• Podziękowania dla firmy "Viva Grafika Design & Print"

• Od stycznia 2024 roku do grona przyjaciół naszej Szkoły dołączyła firma "Viva Grafika Design & Print". Zasponsorowała ona dwa nowoczesne roll up, które będą wykorzystane do reprezentowania naszej szkoły podczas zawodów sportowych oraz innych wyjazdów z udziałem uczniów Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim.

Bardzo dziękujemy za współpracę firmie "Viva Grafika Design & Print" i liczymy na jej kontynuację.

• Rycerze „Chorągwi Komturstwa Gniewskiego”

• Dnia 23 stycznia 2024 roku, na zaproszenie Rady Rodziców, przybyli do naszej Szkoły Rycerze „Chorągwi Komturstwa Gniewskiego” z Gniewa. Spotkanie z uczniami klas czwartych, siódmych i ósmych poprowadził pan Krzysztof Górecki, Prezes Fundacji Wspierania Kultury i Edukacji. Klasy młodsze zapoznały się z tematyką życia codziennego, zwyczajami i uzbrojeniem średniowiecznego rycerstwa, natomiast klasy starsze poznały XIX wieczne postacie historyczne, uzbrojenie i stroje. Pokaz zachwycił uczestników spotkania.

• Wycieczka w Centrum Nauki Eksperyment

• Uczniowie klasy 4b i 4f dnia 18 stycznia 2024 r wycieczkę do Gdyni rozpoczęli od spaceru po Skwerze Kościuszki, gdzie podziwiali wybrzeże w zimowej scenerii. Następnie udali się na warsztaty i zwiedzili wystawę w Centrum Nauki Eksperyment. Na stanowiskach poświęconych wodzie uczniowie poznali ciekawe właściwości wody, wywoływali pływy morskie, nurt rzeki oraz wiry wodne. Dużo atrakcji dostarczył dzieciom symulator portu w Gdyni, elektrownia szczytowo - pompowa oraz śruba Archimedesa. Uczniowie mieli także możliwość “przenieść” się w zimne antarktyczne wody i zaobserwować zmiany klimatu w tej części świata.

• Spotkanie z dietetyczką

• 22 stycznia uczniowie klasy 4b spotkali się z pania dietyk Magdaleną Dworniczak, która w ciekawy sposób przedstawiła “ 10 zasad racjonalnego odżywiania“. Na koniec uczniowie mogli wziąć udział w zabawie i sprawdzić swoją wiedzę o zdrowym stylu życia.
            Dzięki spotkaniu z panią Magdaleną czwartoklasiści zdobyli bezcenną wiedzę, która z pewnością zmieni ich nawyki i zaprocentuje w przyszłości.
            Było fantastycznie!
            Uczniowie klasy 4b wraz z wychowawcą.

• Lekcja z goglami VR

• Dziś na lekcji klasa 8b zapoznała się z goglami VR i możliwościami jakie daje ta szybko rozwijająca się technologia.

• DOKARMIANIE PTAKÓW ZIMĄ

• Nasi mali przyrodnicy z klasy 4 a zaangażowali się w akcję dokarmiania ptaków zimą.
            Samodzielnie przygotowywali zdrowy i energetyczny pokarm dla ptaków (kule
            tłuszczowo - nasienne, świeże i suszone owoce, ziarna słonecznika, mieszanki zbóż, orzechy,
            plastry słoniny). Zawiesili też w paru miejscach wokół szkoły wykonane wcześniej karmniki,
            każdy z nich był bardzo pomysłowy.
            Dzieci poznały wcześniej zasady dokarmiania ptaków zimą, wiedzą też, jakie gatunki
            ptaków bywają w naszym otoczeniu i jakie należy im stworzyć warunki by przetrwały zimę –
            czas kiedy jest niska temperatura, wszystko wokół zamarznięte lub przykryte śniegiem.
            Zachęcamy Was – Pamiętajcie o stałym dokarmianiu ptaków zimą.

Elżbieta Lotko-Malkiewicz, Izabella Kordek

• Najlepszy Matematyk Szkoły - wyniki I etapu konkursu

• W I etapie tegorocznego konkursu Najlepszy Matematyk Szkoły uczniowie klas 4-8 wykonywali prace w stylu Op-art. Powstało ponad 50 wspaniałych obrazów, a najlepsze z nich można oglądać w holu głównym szkoły.

Uczestnicy konkursu mogli w tym etapie zdobyć maksymalnie 10 punktów. Bardzo dziękujemy za wszytskie prace i gratulujemy talentów! Wszystkie wyniki są dostępne u nauczcieli matematyki.

Już wkrótce II etap - test matematyczny - zapraszamy!

• Zmiana terminu konkursu matematyczno-logicznego

• UWAGA - zmiana godziny! W związku ze zmianą organizacji pracy szkoły w dniu 16.01.2024 r., zmianie uległa godzina konkursu Matematyczno-Logicznego dla uczniów klas 5-8.

Uczestników zapraszamy o godzinie 12:10 do sal 105 i 106.

Nauczyciele matematyki