• Wyjazd na zajęcia do Akademii Morskiej

• SPRAWOZDANIE Z WSPÓŁPRACY

Współpraca z Akademią Morską, która od września 2018r. jest Uniwersytetem Morskim okazała sie być owocna.

W trakcie współpracy uczniowie mieli okazję wysłuchać wykładów z pokazami doświadczeń na temat:

• ,,Iluzje optyczne. Jak oszukuje nasz mózg”

• ,,Katastrofy, czyli subiektywny wybór czynników, zjawisk mogących zniszczyć Ziemię bądź ludzkość”

• ,,O czasie i zegarach. ”

• ,,Grawitacja Od jabłka Newtona do windy Einsteina czyli dlaczego „rzeczy” spadają”

Uczniowie trzykrotnie brali udział w zajęciach laboratoryjnych gdzie przeprowadzali doświadczenia:

• Wyznaczanie przyspieszenia ziemskiego metodą wahadła matematycznego

• Wyznaczanie okresu drgań sprężyny

• Wyznaczanie szybkości dźwięku w powietrzu

• Wyznaczanie gęstości ciała tonącego w wodzie

• Wyznaczanie ogniska soczewki

Serdecznie dziękuję , wykładowcom, którzy prowadzili dla nas zajęcia.

ZAJĘCIA LABORATORYJNE

Dnia 31 października 2017r. uczniowie klasy IIIA gimnazjum uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych z fizyki przeprowadzonych w Katedrze Fizyki Akademii Morskiej w Gdyni. W czasie zajęć uczniowie mogli m.in.:  utrwalić i rozwinąć swoje wiadomość z zakresu fal i drgań. Wszyscy bardzo chętnie i z dużym zaangażowaniem badali jakie jest przyspieszenie grawitacyjne na naszej szerokości geograficznej, wyznaczali współczynnik sprężystości sprężyny, badali zjawisko rezonansu akustycznego oraz wykorzystywali prawo Archimedesa do wyznaczenia gęstości ciał. Był to nasz drugi wyjazd. Już wcześniej mieliśmy okazję uczestniczyć w ciekawym wykładzie z pokazem doświadczeń.

Dziękujemy za możliwość uczestniczenia w zajęciach kierownikowi katedry panu prof. Zbigniewowi Otrembie.

Zapraszam do obejrzenia galerii.