• Szkolna Wymiana Kwiatów

     • SZKOLNA WYMIANA ROŚLIN okazała się fantastycznym przedsięwzięciem. Na stołach pojawiło się wiele pięknych roślin. Uczniowie klasy 5a z dużym zaangażowaniem pomagali w wymianie kwiatów, doradzali w wyborze  przekazując informacje o potrzebach, charakterystyce danej rośliny. Już myślimy o kolejnej edycji tej akcji :) 

     • Pumpkin Day

     • PUMPKIN DAY Z 6D- Przeżyjmy to jeszcze raz

      „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli.” –Albert Schweitzer

      To dopiero była uczta dla ciała i ducha! W miniony czwartek zimny hol tętnił życiem za sprawą klasy 6D i jej pomarańczowej inicjatywy–DNIA DYNI. Wszystko zostało dopracowane–balony, przyozdobione stoliki, stanowiska ze słodyczami i konkursami, punkty malowania, nie zabrakło też muzyki i przebrań. Było wesoło, edukacyjnie, a przede wszystkim integracyjnie, ponieważ do zabawy zaprosiliśmy całą społeczność szkolną. Warto dodać, że tylu babeczek, ciastek, ciasteczek, żelków i cukierków w historii szkoły nie ROZDAŁ jeszcze nikt! Sami zobaczcie!

      6D– jesteście moimi Młodymi Wielkimi! Brawo dla Was!

      Daria Łożyńska

      PS Wielkie podziękowania dla rodziców moich wychowanków za kunszt cukierniczy i wsparcie słodyczowe, a także dla p. Anety, która z ochotą zasiliła nas apetycznymi babeczkami i słodkościami <3

     • Akcja Szkolnego Koła Wolontariuszy

     • Wolontariusze z klasy 8d organizują szybką akcję na rzecz schroniska dla zwierząt. Przyniesione rzeczy oddajemy w sali 103, tam też prosimy o pieczątkę na karcie aktywności.

     • II miejsce naszej drużyny szachowej w wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

     • Ogromny sukces naszej drużyny szachowej- II miejsce w wojewódzkich             

                                  Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

      20 października o świcie nasza niesamowita drużyna szachowa w składzie: Jan Migacz, Marcel Wysiecki, Adam Nagórny, Beata Pniewska i Oliwier Wyrzykowski wyruszyła do Prabut, by zmierzyć się z najlepszymi drużynami województwa pomorskiego. Tym razem rywalizowaliśmy z: SP nr 3 w Ustce, SP nr 48 w Gdańsku, SP nr 2 w Prabutach, SP nr 2 w Kartuzach i SASP w Sopocie. Po niemal trzech godzinach zaciętych zmagań przy szachownicach zajęliśmy II miejsce. Do tej pory nasz team rozegrał w sumie dwanaście partii, z czego dziewięć wygrał, dwie zremisował i tylko jedną przegrał. Teraz z niecierpliwością czekamy na decyzję dotyczącą finałów krajowych. 

     • Policzmy się z cukrem

     • Jak wskazują badania, Polacy spożywają coraz więcej cukru, co prowadzi do znacznego wzrostu ryzyka otyłości, chorób serca, chorób jamy ustnej czy cukrzycy.

      Już w najbliższy wtorek i środę nauczyciele wychowania fizycznego zapraszają uczniów klas IV - VIII do wzięcia udziału w festiwalu gier i zabaw ruchowych . Będzie to okazja do świetnej zabawy, podjęcia aktywności fizycznej, spalenia kalorii dla poprawy samopoczucia oraz kondycji.

     • Jesienna, szkolna integracja!

     • W dniach 20 i 21 października 2022 r. uczniowie klas integracyjnych: 5b, 6a, 6b, 7b wraz z wychowawcami Panią; Nadią Dombrowską, Beatą Kwaśniewską, Mirosławą Wójtowicz i Joanną Piotrowicz-Borucką uczestniczyli w biwaku integracyjnym w Załakowie w ośrodku wypoczynkowym "Na Gwizdówce". Był czas na naukę i zabawę. Uczniowie brali udział w warsztatach poświęconych topografii, zajęciach z udzielania pierwszej pomocy, grach terenowych itp. Na zakończenie aktywnego dnia odbyła się szalona, dyskoteka. Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni pozytywnych, jesiennych wrażeń.

     • Konkurs "Namaluj mi piosenkę"

     • Co roku w ostatnią niedzielę września obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Głuchych i języka migowego.

      Święto to na całym świecie obchodzone jest już od ponad sześćdziesięciu lat.

      Celem święta jest zwrócenie uwagi na problemy, prawa, obawy i osiągnięcia osób niesłyszących.

      Z okazji Międzynarodowego Dnia Osób Niesłyszących

      ogłaszamy wyjątkowy konkurs dla wszystkich uczniów klas IV-VI

      ( w szczególności klas integracyjnych).

      Waszym zadaniem jest namalowanie swojej ulubionej piosenki, tak aby w obrazowy sposób opisać to,  o czym jest piosenka, jej nastrój lub to, jakie uczucia, emocje wywołuje.

      Wykonajcie pracę dowolną techniką w formacie A3,

      a na odwrocie napiszcie swoje nazwisko,  klasę oraz tytuł piosenki i jej autora.

      Na najlepsze prace czekają nagrody.

      Zachęcamy do wzięcia udziału w  konkursie,

      a na Wasze prace czekamy do 31 października.

      Prosimy o przynoszenie prac do pokoju nauczycielskiego

      lub przekazywanie wychowawcom klas.

      Życzymy sukcesów

      Elżbieta Adrian-Byczuk

      Ewa Bunkowska

       

      Regulamin konkursu w formacie pdf -> tutaj.

       

     • Konkurs plastyczny ekologiczna kolorowanka

     • Przedmiotem konkursu jest wykonanie według własnego pomysłu projektu
      kolorowanki. Praca w formie kolorowanki musi składać się z jednej zamkniętej historii.
      Praca powinna zawierać elementy związane z CZYSTYM POWIETRZEM. Praca musi być wykonana w formacie A5. Wymaga się wykonania projektu kolorowanki na białym papierze, czarnym tuszem/mazakiem/kredką/ grafiką komputerową (rysunek konturowy), który będzie można dowolnie pokolorować. Prace mogą być indywidualne lub zbiorowe – max 2 osoby.

      Regulamin konkursu do pobrania w formacie pdf -> tutaj.

     • Europejski Dzień Języków

     • EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW W KLASACH 6 i 7

      26 września 2022 r. obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków. Świętowanie miało charakter zabawowy i promowało naukę języków obcych. Na piątej godzinie lekcyjnej wyzwaniu kulturowo-językowemu stawiły czoła klasy szóste, na szóstej godzinie– klasy siódme. Do piątku poprzedzającego rozgrywki wszystkie uczestniczące w obchodach klasy przygotowały plakat na temat wylosowanego kraju. W dniu rozgrywek reprezentanci klas prezentowali wylosowany kraj, pisali test wiedzy o Wielkiej Brytanii i Stanach Zjednoczonych, oraz losowali po jednym  kulturowym zadaniu indywidualnym (klasy siódma wykonywały to samo zadanie). Było zabawnie, a ponad wszystko europejsko. Zaangażowały się wszystkie klasy 6 i 7- to ogromny sukces!!! Brawa dla wszystkich za wkład, wspaniałą zabawę,  ogrom wiedzy i ducha walki.                

      A oto wyniki rozgrywek:

      Klasy 6

      I miejsce- 6D

      II miejsce- 6B

      Klasy 7:

      I miejsce- 7A

      II miejsce- 7C

       

      Reprezentanci wygranych klas otrzymali dyplomy oraz vouchery dające zacne przywileje.

       

      Organizatorki:

      D. Łożyńska

      K. Bławat

      J. Wszelaka-Zachłowska

       

       

  •  Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim Godziny pracy sekretariatu: ul. Kasprowicza 16 pn. - pt. 7.30 - 15.30
   • Szkoła Podstawowa nr 4
   • 58 682-20-24 58 682-10-48
   • ul. Kasprowicza 16 83-000 Pruszcz Gdański 83-000 Pruszcz Gdański Poland
   • Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 4 ul. Jana Kochanowskiego 8 83-000 Pruszcz Gdański tel. 58 682-35-75 e-mail: op@sp4gda.pl
 • Metamorfozy szkoły

   brak danych