• Komunikat Dyrektora Szkoły
     • Komunikat Dyrektora Szkoły

     • Дорогі батьки Початкової Школи № 4 у Прущі-Гданському,
      сердечно запрошуємо учнів та їхніх батьків, які приїхали з України після 24 лютого 2022 р, на зустріч із волонтерами, яка відбудеться у нашій школі наступної суботи, 12 березня о 10:00.
      Під час зустрічі ми визначимо обсяг необхідної допомоги у вивченні польської мови та відчутті себе у нашій школі як удома.

      Управління школи та Волонтери Початкової Школи № 4 у Прущі-Гданському.

       

      Drodzy Rodzice Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim,

      serdecznie zapraszamy Uczniów i ich Rodziców przybyłych z Ukrainy po 24 lutego 2022r. na spotkanie z wolontariuszami, które odbędzie się w naszej szkole w najbliższą sobotę 12 marca o godz. 10.00.

      Podczas spotkania ustalimy zakres pomocy w nauce języka polskiego i w zadomowieniu się w naszej szkole.

      Dyrekcja i Wolontariat Szkolny Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim

     • KONKURS MEMORY MASTER- edycja wiosenna

     • Zachęcamy do wzięcia udziału w wiosennej edycji ogólnopolskiego konkursu z języka angielskiego

                                                                    MEMORY MASTER. 

      Zgłoszenia przyjmują wszyscy nauczyciele języka angielskiego do 13 marca. 

      Koszt udziału wynosi 10 zł. 

     • Ogólnopolska Olimpiada Antysmogowa

     • Zapraszamy do udziału w konkursie wiedzy o zanieczyszczeniach powietrza i zmianach klimatu - Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej uczniów klas 7 - 8. Konkurs organizowany jest przez Edukacyjną Sieć Antysmogową ( ESA). Uczniowie wezmą udział w 3 etapach zmagań, w każdym odpowiedzą na 40 pytań w maksymalnym czasie 40 minut. Rywalizacja w pierwszym etapie rozpoczyna się już 24 marca 2022r. o godzinie 10:00. Do kolejnego etapu przejdą uczniowie, którzy zdobędą 80 % poprawnych odpowiedzi. Szczegółowe informacje na temat punktacji znajdują się w regulaminie. Wyniki poszczególnych etapów publikowane będą na platformie konkursowej olimpiadaesa.nask.pl a wielki finał odbędzie się 21.04. 2022 r..

      Rejestracji uczniów dokonuje nauczyciel do 21.03.22 po wcześniejszym zgłoszeniu się uczniów
      https://forms.gle/cSYQbsaBW2BB6zax5

      Materiały edukacyjne wymagane w bibliografii dostępne będą na platformie po zalogowaniu ucznia przez nauczyciela. Każdy będzie mógł przećwiczyć formę konkursu w przygotowanym do tego przykładowym arkuszu. Wszyscy uczniowie którzy otrzymają wynik procentowy wskazany dla miejsca 1-3 otrzymają 3 punkty na świadectwie uwzględnione przy rekrutacji do szkół ponadpodstawowych.
      Dodatkowo dla najlepszych przewidziane są atrakcyjne nagrody.
      Regulamin Ogólnopolskiej Olimpiady Antysmogowej
      https://olimpiadaesa.nask.pl/regulamin

     • Matematyczny Tydzień

     • Już za momencik, już za chwileczkę w naszej szkole świętować będziemy Matematyczny Tydzień!

      Ale zanim on następi, mamy dla Was zadanie: ułóż rebus z literą Pi - narysuj go na kartce formatu A4 i przynieś do nauczyciela matematyki do 11 marca 2022r. 

       

      Matematyczny Tydzień zaczynamy 14 marca 2022r. - Dzień Liczby Pi

      W tym dniu na zimnym holu na przerwach o godz. 11:30 i 12:35 zapraszamy do wspólnego świętowania Dnia Liczby Pi z kostkami. Będą tu kostki Rubika, Happy Cubes, sześcienne kostki do gry. Sprawdzimy kto z ucnziów potrafi najszybciej ułożyć kostkę Rubika, ale zbudujemy również miasto z rozwinięcia dziesiętnego liczby Pi.

      15 marca 2022r. odbędzie się II etap konkursu Najlepszy Matematyk Szkoły - test matematyczny dla uczniów klas 4-8. Zapisy przyjmują nauczyciele matematyki.

      16 marca 2022r. uczniowie zmierzą się w klasowych potyczkach "Matematyka to jakiś kosmos!"

      17 marca 2022r. odbędzie się Międzynarodowy Konkurs Kangur Matematyczny.

      18 marca 2022r. dla uczniów klas 4-8 zorganizujemy Wieczór Gier Planszowych.

      Czekamy na Was!

      Nauczyciele Matematyki

    • Zdjęcie SP 4
     • Zmiana organizacji ruchu na ul. Broniewskiego przy SP nr 4

     • Informujemy, że w piątek 04.03.2022 r. od godziny 16:00 nastąpi zmiana organizacji ruchu na ul. W. Broniewskiego przy Szkole Podstawowej nr 4. Zostanie wprowadzony ruch jednokierunkowy na całej długości ulicy.

      Kierunek ruchu na ww. drodze odbywał się będzie od ul. Juliusza Słowackiego w stronę ul. Jana Kasprowicza. Zakaz wjazdu w ul. Władysława Broniewskiego ma obowiązywać zarówno z głównego ciągu ul. Jana Kasprowicza jak i z równoległej do niej drogi obsługującej parkingi.

      Zmiany w organizacji ruchu zostają wprowadzone na wniosek Straży Miejskiej w Pruszczu Gdańskim i są związane z koniecznością zwiększenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym przy szkole.

      Z uwagi na bezpieczeństwo zachęcamy do alternatywnych metod odprowadzania dzieci do szkoły Kiss & Ride czyli „Pocałuj i jedź” chwila na bezpieczne zatrzymanie samochodu, pożegnanie i odjazd lub "Piesze autobusy" grupki mieszkających po sąsiedzku dzieci, które zbierają się na swoim osiedlu i pod opieką jednego lub dwójki rodziców maszerują wspólnie do szkoły.

      Źródło:

      https://pruszcz-gdanski.pl/portal-aktualnosci-lista.qbpage?articleId=483561

     • Marzec z językiem polskim

     • Zachęcamy do udziału w konkursie.

      Każdy uczestnik zostanie nagrodzony oceną celującą z języka polskiego. Na najlepszych i najwytrwalszych czekają nagrody.
      Konkurs składa się z czterech etapów:

      • Wybierz z „Pana Tadeusza” dwa wersy.  Zadanie konkursowe polega na pięknym przepisaniu tekstu oraz ozdobieniu go iluminacjami, inicjałem lub bordiurą.  Pracę należy przynieść do 11.03.2022 r.
      • Napisz lepiej o języku polskim. Pracę dostarcz do 18.03.2022 r.
      • Stwórz lapbook ortograficzny z wybranymi zasadami ortograficznymi. Na Twoja pracę czekamy do 25.03.2022 r.
      • Przygotuj plakat o wyrazach zapożyczonych w języku polskim. Pracę przynieś do 01.04.2022 r.
     • "Dajemy książkom nowe życie"

     • Dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji “Dajemy książkom drugie życie” W szkole i w przedszkolu zebraliśmy łącznie 878 książek (440 kg). Zebrane pozycje zostały przekazane Fundacji Ekologicznej “Arka”, która przeznaczy je na kolejne przedsięwzięcia: “Książka wspiera Bohatera“ oraz “Książka za drzewo”. Zebrane przez nas książki znajdą nowych właścicieli. Jest to wspaniałe rozwiązanie ekologiczne, gdyż oszczędzamy w ten sposób drzewa, wodę i energię oraz ograniczamy emisję CO 2 . Zbiórka, która odbywała się w czasie pracy zdalnej przerosła nasze oczekiwania. Możemy być dumni, że tak licznie włączyliśmy się w akcję wspomagającą naszą Planetę. Spisaliście się na medal!

      Renata Freda i Helena Janikowska

     • Nowoczesne pomieszczenie do nauki indywidualnej uczniów w Szkole Podstawowej nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim

     •  

      W Szkole Podstawowej nr 4 im. I. J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim zostało zakupione nowe pomieszczenie do prowadzenia zajęć indywidualnych lub w małych grupach. Celem tego przedsięwzięcia było stworzenie optymalnych warunków dla uczniów do nauki ze zminimalizowaniem bodźców zewnętrznych. Praca w pomieszczeniu kabiny akustycznej jest dodatkowym miejscem do cichej nauki. Z kabiny będą korzystały dzieci na zasadach klasycznej sali lekcyjnej.

      Z dodatkowego miejsca mogą skorzystać wszyscy uczniowie Szkoły, w tym uczniowie z różnymi rodzajami niepełnosprawności.

      W pomieszczeniu tym będą prowadzone zajęcia przede wszystkim indywidualne z uczniami również, tymi którzy mają problemy z koncentracją i potrzebują wyciszenia, aby efektywnie pracować.

      Dzięki takiej inicjatywie, w bardzo dobrych i komfortowych warunkach, będzie prowadzony proces dydaktyczny, w tym z zakresu pomocy psychologiczno-pedagogicznej.

      Innowacyjne i nowoczesne pomieszczenie będzie dodatkowym atutem spędzania czasu ucznia w szkole.

      Pomieszczenie posiada wewnętrze oświetlenie, które jest przyjazne dla oka. Kabina także wyposażona jest w niezależny system wentylacji, dostęp do Internetu oraz komputer. Tapicerka i pianka siedzeń jest wykonana ze specjalnych niepalnych materiałów. Pomieszczenie kabiny akustycznej zostało ozdobione pracą uczennicy Martyny Kumorczyk, absolwentki Liceum Sztuk Plastycznych we Włocławku. Praca symbolizuje patrona szkoły Ignacego Jana Paderewskiego. Misternie wykonana postać, stworzona przez nuty nawiązuje do historii i tradycji szkoły. Inwestycja została sfinansowana z funduszy Urzędu Miasta Pruszcza Gdańskiego.

      Zmieniamy się dla Was!

      Wasza SP4

  •  Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 4
    im. Ignacego Jana Paderewskiego
    w Pruszczu Gdańskim

    Godziny pracy sekretariatu:
    ul. Kasprowicza 16 pn. - pt. 7.30 - 15.30
   • Szkoła Podstawowa nr 4
   • 58 682-20-24
    58 682-10-48
   • ul. Kasprowicza 16
    83-000 Pruszcz Gdański

    83-000 Pruszcz Gdański
    Poland
   • Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 4
    ul. Jana Kochanowskiego 8
    83-000 Pruszcz Gdański

    tel. 58 682-35-75
    e-mail: op@sp4gda.pl
 • Metamorfozy szkoły

   brak danych