• Inauguracja III edycji programu " Aktywni Błękitni"

• 13.10.2021 09:56
      • W bieżącym roku szkolnym przystąpiliśmy po raz trzeci do programu edukacyjnego
        " Aktywni Błękitni - szkoła przyjazna wodzie".

• Uczniowie naszej szkoły z klasy 6c, 7a i 7c uczestniczyli 12 października 2021 roku w uroczystej inauguracji III edycji programu edukacyjnego Wód Polskich „ Aktywni Błękitni – szkoła przyjazna wodzie”, która odbyła się w Gdańsku. Mieliśmy możliwość udziału w  na żywo w transmitowanym online spektaklu taneczno – muzycznym  pt. „ Barwy Błękitu”. Po części oficjalnej, która odbywała się na powietrzu tancerze i szczudlarze zaprosili uczniów do Filharmonii. W przedstawieniu w niekonwencjonalny sposób poruszany był temat suszy, powodzi i równowagi w przyrodzie. Uzupełnieniem tekstu wygłaszanego przez aktorkę była specjalnie skomponowana muzyka, tancerze oraz nowoczesne malarstwo wykonane przez gdańską malarkę na oczach młodzieży. Uczniowie mogli przekonać się, że dbanie o otaczający nas świat, to budowanie harmonii, która cały czas tworzy piękno tak jak ten niesamowity spektakl.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia