• BIBLIOTEKA - ODBIÓR PODRĘCZNIKÓW

• DRODZY UCZNIOWIE, NAUCZYCIELE, SZANOWNI RODZICE

Biblioteka informuje o sposobie wypożyczania podręczników i materiałów ćwiczeniowych w nowym roku szkolnym 2021/2022

1. W tym roku szkolnym 2021/2022 podręczniki i materiały ćwiczeniowe odbiera Uczeń wraz z Wychowawcą klasy.

2. Dla wychowawców biblioteka przygotowała oświadczenia, które podpisuje rodzic/ opiekun prawny każdego ucznia.

3. Oświadczenia należy pobrać z biblioteki szkolnej przed rozpoczęciem roku szkolnego i przekazać je uczniom.

4. Każdy rodzic/ opiekun prawny podpisuje oświadczenie.

5. Podpisane przez rodziców/ opiekunów prawnych oświadczenie uczeń przekazuje wychowawcy. Na jego podstawie bibliotekarz może wypożyczyć uczniom komplet podręczników i materiałów ćwiczeniowych w nowym roku szkolnym.

Biblioteka informuje, że w pierwszych dniach pracy LEKTURY SZKOLNE będą wypożyczane jak w ubiegłym roku szkolnym dla całej klasy przez nauczyciela języka polskiego.

Nauczyciel przekazuje uczniowi odpowiedni egzemplarz. Listę z numerami książek przekazuje bibliotekarzowi.

NAUCZYCIELE BIBLIOTEKI

• Harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego 2021/2022 dla klas 1-8

• Rozpoczęcie roku szkolnego 2021/2022 planowane jest na boisku szkolnym według harmonogramu. Po części oficjalnej, uczniowie wraz z wychowawcami udają się do wyznaczonych sal.  W przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych rozpoczęcie roku odbędzie się  bez części oficjalnej tylko z  wychowawcami w wyznaczonych salach. Zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami prosimy, aby rodzice nie wchodzili do sal lekcyjnych. Rekomendujemy zakładanie maseczek zakrywających usta i nos.

Harmonogram rozpoczęcia  roku szkolnego 2021/2022 na boisku szkolnym:

Klasy 7, 8 godzina 8 .00

Klasy 4, 5, 6 godzina 9.30

Klasy 2, 3 godzina 11.00

Klasy 1 godzina 12.30 (w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych rozpoczęcie klas I odbędzie się na holu głównym szkoły)

• Fotografia tabletu
          • Logowanie do dziennika elektronicznego UONET+

• INFORMACJA DLA UCZNIÓW, RODZICÓW

Dzięki dziennikowi elektronicznemu uczniowie i rodzice mogą na bieżąco monitorować postępy w nauce oraz kontaktować się z nauczycielami. Poniżej przedstawiono procedurę pierwszego logowania do dziennika elektronicznego dla rodziców.

ELEKTRONICZNY DZIENNIK LEKCYJNY procedura generowania hasła

1.      Wejdź na stronę https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/ lub kliknij odnośnik DZIENNIK ELEKTRONICZNY - wejście w menu głównym na stronie naszej szkoły.

2.      Wybieramy opcję „Zaloguj się”. Jako login wprowadź swój pełen adres e-mail, podany wcześniej wychowawcy klasy. Uczniowie logują się za pomocą konta używanego podczas nauki zdalnej z domeny szkoły: imię.nazwisko@sp4gda.pl.

3.      Wybierz znajdujący się poniżej miejsca do logowania, środkowy link "Przywróć dostęp".

4.      W kolejnym oknie podaj swój e-mail i naciśnij przycisk "Wyślij wiadomość". Na podany adres e-mail system wyśle wiadomość zawierającą dalsze instrukcje. Jeśli obrazek jest nieczytelny, można wygenerować kolejny naciskając ikonę "Zmień próbkę".

5.      Po potwierdzeniu komunikatu ukaże się napis, że jednorazowy link służący do wygenerowania/zmiany hasła został wysłany na twoje konto pocztowe.

6.      Zaloguj się na swoje konto pocztowe, w wiadomości otrzymanej od UONET kliknij ostatni najdłuższy link.

7.      Zostaniesz przeniesiony na stronę, gdzie będziesz mógł podać nowe bezpieczne hasło (co najmniej 8 znaków, w tym duże litery, liczby i znaki specjalne np.@) - hasło należy wpisać dwa razy i potwierdzić.

8.      Przejdź ponownie na stronę logowania: https://uonetplus.vulcan.net.pl/pruszczgdanski/wpisz jako login swój e-mail i hasło ustawione w punkcie 7, a następnie wciśnij przycisk Zaloguj się.

W przyszłości,  jeśli zapomnisz lub będziesz chciał zmienić hasło powtórz procedurę.

Link do filmu z instrukcją logowania: