Wycieczka do Fromborka
dnia 13 czerwca klasy 4b i 4f udały się na wycieczkę do Fromborka. Podczas wycieczki uczniowie poznali liczne ciekawostki związane z pracą Mikołaja Kopernika. Z wieży Radziejowskiego podziwiali port oraz niesamowitą linię brzegową Zalewu Wiślanego. Odwiedzili także malownicze Kadyny, Tolkmicko oraz Elbląg.
II Wieczór Muzyki Morskiej
4 czerwca 2024 odbył się II Wieczór Muzyki Morskiej. Podczas koncertu wysłuchaliśmy 15 utworów sięgających do korzeni muzyki morskiej i szantowej. Młodzi artyści zaprezentowali nam nie tylko swoje muzyczne talenty ale pokazali także niesamowite układy taneczne.
Muzyczny wieczór dał nam możliwość poznania historii utworów, ich autorów oraz zapewnił niesamowity morski klimat. Wieczór poprowadzili uczestnicy Kółka Morskiego
Świat podwodny w 3D
W szkolnej świetlicy w Szkole Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim odbył się w czerwcu 2024 r. konkurs plastyczno - techniczny “Świat podwodny w 3d “. Najmłodsi uczniowie wykazali się duża pomysłowością. Najlepsze prace zostały zaprezentowane na szkolnym holu.
Międzyszkolny Konkurs chemiczno - fizyczny
W Szkole Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim odbył się 18 kwietnia 2024r. VII Międzyszkolny Konkurs Chemiczno-Fizyczny, pod hasłem "Stefan Drzewiecki - pionier żeglugi podwodnej i lotnictwa". Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Pruszcza Gdańskiego oraz Starosta Gdański. W konkursie uczestniczyło 24 uczniów klas VII - VIII z dziewięciu szkół województwa pomorskiego. Celem konkursu było zapoznanie uczniów z dokonaniami naukowymi fizyków i chemików polskiego pochodzenia oraz rozbudzanie ich potencjału intelektualnego w dziedzinie nauk ścisłych. Konkurs był również okazją do wymiany doświadczeń, zawarcia nowych znajomości i zaprezentowania swojej wiedzy.
Uczestnicy konkursu zmierzyli się w półfinale z testem wiedzy dotyczącym osiągnięć naukowych Stefana Drzewieckiego - pioniera w dziedzinie żeglugi podwodnej i lotnictwa. Finał konkursu polegał na rozwiązaniu zadań z dziedziny chemii i fizyki powiązanych z takimi zagadnieniami jak hydrostatyka, chemia roztworów wodnych oraz aerostatyka.
Międzyszkolne warsztaty morskie
5 kwietnia 2024 roku w Szkole Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim odbył się III Miejski Konkurs Ekologiczny pod Honorowym Patronatem burmistrza Pruszcza Gdańskiego oraz Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji WiK Sp. z o.o. W konkursie udział wzięli uczniowie pięciu pruszczańskich szkół podstawowych. W przerwie zmagań konkursowych, uczestnicy mieli okazję uczestniczyć w międzyszkolnych warsztatach morskich . Techniką decoupage’u przygotowywali pamiątki związane z tematyką morską oraz ekologią. Warsztaty cieszyły się dużym zainteresowaniem.
Zimowa wycieczka do Gdyni
18 stycznia 2024 r czniowie klasy 4b i 4f wycieczkę do Gdyni rozpoczęli od spaceru po Skwerze Kościuszki, gdzie podziwiali wybrzeże w zimowej scenerii. Następnie udali się na warsztaty i zwiedzili wystawę w Centrum Nauki Eksperyment. Na stanowiskach poświęconych wodzie uczniowie poznali ciekawe właściwości wody, wywoływali pływy morskie, nurt rzeki oraz wiry wodne. Dużo atrakcji dostarczył dzieciom symulator portu w Gdyni, elektrownia szczytowo - pompowa oraz śruba Archimedesa. Uczniowie mieli także możliwość “przenieść” się w zimne antarktyczne wody i zaobserwować zmiany klimatu w tej części świata.5
Wycieczka do Łapina
Podczas wycieczki dnia 28 września na uczniów klasy 4b i 4f czekało mnóstwo atrakcji. Pod czujnym okiem instruktorów uczestnicy wycieczki uczyli się pływać na pontonach na Jeziorze Łapińskim. Próbowali swoich sił przy atrakcyjnych stacjach zadaniowych, które sprzyjały integracji i dobrej zabawie. Czas spędzony na świeżym powietrzu, przy pięknej jesiennej pogodzie sprawił uczniom wiele radości
Wycieczka do Sławutowa
Uczniowie klas szóstych szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim w październiku wybrali się na wycieczkę do Sławutowa. Tam w średniowiecznej osadzie wzięli udział w warsztatach zatytułowanych ,,Amber, jantar, bursztyn". Dowiedzieli się, skąd pochodzi bursztyn oraz jakie miał znaczenie gospodarcze w dawnych czasach. Z przygotowanych kawałków bursztynu mogli samodzielnie wykonać wisiorki. Następnie cała grupa zwiedziła osadę dawnych mieszkańców terenów nadmorskich, zatrzymując się przy każdym warsztacie i poznając narzędzia rzemieślników. Jednym z ciekawszych przystanków była chata rybaka, gdzie zgromadzono różnego rodzaju sieci i wrzeciądze do łowienia ryb"
.
2