• Tydzień Uczniowskiej SuperMocy

• Samorząd Uczniowski ze wsparciem klas 5E i 4D wziął udział w V edycji ogólnopolskiego projektu Tydzień Uczniowskiej SuperMocy.

W tym roku motywem przewodnim jest czas  a hasło przewodnie brzmi: „Zostań królem i królową swojego czasu!”.

Podczas trwania akcji uczniowe brali udział w warsztatach dotyczących efektywnego zarządzania czasem oraz mieli za zadanie przygotować symboliczne zegary, które stanowiły element głównego zadania projektu.

Zwieńczeniem akcji są zdjęcia na przygotowanych przez SU tronach króla i królowej czasu  w własnoręcznie wykonanych koronach!

Wszystkim zaangażowanym dziękujemy za udział w projekcie!

„Zła wiadomość jest taka, że czas leci.

Dobra wiadomość jest taka, że ty jesteś kapitanem.”

• Szkolny Kalendarz Przyrodników

• "Drodzy Uczniowie,

w roku szkolnym 2023/2024 nauczyciele biologii, geografii i przyrody gorąco zachęcają Was do wzięcia udziału w drugiej edycji cyklicznejzabawy, której nazwa brzmi „Szkolny Kalendarz Przyrodników”.Odpowiedzi na pytanie październikowe: „Dlaczego jaja ptaków nigdynie są idealnie okrągłe?” prosimy przesyłać na adres przyrodnicze.konkursy@sp4gda.pl do 10.11.2023 r.

Nauczyciele Przyrodnicy"

• Urodzinowy Turniej w Rummikub

• W Urodzinowym Turnieju w Rummikub wzięło udział 16 osób.

Każdy uczestnik rozegrał 6 gier. Cieszymy się że grali nie tylko obecni uczniowie, ale także absolwenci i rodzice naszych uczniów.

1 miejsce zdobył Mikołaj O.

2 miejsce Ada B.

3 miejsce Mają S.

4 miejsce Jan F.

Dziękujemy za miłe  spotkanie i wiele emocji.

Zapraszamy  do udziału w kolejnych planszówkowych wydarzeniach.

Wasza SP 4

• Podziękowania 30 - lecie SP4

• Szanowni Państwo,

chcieliśmy wszystkim podziękować za organizację naszej uroczystości. Wszystkim nauczycielom , pracownikom za pomoc w tak dużym przedsięwzięciu. Wśród wielu pracowników była zaangażowana cała kuchnia Szkoły. Dziękujemy za wspaniały poczęstunek.

Dziękujemy Radzie Rodziców - Paniom: Sylwii Waleńskiej, Anecie Pilewskiej-Krowiak i Agnieszce Lustyk za zaangażowanie i wkład w naszą Społeczność Szkoły.

Dziękujemy także pozostałym rodzicom, którzy nas tak bardzo wspierali.

Dziękujemy Firmom za ogromne serducho i wsparcie:

Pruszczańskiemu Przedsiębiorstwu Ciepłowniczemu “PEC” Sp. z o.o.

Przedsiębiorstwu Wodociągów i Kanalizacji „WiK” Sp. z o.o.

Piekarni Karpińscy

Oaza. PHU. Kleina Ryszard

Świat Ucznia Kowale

VEMAT Automaty Żywnościowe i Panu Mateuszowi Benka

Cukierni Want

Firmom cateringowym i innym podmiotom gospodarczym.

Wasza SP4

• " Piechotą przez świat" ze Szkołą Promującą Zdrowie

• " Piechotą przez świat" ze Szkołą Promującą Zdrowie -

akcja prozdrowotna.

61 538 461 tyle kroków trzeba by wykonać, aby obejść kulę ziemską wzdłuż równika.

Z Waszą pomocą, jeśli każdy uczeń wykona dziennie 4396 kroków, zrealizujemy to zadanie w ciągu 14 dni.

Podejmijcie wyzwanie !!!

Włączcie się do rywalizacji, zaproście do zabawy rodziców, dziadków, rodzeństwo, przyjaciół i znajomych.

Podejmujcie aktywność fizyczną bez względu na warunki atmosferyczne.

Udokumentowane" tygodniowe przebiegi" klasy IV - VIII zgłaszają klasowym ambasadorom zdrowia.

Klasy I-III przesyłają do p.Darii daria.badziag@sp4gda.pl

Najbardziej aktywni( indywidualnie i klasowo) mogą liczyć na miłe niespodzianki.

szkolny koordynator akcji

Justyna Nowak-Kalińska

• Turniej "Basket Szkoła 3.1"

• W dniach 17-18 października odbył się ogólnopolski turniej koszykówki 3x3 szkół podstawowych oraz liceów w Górkach Zachodnich w Gdańsku.

Nasza szkoła była reprezentowana w kategorii chłopców w składzie:

Jakub Zaziebło

Aleksander Mikołajczyk

Wojciech Mucha

Patryk Szyrszyng

Po 6 meczach chłopcy z Pruszcza Gdańskiego zajęli pierwsze miejsce w turnieju, pokonując po drodze zespoły z Komorowa, Łodzi, Gdańska, Bełczna i Poznania.

Chłopcy powtórzyli tym samym wyczyn naszych dziewcząt z 2021 roku.

Gratulujemy.

Wszystkie mecze z turnieju są do obejrzenia w linku poniżej:

Basket Szkoła 3.1: https://www.youtube.com/playlist?list=PLoH6U2woI6WIs9jIkZp7poz67NHclG_ok

• MY FAVOURITE TEACHER (Upside down)

• Jak co roku Dzień Edukacji Narodowej połączyliśmy z językową zabawą i refleksją.
            Za co lubią nas uczniowie? Co wyjątkowego w nas dostrzegają?
            Sprawdźcie pod salą 20A.

• Urodzinowy turniej Rummikub

• Serdecznie zapraszamy na Urodzinowy Turniej w Rummikub, który odbędzie się z okazji
            30 –lecia Szkoły Podstawowej nr 4 dnia 20 października w sali 106.
            Będzie to szansa na zagranie z zawodnikami, którzy poznali tę grę, grali a niektórzy także
            wygrywali Mistrzostwa Szkoły w Rummikub w murach naszej Szkoły.

• Start godzina: 15:15
            • Zapisy: https://forms.gle/JtV2rt7jdLfx7iAk9
            • Regulamin:

sp=sharing&ouid=100981460109040783410&rtpof=true&sd=true

• Info:
            • w turnieju mogą wystartować wszyscy (brak ograniczeń wiekowych)
            •  limit: 24
            •  Miejsce:
            •  sala 106
          • 30 - lecie Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim

• HARMONOGRAM

10.00 CZĘŚĆ OFICJALNA

OTWIERAMY SZKOŁĘ!

STACJE ZADANIOWE

ZWIEDZANIE SZKOŁY

POKAZY CHEMICZNE I BIOLOGICZNE

WARSZTATY LEPIENIA Z GLINY

ZAJĘCIA Z LABORATORIAMI PRZYSZŁOŚCI

MALOWANIE NA FOLII

DZIEŃ SŁOWIAŃSKI - ZABAWY SPORTOWE

POKAZ SKAŁ I MINERAŁÓW

STOISKO KASZUBSKIE

ESCAPE ROOM

GRY JĘZYKOWE I HISTORYCZNE

KAWIARENKA

• Wyniki wyborów do Samorządu Uczniowskiego

• 11 października 2022 r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Społeczność szkolna zdecydowała, że funkcję przewodniczącej SU w Szkole Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim w roku szkolnym 2023/2024 pełnić będzie Sofiia Synytsia z klasy 6C. Zastępcą została Katarzyna Kiedy z klasy 7D, a sekretarzem Ida Wachowska z klasy 7B.

Ponadto w skład Samorządu Uczniowskiego jako jego członkowie weszły Marianna Szturo oraz Julia Czarnecka.

Gratulujemy i życzymy owocnej pracy w roku szkolnym 2023/2024!