• Projektowanie i druk na drukarkach 3D statków i okrętów

08.05.2023 11:26
      Nasi uczniowie tym razem przeobrazili się w projektantów statków i okrętów.

Ostatnio klasy 8 w naszej szkole miały okazję zaprojektować modele 3D statków i okrętów. Modele zaprojektowane przez naszych uczniów zostały później wydrukowane na naszych szkolnych drukarkach 3D (Zortrax M200). Każdy uczeń mógł zabrać ze sobą do domu swój własny model statku. Uśmiechnięte buzie naszych uczniów mówią same za siebie laugh

Wasza SP4

• Programowanie robotów w sali kuchennej

27.04.2023 10:47
      Robotyka w sali kuchennej? Czemu nie!

Dziś odbyły się zajęcia z programowania robotów z klasą 6B - wyjątkowo w sali kuchennej. Roboty wprawione w ruch przez naszych uczniów jeździły, śpiewały, zmieniały kolory i cieszyły naszych młodych programistów. Wszystko to dzięki #LaboratoriaPrzyszłości.

• Szkolenie dla kierowników jednostek oświatowych, koordynatorów oraz nauczycieli realizujących projekt #Laboratoria Przyszłości.

25.04.2023 13:58
      Dnia 24.04.2023r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim odbyło się szkolenie dla kierowników jednostek oświatowych, koordynatorów oraz nauczycieli realizujących projekt #Laboratoria Przyszłości.

Jest to program edukacyjny finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, którego misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której uczniowie będą mieli możliwość budowania kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Podczas szkolenia prowadzonego przez pracownika firmy SKRIWARE uczestnicy mieli okazję przyjrzeć się jak w czasie lekcji wykorzystać drukarki 3D i skorzystać z możliwości platformy SKRIMARKET oraz TINKERCARD.

Szkolenie było też okazją do wymiany doświadczeń na temat realizacji programu i podzieleniem się dobrymi praktykami, wypracowanymi w szkołach.

• Szkolni fotografowie z #LaboratoriaPrzyszłości

16.03.2023 10:40
      Szkolni fotografowie z #LaboratoriaPrzyszłości

Nasi uczniowie to wytrawni fotografowie 📸 poniższe zdjęcia zrobili w trakcie lekcji informatyki oraz na kółku informatycznym😎👍

W fotografowaniu ważne jest wprawne oko i zmysł plastyczny, ustawienie obiektów oraz światło jakie zostanie zastosowane. Nasi uczniowie mogą szkolić swoje umiejętności w tej dziedzinie na kółkach zainteresowań oraz w trakcie lekcji informatyki. 📷🖥

Poniższe zdjęcia prezentują proces skanowania skanerem 3D firmy Shinig 3D - taki trójwymiarowy skan (w tym przypadku kamery GoPro) można potem wydrukować na drukarkach 3D. 💻

Nasz sprzęt, z którego korzystają nasi szkolni fotografowie to aparat Canon M50 Mark II oraz kamera GoPro Hero 10 Black, zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

• Gogle VR na lekcji chemii.

06.03.2023 10:33
      Gogole VR na lekcji chemii.

Uczniowie klas 8 na lekcjach chemii poznawali budowę alotropowych odmian węgla wkraczając w świat wirtualnej rzeczywistości, dzięki goglom vr, zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

im. Ignacego Jana Paderewskiego
        w Pruszczu Gdańskim