• Czytam z SmartFloor

• ROK SZKOLNY 2021/2022

Innowacja pedagogiczna

„Czytam z SmartFloor”

Innowacja „Czytam z SmartFloor” została opracowana z myślą o dzieciach 6-7 letnich uczęszczających do oddziałów zerowych, przez nauczycielki oddziałów przedszkolnych znajdujących się przy ulicy Kasprowicza 16: Emilię Badziąg oraz Katarzynę Chorobińską. Jest szeregiem działań zmierzających do wprowadzenia dziecka w świat czytania poprzez wykorzystanie nowoczesnych technologii.  Czas trwania innowacji przewidziany jest na rok szkolny 2021-2022.

Głównym założeniem innowacji jest kształtowanie zainteresowania czytaniem oraz sprawienie, iż proces nauki czytania stanie się dla dzieci atrakcyjny. Wykorzystanie urządzenia SmartFloor daje możliwość wielkoformatowego wyświetlania  przygotowanych materiałów.  Celem prowadzonych działań jest stymulowanie rozwoju dzieci poprzez wprowadzenie różnorodnych metod pracy prowadzących do nabycia umiejętności czytania ora rozwijanie zainteresowania czytaniem i pisaniem.

„Na podstawie własnych doświadczeń dostrzegłyśmy, iż ten sposób przedstawiania zadań zachęca do działania i aktywizuje dzieci.  W trakcie realizacji innowacji pragniemy stwarzać sytuacje sprzyjające nauce czytania oraz zadbać o to, aby dzieci podczas nauki czuły się szczęśliwe i czerpały satysfakcję z własnych działań.”