• Długopisy 3D w klasach I-III

23.02.2023 19:46
      Długopisy 3D to wspaniała zabawa rozwijająca wyobraźnię dzieci oraz  umiejętność przestrzennego myślenia. To kolejny sprzęt z Laboratoriów Przyszłości, który jest nie tylko uatrakcyjnieniem lekcji, ale przede wszystkim uczy i rozwija kompetencje uczniów.

Jest  mały, jest z plasteliny i mieszka w piórniku. To wie każdy pierwszak, że chodzi o Plastusia. Dzięki długopisom 3D dzieci mogły zrobić nowoczesnego Plastusia takiego na miarę XXI wieku. Wyszło wspaniale, a uśmiech na buziach twórców bezcenny.

• Klocki LEGO w klasach I-III

23.02.2023 19:32
      W ramach Laboratoriów Przyszłości uczniowie klas I-III mogą uczyć się konstruować i budować z klockami LEGO Spike Essential.

Budowanie i programowanie to niezwykła przygoda i nauka. Wszystko dzięki klockom LEGO. Zabaw tak, nauka tak, ale i takżw wiele radości i satysfakcji z osiągnietych celów. To sukces ucznia i nauczyciela.

Zdrowe gotowanie w sali kuchennej!

16.02.2023 10:26
      Zdrowe gotowanie w sali kuchennej!

Lekcje w sali kuchennej.

W sali kuchennej uczniowie, wykorzystują sprzęty zakupione w ramach #Laboratoria przyszłości.

Tym razem, klasa 6B przygotowała pyszne i zdrowe koktajle.

Mikroskopowanie

10.02.2023 08:24
      MIkroskopowanie w naszej szkole.
      Kolejny miesiąc mieliśmy możliwość wykorzystywania sprzętów zakupionych w ramach programu #Laboratoria przyszłości.
      Uczniowie wykorzystywali zakupione pomoce m. in. : na lekcjach fizyki dokonując pomiarów przy użyciu suwmiarek, na lekcjach biologii dokonywali mikroskopowania, w czasie wieczoru kolęd, do którego przygotowywali się na lekcjach muzyki i języka polskiego korzystali z mikrofonów, statywów, oświetlenia. A wszystkie te i inne wydarzenia szkolne fotografujemy i filmujemy korzystając z zakupionych aparatów i kamer.
      Nasi nauczyciele szkolili się i korzystali z okularów Class VR.
    • Świąteczny czas na informatyce z #LaboratoriaPrzyszłości

21.12.2022 09:17
      Świąteczny czas na informatyce.

Na informatyce też czujemy już świąteczny czas ☃️🎄📸 Nasi wspaniali uczniowie wczuli się w role fotografów i robili świąteczne zdjęcia naszym robotom oraz wydrukom 3D. Zdjęcia zostały wykonane przez naszych uczniów z klasy 4F w trakcie lekcji informatyki oraz kółka zainteresowań aparatem Canon EOS M50 Mark II dzięki #LaboratoriaPrzyszłości.