• Wyniki konkursu "Wiosenne kwiaty".

     Klasy 1-3

     1 miejsce - Kornelia Pietras klasa 2d

     2 miejsce - Jagna Jakubiec: klasa 2d

     3 miejsce - Błażej Banaszkiewicz klasa 1e  oraz Martyna Nowosielska klasa 2d

      

     Klasy 4-8

     1 miejsce - Lena Urich klasa 5d

     2 miejsce - Natalia Gronkowska klasa 6a

     3 miejsce - Ewelina Pawłuszek klasa 6a

      

     Gratulujemy !!!

     Organizatorzy : Izabella Kordek, Izabela Kwiatkowska, Mirosława Wójtowicz

      

      

      

     Lekcja biologii w klasie 8a integracyjnej.

      

     W dniu 9 maja na  lekcji biologii prowadzonej przez pana Michała Lisowskiego uczniowie klasy integracyjnej 8 A  posługiwali się mikroskopami pozyskanymi dzięki projektowi naukowo-technologicznemu "Laboratoria przyszłości".Uczniowie samodzielnie oglądając preparaty różnych organizmów mieli możliwość przekonać się jak zróżnicowana jest biocenoza ekosystemów oraz docenić walory sprzętu z którego korzystali.

     Waleria Jeszenowska

      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
      
   •  

    WARSZTATY ARTYSTYCZNE

    W czwartek 25 kwietnia 2024 r. dziewczynki z klasy 4c wzięły udział w warsztatach szycia, które poprowadziła mama Oliviera, pani Katarzyna Pietras. Podczas zajęć powstały wspaniałe wiosenne tulipany. Jak widać na zdjęciach, wszyscy świetnie się bawili, a przy okazji poćwiczyli sprawność manualną i motoryczną. Były to kolejne zajęcia w ramach innowacji pedagogicznej pod patronatem Polskiego Towarzystwa Dysleksji.

                                               

                      

     

     

    CIEKAWA LEKCJA JĘZYKA POLSKIEGO W KLASIE 6D

    W dniach 21-23 lutego w klasie 6d odbyły się zajęcia usprawniające pracę ze słownikami. Zajęcia te głównie były skierowane do uczniów z dysleksją, ale myślę, że wszyscy na nich skorzystali. Uczniowie byli podzieleni na grupy. Każda z grup otrzymała inny słownik: Terminów literackich, ortograficzny, języka polskiego, frazeologiczny itp. Uczniowie mieli sprawdzić, jakie informacje znajdą w danym słowniku, z czego składa się hasło i znaleźć odpowiedni wyraz. W formie graficznej mieli przedstawić wyżej wymienione zagadnienia. Ćwiczenia miały na celu usprawnienia umiejętności czytania, wyszukiwania informacji, sprawdzenie znajomości alfabetu. Wszystkie grupy doskonale wykonały swoje zadania.
     Zajęcia prowadziła Małgorzata Kupiec
     
           
                   

     

     

     

    ZAJĘCIA Z CIASTOTERAPII

     

    W czwartek odbyły się zajęcia z ciastoterapii, które pozwoliły uczniom zintegrować wszystkie zmysły, szczególnie smak i węch.Okazało się, że pieczenie ciasteczek to poważna nauka planowania i organizowania swojej pracy. Zajęcia odbyły się przy wsparciu Rady Rodziców oraz słodkiego sponsora firmy Dr.Oetker. Ciastoterapia to nie tylko wspólna zabawa, ale także degustacja zdrowych wypieków.

                                                                   

     

    DOKARMIANIE PTAKÓW ZIMĄ

    Nasi mali przyrodnicy z klasy 4 a zaangażowali się w akcję dokarmiania ptaków zimą.
    Samodzielnie przygotowywali zdrowy i energetyczny pokarm dla ptaków (kule
    tłuszczowo - nasienne, świeże i suszone owoce, ziarna słonecznika, mieszanki zbóż, orzechy,
    plastry słoniny). Zawiesili też w paru miejscach wokół szkoły wykonane wcześniej karmniki,
    każdy z nich był bardzo pomysłowy.
    Dzieci poznały wcześniej zasady dokarmiania ptaków zimą, wiedzą też, jakie gatunki
    ptaków bywają w naszym otoczeniu i jakie należy im stworzyć warunki by przetrwały zimę –
    czas kiedy jest niska temperatura, wszystko wokół zamarznięte lub przykryte śniegiem.
    Zachęcamy Was – Pamiętajcie o stałym dokarmianiu ptaków zimą.

    Elżbieta Lotko-Malkiewicz, Izabella Kordek

     
    Kolorowa lekcja matematyki w klasie 4a
     
     
    Dzisiaj na lekcji matematyki uczniowie klasy 4 a integracyjnej, poszukiwali sposobów na naukę tabliczki mnożenia. 🧮🧮Postanowili wraz z nauczycielami stworzyć kolorową tabliczkę mnożenia. Okazuje się, że nawet na zajęciach z matematyki można przełamać niechęć do liczenia. Uczniowie podczas zadań dobrze się bawili i szukali metod szybkiego zapamiętania liczb. Nauka to też świetna zabawa.🤩🤩
                                                            
    • Warsztaty plastyczne

    • W czwartek uczniowie klas czwartych wzięli udział w warsztatach plastycznych, które poprowadziły panie:Izabella Kordek i Sylwia Waleńska- przewodnicząca Rady Rodziców.  Było to jedno z działań w ramach innowacji pedagogicznej, która jest realizowana w naszej szkole przy współpracy z Polskim Towarzystwem Dysleksji. Podczas zajęć powstały wspaniałe ozdoby choinkowe, a na koniec wszystkie dzieci otrzymały od Rady Rodziców słodką niespodziankę, która na pewno przyda się podczas świątecznych przygotowań. Naszym niezawodnym czwartoklasistom gratulujemy kreatywności, zdolności plastycznych i manualnych. Czekamy na kolejne warsztaty.

    • Projekt mitologiczny

    • Podsumowaniem kilkutygodniowej pracy z języka polskiego było wykonanie przez uczniów klasy Va projektów mitologicznych. Dzieci opracowały scenariusze scenek dramatycznych, a następnie je odegrały, wcielając się w rolę greckich bogów czy herosów. Jak przystało na aktorów, uczniowie zadbali  o scenografię, kostiumy i rekwizyty. Wszyscy spisali się na medal! Wielką przyjemnością było nagrodzenie ich kreatywności ocenami celującymi.

    • Z życia klas integracyjnych

    • 14 października 2022

     Dzień Edukacji Narodowej

     W środę klasy 6 a i 8 b wzięły udział w warsztatach, które poprowadziły panie Izabella Kordek, Mirosława Wójtowicz oraz Anna Tracz. Tematem zajęć był nadchodzący Dzień Edukacji Narodowej. Uczniowie poznali historię święta i wykonali laurkę, która zawisła w holu głównym szkoły.

     Wszystkim pracownikom szkoły z okazji ich święta życzymy wiele uśmiechu i samych zdolnych uczniów!

     Klasy 6a i 8 b

      

     09 kwietnia 2021 

     Sztuka na lekcjach historii? Czemu nie!

     Klasa 6B poznając na lekcji historii epokę oświecenia w sposób szczególny zgłębiła tajniki sztuki XVIII wieku. Efektem są prace wykonane przez uczniów przedstawiające budowle klasycystyczne.

      

     Milena Radziszewska- Senejko, Izabella Kordek

      


     31 marca 2021

     Warsztaty wielkanocne

     Wielkanoc jest najważniejszym świętem chrześcijańskim. To także czas, kiedy wyraźnie widać, jak tradycja religijna splata się z naturalnym porządkiem przyrody budzącej się do życia. Uczniowie klasy 6B integracyjnej wzięli udział w warsztatach, na których dowiedzieli się, że  warto poznawać i pielęgnować zwyczaje i obrzędy, bo dzięki nim podtrzymujemy więź z naszymi przodkami, ale też pielęgnujemy to, co nas wyróżnia spośród innych narodów. W klimat Wielkanocy wprowadziła uczniów  także Pani Joanna Cenkiel- Nogaczewska na lekcjach techniki. Poniżej prezentujemy kilka prac uczniów.

     Izabella Kordek

      


     22 grudnia 2020 

     Wigilia klasowa to tradycja, którą w szkole pielęgnuje się od lat. Nie mogliśmy o tym zapomnieć, więc spotkaliśmy się zdalnie, aby złożyć sobie życzenia, zaśpiewać kolędy oraz podziękować za wspólną pracę. Świąteczne spotkanie online umiliły rebusy i kahooty związane z Bożym Narodzeniem. W tematykę oczekiwania na narodzenie Bożego Dzieciątka wprowadziły nas warsztaty, które przeprowadziła tydzień temu Pani Iza. Podczas nich interpretowaliśmy fragmenty Pisma Świętego oraz wyjaśnialiśmy znaczenie tradycji i symboli związanych z Narodzeniem Pańskim. Cieszymy się, że w ten wyjątkowy czas mogliśmy być razem. Życzymy całej szkolnej społeczności radości i miłości!  

     Uczniowie klasy integracyjnej VIB

      


      

     02 grudnia 2020

      

     Za co lubię swoją klasę? - projekty klas integracyjnych

     Z okazji nadchodzącego Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych (3 grudnia) uczniowie klas integracyjnych 4-8 wykonali projekty zatytułowane „Za co lubię swoją klasę”. Z dużym zaangażowaniem i radością opowiadali o swoich klasach. Mówili o współpracy, wzajemnym wsparciu, przyjaciołach, nauczycielach i wychowawcach. Efektem ich pracy są kolorowe plakaty – wykonane dzięki ich wspólnemu zaangażowaniu.

      

      


      

     11 listopada 2020

     Dzień Niepodległości.

     W czasie zdalnego nauczania uczniowie klasy integracyjnej VIB uczcili 102. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, angażując się plastycznie i literacko. Dzieci, zainspirowane analizą utworów poetyckich o tematyce patriotycznej, chwyciły za pióra i napisały własne wiersze oraz listy poświęcone Ojczyźnie. Inne zaś wyraziły swoje uczucia, tworząc plastyczne ilustracje. Nawet przez szklany ekran próbowaliśmy przekazać sobie wiele pozytywnych emocji związanych z Dniem Niepodległości.

      

     Karina Hennig, Izabella Kordek.

      


      

     30 października 2020

     Warsztaty plastyczne "Jesienne Inspiracje"

     Klasa integracyjna 6B, wzięła udział w warsztatach plastycznych "JESIENNE INSPIRACJE". Oto galeria naszych prac.

      

     Izabella Kordek

      


     23 października 2020 

     Konkurs poetycko - plastyczny pt. "Barwy jesieni".

     23 października nasi mali artyści z klas integracyjnych (5a, 6a i 6b) zostali nagrodzeni za udział w konkursie poetycko-plastycznym pt. "Barwy jesieni". Za swoje wiersze i ilustracje do własnych utworów poetyckich otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców działającą w naszej szkole. Fundatorowi bardzo dziękujemy za wsparcie i motywację do działania, a zwycięzcom gratulujemy!

     Organizatorzy.

      


     22 października 2020 

     Wyniki Konkursu!

     Jesień jest poetycka. Wie o tym każdy, kto choć raz zapatrzył się w zachmurzone niebo albo zachwycił się kolorowymi liśćmi. O jesieni pisali najwięksi poeci tego świata. Uczniowie klas integracyjnych też postanowili chwycić za pióra i udowodnić, że nie jest im obca poetycka wrażliwość . Odpowiedź na to, jak patrzą na świat młodzi poeci , można znaleźć w najpiękniejszych jesiennych wierszach napisanych przez naszych uczniów.

     Laur poetycki zdobyła Maja Byczuk.

     Wyróżnienie otrzymują: Zuzanna Kowalewska, Kinga Kotłowska, Julian Wróblewski, Lena Redzik.

      

      

     Organizatorzy: Izabella Kordek, Magdalena Ślozowska, Karina Hennig

      


     14 października 2020

     Podsumowanie tygodnia mody z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

     Podobno nie szata zdobi człowieka. Jednak trochę zazdrościmy koleżankom i kolegom, dla których nasi kreatywni uczniowie zaprojektowali wyjątkowe stroje. Podziwiamy wyszukane wzory i materiały. Z niecierpliwością czekamy, aż wyróżnieni przez szkolnych projektantów nauczyciele zaprezentują kreacje na szkolnych korytarzach.

      

      

     Kochani, gratulujemy Wam pomysłowości i poczucia humoru!

     Izabella Kordek i Magdalena Ślozowska

      


      

     21 września.2020

     KREATYWNA LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE INTEGRACYJNEJ.

      

     Dziś na wesoło powtarzaliśmy słownictwo związane z wyglądem. Oto efekty naszej pracy:

      

      

     Izabella Kordek, Daria Łożyńska

      


     25 czerwca 2020

     W imieniu Fundacji FLY oraz Polskiego Towarzystwa Dysleksji składam najserdeczniejsze podziękowania  za zaangażowanie nauczycieli naszej szkoły,  w akcji wspomagania walki z dysleksją  w ramach programu Czytamy Razem.
      
     Koordynator projektu 
     Izabella Kordek

      

     28 maja 2020

     „Myśli zamknięte w motylach”

     Dzieci podczas malowania doznają wielu wrażeń zmysłowych. Uczniowie klasy integracyjnej 5B oraz 4 A wzięli udział w warsztatach „Myśli zamknięte w motylach”. Oto galeria naszych prac.

     Izabella Kordek

      

      
      

      

      
     11 maja 2020 r.

     „Każdy inny, wszyscy równi” – warsztaty 

     Integracja w szkole,  polega na  kształceniu świadomości oraz na   wspólnym edukowaniu dzieci zdrowych z dziećmi  o specjalnych potrzebach edukacyjnych. 
     Uczniowie klasy 5B integracyjnej wzięli udział  w warsztatach, oto nasze prace.

     Izabella Kordek

      

      


      

     Klasa 5B integracyjna zdobyła Certyfikat dla szkoły. Akcja została przeprowadzana w ramach realizacji programu polityki

     zdrowotnej Ministra Zdrowia pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata

     2015-2020” w zakresie zadania „Promocja i edukacja w zakresie honorowego krwiodawstwa”.

     Izabella Kordek

      

      
      

      

      
      
     28 kwietnia 2020 r. uczniowie klasy 5B integracyjnej, wzięli udział w warsztatach online "Twoja krew-moje życie". Akcja jest przeprowadzana w  ramach realizacji  programu polityki zdrowotnej Ministra Zdrowia. Krwiolecznictwo to ważna dziedzina medycyny. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że krew jest lekiem ratującym ludzkie życie, zaś jej jedynym i niezastąpionym źródłem jest człowiek. 
     Izabella Kordek
      

      


     W dniu 18 listopada 2017r. 25 uczniów z klas integracyjnych naszej szkoły uczestniczyło, jak co roku w XX Powiatowej Olimpiadzie Sportowej Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 3 w Pruszczu Gdańskim.

     Nasi olimpijczycy z zapałem i poświeceniem uczestniczyli w wielu sportowych zmaganiach. Na każdego uczestnika czekał smaczny obiad i zasłużona nagroda.     

        

               

      

     Z olimpiady uczniowie przywieźli medale oraz dobry humor i niezapominane wrażenia.

     Uczniom gratulujemy udziału w olimpiadzie i zdobytych medali,

     a Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 3 dziękujemy za zaproszenie

     i organizację potyczek sportowych.

  •  Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim Godziny pracy sekretariatu: ul. Kasprowicza 16 pn. - pt. 7.30 - 15.30
   • Szkoła Podstawowa nr 4
   • 58 682-20-24 58 682-10-48
   • ul. Kasprowicza 16 83-000 Pruszcz Gdański 83-000 Pruszcz Gdański Poland
   • Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 4 ul. Jana Kochanowskiego 8 83-000 Pruszcz Gdański tel. 58 682-35-75 e-mail: op@sp4gda.pl
 • Metamorfozy szkoły

   brak danych