• Programowanie robotów w sali kuchennej

27.04.2023 10:47
      Robotyka w sali kuchennej? Czemu nie!

Dziś odbyły się zajęcia z programowania robotów z klasą 6B - wyjątkowo w sali kuchennej. Roboty wprawione w ruch przez naszych uczniów jeździły, śpiewały, zmieniały kolory i cieszyły naszych młodych programistów. Wszystko to dzięki #LaboratoriaPrzyszłości.

• Szkolenie dla kierowników jednostek oświatowych, koordynatorów oraz nauczycieli realizujących projekt #Laboratoria Przyszłości.

25.04.2023 13:58
      Dnia 24.04.2023r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim odbyło się szkolenie dla kierowników jednostek oświatowych, koordynatorów oraz nauczycieli realizujących projekt #Laboratoria Przyszłości.

Jest to program edukacyjny finansowany przez Ministerstwo Edukacji i Nauki, którego misją jest stworzenie nowoczesnej szkoły, w której uczniowie będą mieli możliwość budowania kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka).

Podczas szkolenia prowadzonego przez pracownika firmy SKRIWARE uczestnicy mieli okazję przyjrzeć się jak w czasie lekcji wykorzystać drukarki 3D i skorzystać z możliwości platformy SKRIMARKET oraz TINKERCARD.

Szkolenie było też okazją do wymiany doświadczeń na temat realizacji programu i podzieleniem się dobrymi praktykami, wypracowanymi w szkołach.

• Szkolni fotografowie z #LaboratoriaPrzyszłości

16.03.2023 10:40
      Szkolni fotografowie z #LaboratoriaPrzyszłości

Nasi uczniowie to wytrawni fotografowie 📸 poniższe zdjęcia zrobili w trakcie lekcji informatyki oraz na kółku informatycznym😎👍

W fotografowaniu ważne jest wprawne oko i zmysł plastyczny, ustawienie obiektów oraz światło jakie zostanie zastosowane. Nasi uczniowie mogą szkolić swoje umiejętności w tej dziedzinie na kółkach zainteresowań oraz w trakcie lekcji informatyki. 📷🖥

Poniższe zdjęcia prezentują proces skanowania skanerem 3D firmy Shinig 3D - taki trójwymiarowy skan (w tym przypadku kamery GoPro) można potem wydrukować na drukarkach 3D. 💻

Nasz sprzęt, z którego korzystają nasi szkolni fotografowie to aparat Canon M50 Mark II oraz kamera GoPro Hero 10 Black, zakupione w ramach programu #LaboratoriaPrzyszłości.

• Gogle VR na lekcji chemii.

06.03.2023 10:33
      Gogole VR na lekcji chemii.

Uczniowie klas 8 na lekcjach chemii poznawali budowę alotropowych odmian węgla wkraczając w świat wirtualnej rzeczywistości, dzięki goglom vr, zakupionych w ramach programu Laboratoria Przyszłości.

• Lekcja przyrody w terenie

23.02.2023 20:12
      Umieć obserwować przyrodę i wyszukiwać jej skarby i cuda to wielka sztuka. A do tego jeszcze sfotografować to profesjonalnym aparatem to dopiero jest wszpaniała przygoda. Taką okazję mieli uczniowie trzech pierwszych klas w czasie wyprawy do parku.
      Wszystko dzięki udziałowi szkoły w programie Laboratoria Przyszłości.