Świetlica

Aktualności

MIKOŁAJKI 

6.12.2018r. odbył się w świetlicy balik mikołajkowy. Były tańce, zabawy przy muzyce oraz poczęstunek. Królowały: jabłuszka,soki owocowe oraz domowe pierniczki.

Szkoła Promująca Zdrowie

 

ANDRZEJKI

30 listopada nasza świetlica zamieniła się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją, odbyły się różne wróżby i zabawy. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji.  Potem rozpoczęliśmy zabawę z przygotowanymi przez dzieci oraz panie wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość, np. losując za pomocą czarodziejskiego klucza wróżbę  czy wybierając pewien atrybut przyszłości schowany pod kubeczkiem.Oczywiście nie mogło zabraknąć andrzejkowej dyskoteki! 

 

 

PRZEDSTAWIENIE PT.:"POŻEGNANIE JESIENI"

Dnia 27.11.2018r. dzieci uczęszczające do świetlicy z klasy Ic i Ie przygotowały dla swoich rodziców, wychowawców i dyrekcji szkoły przedstawienie pt.:"Pożegnanie jesieni". Dzieci recytowały wiersze, prezentowały swoje umiejętności aktorskie oraz wokalne. Ponieważ nasza szkoła bierze udział w programie "Szkoła Promująca Zdrowie"- na zakończenie wszyscy uczniowie zostali poczęstowani warzywami i owocami.

 

Światowy Dzień Pluszowego Misia

 23 listopada  obchodziliśmy w świetlicy Święto Pluszowego Misia. W tym dniu najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie. Uroczysty dzień rozpoczęliśmy od układania i przedstawiania przyniesionych przytulanek w „Krainie Pluszowego Misia”. Następnie wszyscy zostaliśmy zaproszeni do wspólnej zabawy w „Misiolandii”. Dzieci wykonały prace plastyczne- każdy mógł narysować swojego ulubionego misia. Na koniec była fotosesja w misiowej budce.

Wycieczka do Biblioteki Miejskiej w Pruszczu Gdańskim

20.11.2018r. wychowawczynie świetlicy szkolnej zabrały świetliczaków z klas I E oraz III B na wycieczkę do  Biblioteki Miejskiej  w  Pruszczu Gdańskim. Dzieci zwiedziły placówkę, dowiedziały się od pani bibliotekarki, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem oraz jak można samodzielnie naprawić zniszczone egzemplarze. Spotkanie w bibliotece przybliżyło  dzieciom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Żegnając się z paniami dzieci zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące ich książeczki. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do szkoły z radością i uśmiechem na twarzach.

 

RUCH ROZWIJA MÓZG!

Ruch pozytywnie wpływa na ciało, lepsze samopoczucie, odporność, jak również stymuluje mózg. Dlatego nasi wychowankowie preferują aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu każdego dnia!

 

 

 

11 listopada przypadało tak ważne dla Polaków Święto Niepodległości Polski! 8.11. w naszej świetlicy wspólnie zaśpiewaliśmy hymn. Następnie uczniowie oglądali prezentację multimedialną poświęconą 100- rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi informacjami historycznymi dotyczącymi tego święta oraz symbolami narodowymi. Dowiedziały się również, kim był Józef Piłsudski i jak wiele mu zawdzięczamy. W dalszej części uczniowie uczestniczyli w zajęciach plastycznych. Otrzymali kolorowanki tematyczne, które bardzo chętnie ozdabiali. W tle towarzyszyła nam muzyka z płyty „Droga niepodległości”, nagrana przez artystów Loch Camelot z udziałem publiczności. Znalazło się na niej wiele pięknych, mniej i bardziej znanych pieśni patriotycznych. Wśród nich między innymi: „My, Pierwsza Brygada” oraz „Czerwone maki na Monte Cassino”.


 

 

                                                                                                            

 

8 listopada 2018r. dyrektor szkoły- pan Paweł Biesiekierski wręczył dyplomy oraz nagrody w konkursie organizowanym przez wychowawców świetlicy pt.:”Pruszcz Gdański: moje miasto-mój dom”.

I miejsce zajął Piotr Marzec z kl.2c

II miejsce zajęła Hania Sikorska z kl.3b

III miejsce zajęła Nadia Kowalska z kl.1e

Wyróżnienie jury przyznało Natalii Wasiak z kl.3b

Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

Nagrody w konkursie ufundował prezes firmy PEC z Pruszcza Gdańskiego. Dziękujemy bardzoJ

 

 

WIZYTA POLICJI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ 

W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.W ramach edukacji w tym kierunku wychowawcy świetlicy zaprosili pana policjanta, który spotkał się z uczniami klasy I-III w świetlicy szkolnej. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazał niektóre znaki drogowe. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać policjantem oraz kiedy można otrzymać kartę rowerową i prawo jazdy. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

Wychowawcy świetlicy

W porze jesiennej, najwięcej materiałów do zajęć plastycznych czerpiemy z naszego kącika przyrodniczego.

 

 

Wyniki konkursu pt."Bezpieczna droga do szkoły"-makieta

W piątek 28.09.2018r. wręczone zostały dyplomy oraz nagrody w konkursie pt.:"Bezpieczna droga do szkoły":

W klasach I:

I miejsce zajęła Lila Nowak z kl. IB

II miejsce Cezary Tadrzak z kl. IC

III miejsce Jan Cyrzon z kl. ID

W klasach II:

I miejsce: Katarzyna Kiedyk z kl. IID

II miejsce: Hanna Szarmach z kl.IIA

W klasach starszych:

I miejsce Nina Kornath z kl. IVG

II miejsce Jakub Grabowski z kl.IIIB

III miejsce Natalia Klawikowska z kl. VE

Serdecznie gratulujemy!

Dzień Chłopaka

28 września obchodziliśmy w świetlicy Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły chłopcom najserdeczniejsze życzenia: samych szóstek, uśmiechów, radości i jak najlepszej zabawy. Potem wykonały i wręczyły drobny prezent- misie na lizaki.

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa nr 4
    ul. Kasprowicza 16
    83-000 Pruszcz Gdański
  • 58 682-20-24
    58 682-10-48

Galeria