• Konkursy

• Rok szkolny 2023/2024

Konkurs szkolny

MAJ 2024

II Szkolny Konkurs Edukacji dla bezpieczeństwa "Pierwsza pomoc przedmedyczna"

W dniu 28 maja 2024 r. o godzinie 8:55 i 10:45 odbędzie się w naszej szkole II Szkolny Konkurs z Edukacji dla bezpieczeństwa - „Pierwsza pomoc przedmedyczna”, dla uczniów klas ósmych.
          Konkurs jest dwuetapowy. Część I - test wiedzy. Część II - umiejętności praktyczne.

Podczas drugiej części uczniowie prezentowć będą swoje umiejętności praktyczne: układanie poszkodowanego w pozycji  bezpiecznej, zakładanie chusty trójkątnej, bandażowanie stawu łokciowego lub dłoni, wykonywanie resuscytacji krążeniowo – oddechowej u dorosłego.

Konkurs ma na celu kształtowanie umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności w zakresie Edukacji dla bezpieczeństwa, wspieranie uczniów w rozpoznawaniu własnych predyspozycji oraz rozwijanie zdobytej wiedzy w praktyce.

Organizator konkursu p. Elżbieta Lotko-Malkiewicz

Osoby, które zgłosiły się do konkursu, proszone są o ostateczne potwierdzenie i dostarczenie karty zgłoszenia do (środy) 23 maja 2024 r.

Konkurs zewnętrzny

I Powiatowy Konkurs Przedmiotowy z Edukacji dla Bezpieczeństwa "Ostrzegaj, działaj, ratuj - Mogę pomóc".

Finałowy etap powiatowy - 27.05.2024 r.

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

Michał Mynyk kl. 7 D, Adrian Żarski kl. 8 B,

Etap rejonowy - 19.04.2024 r.

Do etapu rejonowego zakwalifikowali się:

Michał Mynyk kl. 7 D, Adrian Żarski kl. 8 B, Lena Brzozowska kl. 8 B, Agata Groszek kl. 8 B,

Julia Czarnecka kl. 7 B, Marianna Szturo kl. 7 B, Inga Loranty kl. 7 B,

Etap szkolny  - 04.03.2024 r. - pisali

Julia Czarnecka kl. 7 B, Marianna Szturo kl. 7 B, Inga Loranty kl. 7 B,

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Ignacego Krasickiego w Straszynie.

Etap szkolny i rejonowy odbędzie się w Szkole Podstawowej nr 4 im. Ignacego Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim.

Etap powiatowy (finałowy) odbędzie się w Szkole Podstawowej im. Ignacego Krasickiego w Straszynie.

Konkurs szkolny

I Szkolny Konkurs Edukacji dla bezpieczeństwa "Pierwsza pomoc przedmedyczna"

W dniach 11 i 12 maja 2023 r. odbył się w naszej szkole I Szkolny Konkurs z Edukacji dla bezpieczeństwa - „Pierwsza pomoc przedmedyczna”, w którym brali udział uczniowie klas ósmych.
          Konkurs składał się z dwóch części - pierwszej jako test wiedzy i drugiej praktycznej. Podczas drugiej części uczniowie prezentowali swoje umiejętności praktyczne: zabezpieczali miejsce zdarzenia, układali poszkodowanego w pozycji  bezpiecznej, zakładali chustę trójkątną, bandażowali staw łokciowy lub dłoń oraz wykonywali u dorosłego resuscytację krążeniowo – oddechową.

Konkurs miał na celu kształtowanie umiejętności z zakresu pierwszej pomocy, wspieranie uczniów w rozpoznawaniu własnych predyspozycji, podnoszenie poziomu wiedzy i umiejętności w zakresie Edukacji dla bezpieczeństwa oraz rozwijanie zdobytej wiedzy w praktyce.

Dziękujemy p. Elżbiecie Lotko-Malkiewicz za organizację konkursu.

Wasza SP4

• ...