• II Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

     • Zapraszamy uczniów klas 7 - 8 zainteresowanych tematyką ekologiczną do wzięcia udziału w kolejnej edycji  Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej - konkursu wiedzy o powietrzu i zmianach klimatu. Konkurs organizowany jest przez NASK – Państwowy Instytut Badawczy. Odbywa się on  online na platformie konkursowej olimpiadaesa.nask.pl . Uczniowie  wezmą udział w 3 etapach zmagań, w każdym odpowiedzą na 40 pytań w maksymalnym czasie 40 minut. Rywalizacja w pierwszym etapie  rozpoczyna się 30 marca o godzinie 10.00. Do kolejnego etapu przejdą uczniowie, którzy zdobędą 80 % poprawnych odpowiedzi. Szczegółowe informacje na temat punktacji znajdują się w regulaminie. Wyniki poszczególnych etapów publikowane będą na platformie konkursowej olimpiadaesa.nask.pl a wielki finał odbędzie się 27 kwietnia 2023 r.

      Rejestracji uczniów dokonuje nauczyciel do 06 marca 2023r.  po wcześniejszym zgłoszeniu się uczniów  i oddaniu podpisanego przez rodziców załącznika nr.1. Materiały edukacyjne wymagane w bibliografii dostępne będą na platformie po zalogowaniu ucznia przez nauczyciela. Każdy będzie mógł przećwiczyć formę konkursu w przygotowanym  do tego przykładowym arkuszu.

       

      Szkolni koordynatorzy

      Helena Janikowska i Michał Lisowski

       

     • Dzień Przytulania

     • We wtorek, dnia 31 stycznia, był wyprawiany w naszej szkole Dzień Przytulania.

      W tym dniu mogliśmy się przytulać do wszystkich osób z granatową koszulką z napisem wolontariat.

      Dzień Przytulania to wyjątkowy dzień, w którym mogliśmy się przytulać bez końca.

      Ze znajomymi, przyjaciółmi, a nawet z osobami których do tej pory jeszcze nie znaliśmy.

      Akcja przeprowadzona przez Samorząd Uczniowski oraz Wolontariat

     • Akcja charytatywna w oddziałach przedszkolnych

     • Gorąco zachęcamy całą społeczność szkolną do udziału w akcji charytatywnej ,,Położna w Afryce".
      Swoją postawą i zaangażowaniem  udowodniliście, już nie raz, że nie jest Wam obojętny los chorych, samotnych, niepełnosprawnych i biednych. Przyniesione produkty prosimy składać w specjalnym koszu znajdującym się w szatni naszego przedszkola przy ulicy Kochanowskiego 8.
      Pamiętajcie  RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

      Koordynatorzy akcji Beata Kisiel i Zofia Skrzypiec. 

     • Dajemy książkom drugie życie

     • Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej zbiórce książek na cele ekologicznei społeczne “Dajemy książkom drugie życie”Zebrane przez wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim wdniach 6 -10 lutego 2023 r. egzemplarze zostaną wykorzystane przez Fundację Ekologiczną “Arka” w dwóch akcjach: ”Książka za drzewo”, której uczestnicy za posadzone drzewa otrzymają zebrane przez nas książki oraz w przedsięwzięciu “Książka wspiera bohatera”. Z zebranych funduszy za książki na kiermaszu charytatywnym Fundacja ”Arka”pomaga również dzieciom z Domów Dziecka i świetlic środowiskowych. Oddając przeczytane, niepotrzebne nam książki wspieramy działania ekologicznie. Dajemyim drugie życie. Ratujemy drzewa i ograniczamy emisję CO2 oraz oszczędzamy wodę.

       

      Szkolne koordynatorki akcji

      Renata Freda i Helena Janikowska

     • IV POMORSKI  KONKURS FOTOGRAFICZNY " MORZE W OBIEKTYWIE RYSOWANE " - wyniki 

     • IV POMORSKI  KONKURS FOTOGRAFICZNY " MORZE W OBIEKTYWIE RYSOWANE " - wyniki 

      MARCELI MOSIĄDZ - KL. 6 B - III MIEJSCE 

      Poniżej przedstawiamy pracę Marcelego Mosiądza.

                                                                                                  Gratulujemy !

     • Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok 2023/2024

     • Termin: 01.03.2023 r. - 14.03.2023 r.

      Szanowni Państwo!

      Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w mieście Pruszcz Gdański rozpocznie się w terminie od 01 marca 2023 r. do 14 marca 2023 r.

      Postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca przeprowadzone będzie z wykorzystaniem Systemu Elektronicznego https://pruszczgdanski.formico.pl

      Wszelkie informacje dotyczące naboru kandydatów, w tym kryteria i terminy dostępne są na stronie internetowej w zakładce "Rekrutacja" oraz w BIP:

      https://bip.pruszcz-gdanski.pl/artykul/578/11634/rekrutacja-do-publicznych-przedszkoli-i-oddzialow-przedszkolnych-w-szkolach-podstawowych-w-pruszczu-gdanskim-na-rok-szkolny-2023-2024

      https://www.e-bip.pl/Start/51/ActDetails/147776

      https://bip.pruszcz-gdanski.pl/zarzadzenie/11621/zarzadzenie-nr-14-2023

       

      W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z naszą placówką pod numerem telefonu: 58 682 35 75 lub Referatem Oświaty Kultury i Sportu Urzędu Miasta Pruszcz Gdański, tel: 58 775 99 72.

       

       

       

       

     • Wieczór Kolęd

     • „Nowa radość nastała”.

      Tegoroczny Wieczór Kolęd, który odbył się 13 stycznia 2023 r., zapewnił wszystkim obecnym wielu wzruszeń i był prawdziwą ucztą dla ducha.


      Wysoki poziom artystyczny zapewnili utalentowani muzycznie uczniowie naszej szkoły, którzy zostali przygotowani przez pana Marcina Janka i panią Magdalenę Krzystoń.  Był to chór szkolny oraz solistki i wykonawcy. Podczas koncertu można było włączyć się do wspólnego śpiewania kolęd i piosenek świątecznych w różnych językach, gdyż występowi przyświecała idea solidarności  i wspólnoty, szczególnie z obywatelami walczącej Ukrainy. Do wspólnego kolędowania zaprosiliśmy w tym roku uczniów z Ukrainy, którzy zaśpiewali bożonarodzeniowe pieśni w swoim ojczystym języku. Młodzi wykonawcy zaprezentowali kolędy w niebanalnej odsłonie, inspirując się współczesnymi stylami i gatunkami muzycznymi, takimi jak: rap, jazz, pop czy bossa nova. Oryginalną aranżację utworów zapewniło wykorzystanie przez uczniów i nauczycieli takich instrumentów jak: skrzypce, saksofon, gitara, pianino czy nawet didgeridoo albo djembe. Dzięki tym ostatnim dało się nawet usłyszeć australijskie i afrykańskie brzmienie. Ten eklektyzm oddawał ducha tegorocznego koncertu-radości ze wspólnego bycia razem. Całość dopełniała niezwykła scenografia, która oddawała klimat domowego ogniska, podkreślając jednocześnie jak ważne w życiu każdego z nas jest poczucie bezpieczeństwa.

      Zapraszamy za rok!


  •  Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 4
    im. Ignacego Jana Paderewskiego
    w Pruszczu Gdańskim

    Godziny pracy sekretariatu:
    ul. Kasprowicza 16 pn. - pt. 7.30 - 15.30
   • Szkoła Podstawowa nr 4
   • 58 682-20-24
    58 682-10-48
   • ul. Kasprowicza 16
    83-000 Pruszcz Gdański

    83-000 Pruszcz Gdański
    Poland
   • Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 4
    ul. Jana Kochanowskiego 8
    83-000 Pruszcz Gdański

    tel. 58 682-35-75
    e-mail: op@sp4gda.pl
 • Metamorfozy szkoły

   brak danych