• Jak radzić sobie ze złością u dziecka? Jak wspierać dziecko w doświadczaniu złości?

• Złość u dziecka to stan, który jest wyzwaniem dla każdego rodzica - żaden opiekun nie jest w tym odosobniony i przed każdym prędzej czy później stanie zadanie, aby wprowadzić dziecko w świat tej trudnej emocji (i przetrwać to razem z nim…). Bo że jest trudna - to potwierdzi zarówno każdy rodzic, jak i samo dziecko. Przecież i dla naszych dzieci atak złości i gniewu nie jest przyjemnym stanem, w którym chciałby trwać.
          • XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Za nami 13-ty Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Podczas lekcji i przerw towarzyszyły nam zabawy i gry utrwalające tabliczkę. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób.  W piątek 17 listopada odbył się konkurs  "Szkolny Mistrz Tabliczki Mnożenia".
            W kategorii klas 4-5 zwyciężył Tomasz P.  z klasy 5e, II miejsce Antoni N. z klasy 4c, III m-ce Klaudia S. z klasy 5a. W kategorii klas 6-8 1 miejsce zajęła Patrycja S. z klasy 7b, 2 miejsce Filip S. z klasy 7c, a Wiktoria K. z klasy 6 c zajęła III miejsce. W piątek 24 listopada odbyło się uroczyste wręczenie nagród, za które serdecznie dziękujemy Radzie Rodziców.

Gratulujemy wiedzy i szybkości liczenia.

Hasło wydarzenia to "Młodsi sprawdzają, czy  starsi tabliczkę znają!".

Dziękujemy wszystkim Egzaminatorom, szczególnie tym najmłodszym :)

Wszystkich uczniów zapraszamy do kolejnych matematycznych konkursów.

Dziękujemy!

• Rozgrywki SZS w koszykówce 3x3 - etap powiatowy

• 20.11.2023 na sali przy ul. Kasprowicza 16 odbył się etap powiatowy w koszykówce 3x3 igrzysk młodzieży szkolnej.

Do rywalizacji przystąpiło 5 zespołów męskich i 4 żeńskie. Ostatecznie awans do kolejnego etapy rozgrywek uzyskała szkoła CET Kowale w kategorii dziewcząt oraz gospodarze z Sp 4 w Pruszczu Gdańskim w kategorii męskiej. Poniżej pełna klasyfikacja końcowa:

DZIEWCZĘTA

1. miejsce CET Kowale

2. miejsce SP 4 Pruszcz Gdański (W. Chejnowska, H. Sikorska, A. Sadowska, M. Krowiak)

3. miejsce ZSP Borkowo

4. miejsce SP Kłodawa

CHŁOPCY

1. miejsce SP 4 Pruszcz Gdański (J. Zaziębło, K. Malissa, W. Mucha, Patryk Szyrszyng)

2. miejsce SP Straszyn

3. miejsce CET Kowale

4. miejsce SP Pszczółki

5. miejsce SP Kłodawa

Wszystkie mecze do obejrzenia poniżej:

• Dzień Czystego Powietrza

• 14 listopada 2023 r. obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Czystego Powietrza. To doskonały moment na uświadomienie sobie, jak ważna dla nas jest jakość powietrza. W holach powstały wystawy :“Trucicieli powietrza”, “Smog to zło” oraz “Palenie śmieci zabija. Nie truj!”.  Na lekcjach odczytaliśmy stan powietrza z czujnika znajdującego się na naszej szkole https://esa.nask.pl/ i porównywaliśmy ze stanem powietrza w innych częściach miasta oraz Polski. Nauczyciele podczas zajęć korzystali z ciekawych materiałów zaproponowanych
            przez Edukacyjną Sieć Antysmogową. Szczególnie staraliśmy pokazać uczniom sposoby dbania o czyste powietrze i rolę niskiej emisja spalin. Uczniowie przeprowadzali eksperymenty oraz grali w interaktywne smogowe gry.

• Apel upamiętniający rocznicę Odzyskania Niepodległości

• W historii Polski, tak się składa, był kiedyś ponad wiek niewoli,

Jedenastego listopada nasz kraj z niewoli się wyzwolił.

I wtedy myśl powstała taka, by przez szacunek dla przeszłości,

ten dzień na zawsze dla Polaka, pozostał Dniem Niepodległości.

W naszej szkole odbył się apel upamiętniający rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę. W związku z tym ważnym dla nas, Polaków, dniem,  uczestnicy apelu mogli dowiedzieć się lub przypomnieć sobie wydarzenia z dziejów Polski.

• Obchody Święta Patrona Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim Ignacego Jana Paderewskiego

• Dnia 3 listopada 2023 roku nauczyciele Bożena Bielang, Małgorzata Gładkowska, Iwona Haidel-Miazga, Katarzyna Kadelska oraz Tomasz Gładkowski i Michał Dziedzic wraz z uczniami klas 6E, 8A, 8B i udziale Dyrekcji, upamiętnili apelem i konkursem plastycznym patrona Naszej Szkoły Ignacego Jana Paderewskiego.Dnia 3 listopada 2023 roku nauczyciele Bożena Bielang, Małgorzata Gładkowska, Iwona Haidel-Miazga, Katarzyna Kadelska oraz Tomasz Gładkowski i Michał Dziedzic wraz z uczniami klas 6E, 8A, 8B i udziale Dyrekcji, upamiętnili apelem i konkursem plastycznym patrona Naszej Szkoły Ignacego Jana Paderewskiego.

• Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

• Już w najbliższy piątek, 17 listopada obchodzić będziemy obchodzić XIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Z tego powodu zapraszamy Was do wspólnej zabawy!

W czwartek, o 11:30 spotkamy się w sali 106 - czekać będą tam na Was gry i zabawy pod hasłem "Przypominamy sobie tabliczkę mnożenia".

W piątek, o 11:30 w sali 13 i 14 będzie można zdobyć Certyfikat Eksperta Tabliczki Mnożenia rozwiązując test na komputerze. A tych z Was, którzy wolą wersję analogową, zapraszamy do stanowisk na holu zimnym i przy sali 109 - tam również można będzie uzyskać Certyfikaty.

Najlepsi i najszybsi mistrzowie z poszczególnych klas 4 - 8 o 11:30 w piątek zmierzą się, aby wyłonić Szkolnych Mistrzów Tabliczki mnożenia.

Zapraszamy serdecznie do wspólnego świętowania!

Nauczyciele matematyki