

- Do gabinetu pielęgniarki szkolnej możesz zapukać i poczekać aż pielęgniarka zdezynfekuje Twoje dłonie i zaprosi Cię do gabinetu.

- W gabinecie może przebywać tylko jeden uczeń.

- W razie konieczności poczekaj przed gabinetem na swoją kolej i zachowaj dystans od innych uczniów.

PROSZĘ WYPOSAŻYĆ DZIECI W KARTECZKI Z AKTUALNYM NUMEREM TELEFONU DO RODZICA/ OPIEKUNA.

Numer telefonu do gabinetu pielęgniarki szkolnej

czynny od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00 – 15.00

lub 58/ 682 20 24 wewn.  142

Rodziców i Pracowników szkoły prosimy o ograniczenie kontaktów osobistych, zapraszamy do korzystania z teleporadJ