• Wyniki XVII Megaolimpiady Wiedzy z języka polskiego dla klas V

• Wyniki etapu wojewódzkiego XVII Megaolimpiady Wiedzy z języka polskiego dla klas V.

Tytuł laureata otrzymał Mikołaj Auguściak z klasy 5B, najwyższy wynik w województwie - 94 %.

Tytuł finalisty uzyskał Filip Spławski z klasy 5C.

Wasza SP4

• „Środowisko Ponad Wszystko”

•               „Środowisko Ponad Wszystko” czyli zabawa terenowa stworzona na kanwie drużynowych gier planszowych. Odpowiednio przygotowane materiały i główne założenia rozgrywki pozwalają zaktywizować uczestników w sposób zarówno fizyczny jak i mentalny, natomiast sama gra prowadzona w umiejętny sposób odwdzięcza się utrwaleniem wiedzy, którą przy okazji zabawy organizator zamierza przekazać.

18 maja 2022 w naszej szkole w grze wzięło udział 24 dzieci z 3 szkół z terenu Pruszcza Gdańskiego. Zabawa odbyła się pod patronatem Burmistrza Pruszcza Gdańskiego. Bardzo dziękujemy za pomoc przy zorganizowaniu międzyszkolnej gry terenowej.

Było bardzo energicznie, uczniowie mogli także zdobyć dodatkową wiedzę.  Wszyscy uczestnicy wyrazili ochotę uczestniczenia w kolejnych edycjach. Dodatkowo uczniowie mogli z Pruszczańskich szkół lepiej się poznać.

Miejsce I Szkoła podstawowa nr 4, miejsce II Zespół Szkół nr 1 oraz miejsce III Szkoła podstawowa nr 2.

• Uwaga ósmoklasiści! Logowanie w systemie nabor-pomorze.edu.com.pl

• Drodzy Uczniowie klas ósmych,

poniżej podajemy link do instrukcji logowania w elektronicznym systemie naboru szkół ponadpodstawowych dostępnej na stronie:

Każdy kandydat samodzielnie zakłada konto w systemie zgodnie z instrukcją załączoną w mailu lub dostępną na stronie nabor-pomorze w zakładce "Pomoc" jako plik "Podręcznik dla kandydata samodzielnie zakładającego konto w systemie .pdf (PDF)":

https://nabor-pomorze.edu.com.pl/kandydat/app/help.html .

Od strony 17, w powyższej instrukcji, przedstawiona jest kompleksowa informacja odnośnie poszczególnych kroków jakie należy wykonać w procesie rejestracji kandydata i wyborze preferencji. Wskazane jest, aby podczas dokonywania rejestracji w systemie towarzyszyła Wam osoba dorosła, która na bieżąco będzie pomagać Wam w tym procesie. Możecie poprosić o pomoc rodziców, wychowawców, jak również nauczycieli informatyki. Podczas rejestracji podajecie konto mailowe. Bardzo prosimy o podanie konta szkolnego używanego podczas nauki zdalnej: imię.nazwisko@sp4gda.pl . Jeżeli podacie swoje konto prywatne, to w przypadku utracenia hasła nie będziemy Wam w stanie pomóc.

• Wieczór Talentów

• W dniu 10 maja 2022 roku po przerwie spowodowanej pandemią powrócił Wieczór Talentów. Uczniowie naszej szkoły mogli zaprezentować swoje wyjątkowe talenty. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z tego wyjątkowego wydarzenia :-)

• Nauczyciele na medal

• 10 maja 2022 roku odbyło się wręczenie wyróżnień w Plebiscycie Edukacyjnym "Nauczyciel na medal".

Z naszej Szkoły zostało wyróżnionych dwoje nauczycieli:

Pani Katarzyna Morawska, która zdobyła I miejsce w powiecie gdańskim oraz IV miejsce w województwie pomorskiem, w kategorii "Nauczyciel klas 0-III",

Pan Krzysztof Wasiewski, który zdobył I miejsce w powiecie gdańskim oraz IV miejsce w województwie pomorskiem, w kategorii "Nauczyciel klas IV-VIII".

Gratulujemy!

Warto nadmienić, że nasi wspaniali nauczyciele wywalczyli I miejsca w powiecie gdańskim, w dwóch z czterech kategorii. To ogromne wyróżnienie dla naszej Szkoły.

• Sukcesy naszych uczennic!

• Z ogromną radością informujemy o doskonałych wynikach naszych uczennic w XV Wojewódzkim  Festiwalu Piosenki i Poezji Angielskiej “ More Than Words “ :

• Natalia Stępień 1 miejsce w kategorii Solistki

• Weronika Ptach wyróżnienie w kategorii Solistki

• Anastazja Tracz, Antonina Tracz 3 miejsce w kategorii Duety

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Organizatorki

Anna Tracz i Joanna Piotrowicz

• Nasi uczniowie finalistami XIII Pomorskiego Konkursu "Niektórzy lubią poezję"

• Miło mi poinformować, że uczeń Tomasz Piotrowski z klasy 5 b oraz uczennica Eliza Leseure są finalistami XIII Pomorskiego Konkursu "Niektórzy lubią poezję".

Uroczystość wręczenia nagród odbędzie się 6 czerwca 2022 r. w Muzeum Emigracji w Gdyni. Jedną z nagród jest tomik poezji, w którym zostały umieszczone wiersze naszych finalistów.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Wasza SP4

• Mnemotechniki - co to jest i jaką rolę odgrywają w naszym życiu?

• Mnemotechniki to sposoby służące zapamiętywaniu, przechowywaniu i odtwarzaniu informacji. Sprawdzają się one zarówno podczas nauki do ważnego egzaminu, jak i w życiu codziennym, do zapamiętywania dat, imion czy list zakupów. Sprawdź, jaką rolę odgrywają mnemotechniki w procesie uczenia się oraz poznaj najpopularniejsze metody, dzięki którym poprawisz swoją pamięć, koncentrację oraz kreatywność.