• Świąteczny czas na informatyce z #LaboratoriaPrzyszłości

21.12.2022 09:17
      Świąteczny czas na informatyce.

Na informatyce też czujemy już świąteczny czas ☃️🎄📸 Nasi wspaniali uczniowie wczuli się w role fotografów i robili świąteczne zdjęcia naszym robotom oraz wydrukom 3D. Zdjęcia zostały wykonane przez naszych uczniów z klasy 4F w trakcie lekcji informatyki oraz kółka zainteresowań aparatem Canon EOS M50 Mark II dzięki #LaboratoriaPrzyszłości.

Świąteczne śnieżynki z drukarek 3D

07.12.2022 12:20
      Nasze drukarki 3D drukują świąteczne śnieżynki :)

W trakcie lekcji informatyki nasi uczniowie drukowali śnieżynki na drukarkach 3D oraz sami uczyli się projektować modele 3D do druku na drukarkach 3D za pomocą specjalnej aplikacji online Tinkercad 3D. Wszystko to dzięki programowi #LaboratoriaPrzyszłości.

• Tworzenie filmu ze sprzętem z programu #LaboratoriaPrzyszłości

29.11.2022 12:41
      W ramach zajęć informatyki uczniowie z klasy 8G mieli wykonać projekt - film ukazujący historię miłości Ewy Horeszko i Jacka Soplicy z lektury szkolnej "Pan Tadeusz".

Na lekcji informatyki nasi uczniowie wcielili się w rolę reżysera, scenarzysty, operatora kamery i montażysty filmu przedstawiającego historię miłości Ewy Horeszko i Jacka Soplicy na podstawie lektury szkolnej "Pan Tadeusz". Wykorzystali do tego klocki Lego z zestawu Lego Spike Prime oraz aparat cyfrowy Canon M50 Mark II, które zostały zakupione dla naszej szkoły w programie #LaboratoriaPrzyszłości.

• Fizyka ze sprzętem zakupionym dzięki programowi Laboratoria Przyszłości

22.11.2022 10:14
      Fizyka ze sprzętem zakupionym dzięki programowi Laboratoria Przyszłości jest świetną zabawą!

Sprzęt zakupiony do naszej szkoły w ramach #LaboratoriaPrzyszłościinicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów jest wykorzystywany również na lekcjach fizyki. Uczniowie klas 8 budowali obwody elektryczne z wykorzystaniem mierników elektrycznych.

• Zwiedzanie Świata z okularami Class VR

22.11.2022 10:16
      W listopadzie nasi uczniowie mieli okazję wybrać się w wirtualną wycieczkę dookoła globu i nie tylko!

Przez dwa tygodnie listopada nasi uczniowie z dwóch klas mieli okazję przekonać się jak działają okulary wirtualnej rzeczywistości ClassVR, zakupionych dla naszej szkoły dzięki  #LaboratoriaPrzyszłości. Tym razem odwiedzili miasta na Ziemi, ale odbyli również spacer na Księżycu oraz Marsie.

•  Kontakt

• Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim Godziny pracy sekretariatu: ul. Kasprowicza 16 pn. - pt. 7.30 - 15.30
      • sekretariat@sp4gda.pl
      • 58 682-20-24 58 682-10-48