• Tydzień Wody w SP4

     • Ubiegły tydzień w SP4 upłynął pod znakiem wody.

      W tym roku hasłem przewodnim Tygodnia Wody było “Przyśpieszenie zmian” w celu rozwiązania kryzysu związanego z globalną suszą, dostępem do wody i urządzeń sanitarnych. Wszyscy uczniowie zaangażowali się w akcję dzięki wsparciu wychowawców oraz nauczycieli przedmiotu. Młodsi uczniowie wykonywali gazetki i plakatami udekorowali swój hol. Przeprowadzone zostały liczne lekcje zaproponowane przez Aktywnych Błękitnych, PAH, Eko Eksperymentarium oraz CEO. Uczniowie rozwiązywali quizy, uzupełniali karty pracy, przeprowadzali doświadczenia, uczestniczyli w przedstawieniu o Bałtyku, oglądali filmy, przybliżające kwestie związane z trudnościami w dostępie do wody, liczyli zużycie wody zarówno tej w kranie jak i wirtualnej.

      Edukacja poprzez wspólną zabawę to jest to, co lubimy najbardziej.


      Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w obchody Tygodnia Wody.


      Zapraszamy do obejrzenia podsumowania naszych działań.

     • Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej

     • Dnia 28 marca 2023 r. odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Wisławy Szymborskiej. Wszyscy uczestnicy zaprezentowali ciekawe i dopracowane interpretacje głosowe. Nagrodziliśmy i wyróżniliśmy następujące osoby:

      Kategoria klas 4-6

      Joanna Szczygielska, klasa 4c - miejsce 1.

      Adam Kocięda, klasa 6a - miejsce 2.

      Julia Czarnecka, klasa 6b - miejsce 3.

      Przemysław Chojnacki - wyróżnienie

      Kategoria klas 7-8

      Weronika Ptach, klasa 8d - miejsce 1.

      Maja Byczuk, klasa 8a - miejsce 2.

       

      Organizatorki konkursu: p. Beata Kwaśniewska, p. Monika Jaworska, p. Anna Łajkowska

       

      Serdecznie gratulujemy naszym uczniom!

      Społeczność SP4

       

    • Cyberprzemoc (cyberbullying) – co to jest i jak na nią zareagować?
     • Cyberprzemoc (cyberbullying) – co to jest i jak na nią zareagować?

     • Rozwój technologiczny oraz łatwy dostęp do internetu trwale wpłynęły na nasze życie. Ma to wiele zalet: łatwy dostęp do informacji, możliwość załatwienia wielu spraw bez wychodzenia z domu, a także poszerzania swojej wiedzy, rozwijania pasji i poznawania innych ludzi – to tylko niektóre z nich. Jednak tak powszechne korzystanie przez dzieci i młodzież z telefonów, komputerów z dostępem do sieci niesie również zagrożenia, do których należy m.in. stanie się ofiarą bądź sprawcą cyberprzemocy.
     • 22 marca - Światowy Dzień Wody

     • Przedstawienie “Zmiany ekosystemu Bałtyku”. Uczniowie Kółka Morskiego z klasy 4e i 4d w ciekawy sposób zaprezentowali swoim kolegom problemy Morza Bałtyckiego wynikające z działalności człowieka i zmian klimatycznych. Młodzi aktorzy starali się uświadomić, że to co dzieje się z naszym morzem zależy tylko i wyłącznie od nas samych. Żeby cieszyć się i korzystać z piękna i wyjątkowości Morza Bałtyckiego powinniśmy działać i zapobiegać zagrożeniom wspólnie.

     • XXI Wojewódzki Konkurs Ortograficzny - wyniki

     • Szanowni Państwo,

      z przyjemnością informujemy, że uczeń klasy 6 b Mikołaj Auguściak, zajął II miejsce w XXI Wojewódzkim Konkursie Ortograficznym. Gala finałowa odbyła się 15 marca 2023, godz.10.00 w Szkole Podstawowej nr 57 w Gdańsku.

      Serdecznie gratulujemy

      Społeczność SP4

       

     • (Ty)Dzień Liczby Pi

     • Szalony Tydzień Matematyki za nami.

      Od poniedziałku przygotowania ruszyły pełną parą: wystawa złudzeń optycznych, wystrój klas i korytarzy szkolnych oraz zmagania uczniów w II etapie konkursu na Najlepszego Matematyka Szkoły.

      We wtorek 14.03 święto Ludolfiny - liczby PI i z tej okazji sztafety matematyczne dla wszystkich klas 4-8, początkowe cyfry rozwinięcia dziesiętnego liczby PI z wiersza Wisławy Szymborskiej i zadania związane z Mikołajem Kopernikiem. Wszystko, żeby zdobyć losy na PIątkową loterię :)

      Druga część tygodnia to lekcje "Zainwestuj w matematykę", Międzynarodowy Konkurs Matematyczny "Kangur" i tradycyjnie Wieczór gier. Aby wprowadzić uczniów w trwający Tydzień Wody uczniowie mieli okazję pograć w gry o tematyce morskiej, które powstały na potrzeby I etapu Najlepszego Matematyka.

      Zwieńczeniem tygodniowych matematycznych zmagań było podsumowanie na PIątkowej dużej przerwie i losowanie nagród. Nagrody... w większości rękodzieła uczniów i nauczycieli tj. breloki, kolczyki i PIerścionki z PI wydrukowane na szkolnych drukarkach 3D, PI-ciastka uPIeczone w sali kuchennej i oryginalne PIerniki. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w pomoc przy naszym matematycznym przedsięwzięciu, uczniom za wspaniałą zabawę. Gratulujemy zwycięzcom!

      nauczyciele matematyki

     • Dzień Św. Patryka

     • Dzień Św. Patryka

      17 marca w piątek w naszej szkole świętowaliśmy Dzień Świętego Patryka – patrona Irlandii. Kraj ten nazywany jest zieloną wyspą, dlatego też zgodnie z tradycją wielu uczniów włączyło się we wspólną zabawę i przyszło do szkoły ubranych w zielone barwy.

      Na lekcjach kulturowych dowiedzieliśmy się o życiu patrona Irlandii, obchodach tego dnia oraz o znaczeniu trójlistnej koniczyny. Ponadto na długiej przerwie uczniowie zmierzyli się z quizem związanym z Irlandią oraz Dniem Św. Patryka. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom!

      Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z zielonego dnia w naszej szkole.

      I jak to powiedział Shrek: „A potem żyli długo i było im zielono”.

      S.Nowak & M.Konieczek

     • Masterchef SP4 - Szkoła Promująca Zdrowie

     • W piątek 17.03.2023 r w naszej szkole odbył się konkurs kulinarny Masterchef SP4.

      Była to akcja przeprowadzona w ramach programu "Szkoła Promująca Zdrowie" 

      W konkursie brały udział 4 drużyny - Brzoskwinki, Poziomki, Mango, Ziemniaczki. Drużyny miały za zadanie przygotować zdrowy napój, deser i danie główne. Wszystkie dania miały być bez cukru. Oceniane były: smak, estetyka wykonania, sposób podania i współpraca w grupie. Wygrały Brzoskwinki z klasy 8f Magda, Agata, Julka, Julka na czele z Panią Joasią. Wszystkie dania były przepyszne i pięknie przygotowane.

      Gratulujemy wszystkim uczestnikom i mamy nadzieję na więcej takich pyszności przygotowanych przez naszą cudowną młodzież.

  •  Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 4
    im. Ignacego Jana Paderewskiego
    w Pruszczu Gdańskim

    Godziny pracy sekretariatu:
    ul. Kasprowicza 16 pn. - pt. 7.30 - 15.30
   • Szkoła Podstawowa nr 4
   • 58 682-20-24
    58 682-10-48
   • ul. Kasprowicza 16
    83-000 Pruszcz Gdański

    83-000 Pruszcz Gdański
    Poland
   • Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 4
    ul. Jana Kochanowskiego 8
    83-000 Pruszcz Gdański

    tel. 58 682-35-75
    e-mail: op@sp4gda.pl
 • Metamorfozy szkoły

   brak danych