• Nasza Szkoła jest SMART!

• W ostatnim tygodniu uczniowie klas 4c, 4e, 4f, 5a, 5e, 6b, 6c, 6e, 7b, 7d i 7e, w ramach projektu Szkoła jest SMART! mieli już okazję zapoznać się z różnorodnymi grami logicznymi SMART GAMES Iuvi Games, których wielopoziomowe zadania sprawiają, że każdy - od najmłodszych do najstarszych odnajdzie łamigłówkę dla siebie. Każda gra charakteryzuje się unikatową, innowacyjną mechaniką oraz zróżnicowaną tematyką.

Zabawie i wyzwaniom nie było końca!

Poznanie gier Smart Games przez uczniów to nie tylko rozrywka, ale również szansa na rozwijanie umiejętności logicznego myślenia i kreatywności. Świat gier otwiera nowe możliwości uczenia się w sposób angażujący i satysfakcjonujący.

W najbliższym tygodniu zapraszamy na wszystkich miłośników wyzwań w czasie długich przerw (11:30 - 11:50) do sali 106 - każdy będzie miał okazję zapoznać się z grami i dołączyć do naszej społeczności, gdzie każda przerwa staje się fascynującym doświadczeniem gry!

Zapraszamy!

• Wiosenna edycja konkursu Memory Master

• Zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z klas 4-8 do wzięcia udziału w wiosennej edycji konkursu z języka angielskiego MEMORY MASTER.  Zapisy prowadzą  nauczyciele języka angielskiego do 15 marca.  Koszt uczestnictwa wynosi 12 zł.

• Drogie Nauczycielki, Kochane Uczennice!

Z okazji Dnia Kobiet, pragniemy złożyć Wam najserdeczniejsze życzenia. Niech ten wyjątkowy dzień będzie pełen uśmiechu, radości i wzajemnego szacunku. Życzymy Wam, aby każda lekcja była ciekawa i inspirująca, a szkolne korytarze rozbrzmiewały śmiechem i pozytywną energią. Niech Wasze marzenia się spełniają, a wiedza i pasja do nauki rosną z każdym dniem.Wszystkiego najlepszego!

Na lekcjach informatyki uczniowie zaprojektowali animowane kartki okolicznościowe. Najciekawsze projekty publikujemy w mediach szkolnych. Gratulujemy kreatywności!

• Lekcja języka polskiego

• Książka Juliusza Verne'a "W osiemdziesiąt dni dookoła świata" stała się inspiracją dla uczniów klasy Vd i Vf. Po analizie lektury każdy uczeń wcielił się w rolę Obieżyświata i wykonał ilustrowany dziennik podróży bohatera, który wyrusza na spotkanie z przygodą. Wszyscy bardzo się starali opisać uczucia i emocje, jakie towarzyszą temu, kto udaje się na wyprawę w nieznane. Ahoj, przygodo!

• Ignaś Swim 2024

• Dnia 28 lutego 2024 roku odbyły  się Szkolne Mistrzostwa w Pływaniu Ignaś Swim 🏊‍♀️🏊🏊‍♂️

Jak co roku nasi najlepsi szkolni pływacy konkurowali w trzech stylach pływackich. Po emocjonujących startach i zaciekłej rywalizacji wyłoniliśmy następujących Mistrzów : 🏆🏆

Klasy II:

Dziękujemy sponsorom :

Panu Jakubowi Czarneckiemu Dyrektorowi Sprzedaży Seido Energy

Szczególne podziękowanie również dla Rady Rodziców

Dziękujemy również wszystkim pracownikom krytej pływalni oraz organizatorom zawodów    👏

• COOLcumber 6D magazine

• Let us introduce the first issue of COOLcumber 6D magazine!
            Środowy angielski w grupie 2 klasy 6D płynie inaczej. Uczniowie bawią się językiem,
            eksperymentują, mają okazję wykazać się kreatywnością zarówno podczas
            tłumaczeń, jak i w procesie tworzenia krótkich form pisemnych. Uczestnicy
            innowacyjnych przygód poszerzają słownictwo i wykorzystują poznane struktury
            gramatyczne w praktyce i określonym kontekście. Co więcej, wszyscy bogacą się nie
            tylko językowo, ale i technologicznie- Canva już nie ma przed nikim tajemnic.
            Przygodo, trwaj!
            C1q5w

• Dinozaury zawsze ciekawe....

• Na dzisiejszych zajęciach z edukacji wczesnoszkolnej w klasie 1f królowały dinozaury. 🦖🦖🦖Uczniowie wykazali się niesamowitą wiedzą dotyczącą tych prehistorycznych zwierząt. Były łamigłówki i zabawy. Każdy z uczniów mógł przynieść z domu swojego dinozaura.

• Ciekawa lekcja języka polskiego

• W dniach 21-23 lutego w klasie 6d odbyły się zajęcia usprawniające pracę ze słownikami. Zajęcia te głównie były skierowane do uczniów z dysleksją, ale myślę, że wszyscy na nich skorzystali. Uczniowie byli podzieleni na grupy. Każda z grup otrzymała inny słownik: Terminów literackich, ortograficzny, języka polskiego, frazeologiczny itp. Uczniowie mieli sprawdzić, jakie informacje znajdą w danym słowniku, z czego składa się hasło i znaleźć odpowiedni wyraz. W formie graficznej mieli przedstawić wyżej wymienione zagadnienia. Ćwiczenia miały na celu usprawnienia umiejętności czytania, wyszukiwania informacji, sprawdzenie znajomości alfabetu. Wszystkie grupy doskonale wykonały swoje zadania.

Zajęcia prowadziła Małgorzata Kupiec

• Zajęcia z ciastoterapii

• W czwartek odbyły się zajęcia z ciastoterapii, które pozwoliły uczniom zintegrować wszystkie zmysły, szczególnie smak i węch.Okazało się, że pieczenie ciasteczek to poważna nauka planowania i organizowania swojej pracy. Zajęcia odbyły się przy wsparciu Rady Rodziców oraz słodkiego sponsora firmy Dr.Oetker. Ciastoterapia to nie tylko wspólna zabawa, ale także degustacja zdrowych wypieków.

• Zabawy tabliczką mnożenia.

• Dzisiaj na lekcji matematyki uczniowie klasy 4 a integracyjnej, poszukiwali sposobów na naukę tabliczki mnożenia. 🧮🧮Postanowili wraz z nauczycielami stworzyć kolorową tabliczkę mnożenia. Okazuje się, że nawet na zajęciach z matematyki można przełamać niechęć do liczenia. Uczniowie podczas zadań dobrze się bawili i szukali metod szybkiego zapamiętania liczb. Nauka to też świetna zabawa.🤩🤩

Brawo klasa 4a !!