• Spotkanie ze strażakami z Komendy Powiatowej PSP w Pruszczu Gdańskim

• 03.06.2022 07:19
      • Wakacje już niebawem. To najlepszy czas by zadbać o bezpieczeństwo nad wodą. Dlatego “Aktywni Błękitni “  ze Szkoły Podstawowej nr 4 spotkali się 31 maja i 2 czerwca  ze strażakami z Komendy Powiatowej Straży Pożarnej z Pruszcza Gdańskiego.

W spotkaniach  wzięło udział 30 klas. Strażacy opowiadali o zasadach zachowania nad wodą. Uczniowie poznali także oznaczenia miejsc, w których można korzystać z zabaw wodnych oraz tych, których unikać. Strażacy przeprowadzili praktyczne szkolenie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej oraz uczyli  jak rozmawiać z dyspozytorem podczas składania zgłoszenia. Dodatkowo zapoznali uczniów  z pracą strażaka  i przedstawili  zasady zachowania się w czasie powodzi i pożaru.

Uczniowie już wiedzą jak bezpiecznie korzystać z wody i jak udzielić pierwszej pomocy. Dziękujemy  panom strażakom za ciekawe spotkania.

H.J