• Akcja Nie jest kolorowo

     • Serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w zbiórce "Nie jest kolorowo" organizowanej przez Stowarzyszenie Traugutt.org mającej na celu pomoc uczniom polskich szkół na Wschodzie. 
       
     • Szkoła Promująca Zdrowie

     • Jednym z najważniejszych sposobów uregulowania poziomu cukru we krwi jest aktywność fizyczna. Gdy ćwiczymy cukier jest wykorzystywany przez pracujące mięśnie,  co prowadzi do obniżenia jego stężenia we krwi. Zorganizowany przez nauczycieli wychowania fizycznego dwudniowy Festiwal Gier i Zabaw Ruchowych, w którym najlepsi mogli zdobyć Puchar Dyrektora SP nr 4, uruchomił do pracy mięśnie ponad 330 uczniów z klas IV-VIII . Dostarczył dzieciom okazji do zdrowej rywalizacji, aktywnej zabawy i mnóstwa niezapomnianych przeżyć.

      Już dzisiaj zapraszamy Was do aktywnego włączenia się w obchody Światowego Dnia Cukrzycy.

      J. N-K 

     • Konkurs "Trzy minuty z deszczem"

     • Zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gdańsku. Konkurs adresowany jest do uczniów klas IV - VIII uczestniczących w programie Aktywni Błękitni- szkoła przyjazna wodzie

      Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu 3 minutowego filmu lub fotoreportażu pokazującego sposoby  zagospodarowania wody deszczowej w domu, ogrodzie lub przestrzeni publicznej. Pokażcie proste sposoby na gromadzenie wody w okolicy. Jak można zatrzymać  deszcz lub spowolnić spływ wód, dbając o rozwój środowiska naturalnego?

      Pracę możesz  wykonać indywidualnie lub w zespołach maksymalnie 3 - osobowych (w skład zespołu mogą wchodzić uczniowie tej samej klasy lub różnych klas jednej szkoły).

      Materiał zgłoszony do Konkursu może zostać nakręcony przy pomocy telefonu komórkowego, aparatu fotograficznego lub kamery.

      Filmy, fotoreportaże muszą spełniać następujące wymagania techniczne: a) długość od 30 sek. do max. 3 min. b) format wmv, avi, mpeg2, mpeg4 lub mp4. c) Fotoreportaż złożony z 3 do 6 zdjęć (pliki w formacie jpg o wymiarach min. 700x700 i max. 120-1280 pikseli).

      Prace konkursowe należy przesłać do 05 grudnia 2022 r. drogą elektroniczną na adres mailowy  Ewa.Wisniewska@wody.gov.pl  lub  Boguslaw.Pinkiewicz@wody.gov.pl  wraz z wypełnioną kartą zgłoszenia. (Można skorzystać z serwisu transferu plików, np. Wetransfer)

      Ogłoszenie wyników 6.12.2022! Na laureatów czekają atrakcyjne nagrody.

      Wszystkie informacje na temat konkursu (regulamin i załączniki znajdują się na stronie   www.gdansk.wody.gov.pl  w zakładce Nasze działania – AKTYWNI BŁĘKITNI oraz poniżej 

      Regulamin_Konkurs___3 minuty z deszczem

      Zalacznik_1_Konkurs_3_minuty_z_deszczem_

      Zalacznik_2_Konkurs_3_minuty_z_deszczem_

      Zalacznik_3_Konkurs_3_minuty_z_deszczemew_

      Szkolny koordynator Aktywnych Błękitnych

      Helena Janikowska

     • Konkurs Memory Master

     • Konkurs MEMORY MASTER odbędzie się 17 listopada o godzinie 13.45 w stołówce szkolnej.  Zapraszamy wszystkich uczniów, którzy wcześniej zgłosili chęć uczestnictwa o przybycie 10 minut wcześniej. Powodzenia!

     • Rozwiąż "Zagadkę Niepodległości"

     • Z okazji nadchodzącego Narodowego Święta Niepodległości, w dniach7.-10. listopada,  zapraszamy uczniów klas 4-8 do udziału w grze "Zagadka Niepodległości".

      Organizator p. Anna Kokoszyńska

      .

     • Szkolna Wymiana Kwiatów

     • SZKOLNA WYMIANA ROŚLIN okazała się fantastycznym przedsięwzięciem. Na stołach pojawiło się wiele pięknych roślin. Uczniowie klasy 5a z dużym zaangażowaniem pomagali w wymianie kwiatów, doradzali w wyborze  przekazując informacje o potrzebach, charakterystyce danej rośliny. Już myślimy o kolejnej edycji tej akcji :) 

     • Pumpkin Day

     • PUMPKIN DAY Z 6D- Przeżyjmy to jeszcze raz

      „Szczęście to jedyna rzecz, która się mnoży, jeśli się ją dzieli.” –Albert Schweitzer

      To dopiero była uczta dla ciała i ducha! W miniony czwartek zimny hol tętnił życiem za sprawą klasy 6D i jej pomarańczowej inicjatywy–DNIA DYNI. Wszystko zostało dopracowane–balony, przyozdobione stoliki, stanowiska ze słodyczami i konkursami, punkty malowania, nie zabrakło też muzyki i przebrań. Było wesoło, edukacyjnie, a przede wszystkim integracyjnie, ponieważ do zabawy zaprosiliśmy całą społeczność szkolną. Warto dodać, że tylu babeczek, ciastek, ciasteczek, żelków i cukierków w historii szkoły nie ROZDAŁ jeszcze nikt! Sami zobaczcie!

      6D– jesteście moimi Młodymi Wielkimi! Brawo dla Was!

      Daria Łożyńska

      PS Wielkie podziękowania dla rodziców moich wychowanków za kunszt cukierniczy i wsparcie słodyczowe, a także dla p. Anety, która z ochotą zasiliła nas apetycznymi babeczkami i słodkościami <3

     • Akcja Szkolnego Koła Wolontariuszy

     • Wolontariusze z klasy 8d organizują szybką akcję na rzecz schroniska dla zwierząt. Przyniesione rzeczy oddajemy w sali 103, tam też prosimy o pieczątkę na karcie aktywności.

     • II miejsce naszej drużyny szachowej w wojewódzkich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

     • Ogromny sukces naszej drużyny szachowej- II miejsce w wojewódzkich             

                                  Igrzyskach Młodzieży Szkolnej

      20 października o świcie nasza niesamowita drużyna szachowa w składzie: Jan Migacz, Marcel Wysiecki, Adam Nagórny, Beata Pniewska i Oliwier Wyrzykowski wyruszyła do Prabut, by zmierzyć się z najlepszymi drużynami województwa pomorskiego. Tym razem rywalizowaliśmy z: SP nr 3 w Ustce, SP nr 48 w Gdańsku, SP nr 2 w Prabutach, SP nr 2 w Kartuzach i SASP w Sopocie. Po niemal trzech godzinach zaciętych zmagań przy szachownicach zajęliśmy II miejsce. Do tej pory nasz team rozegrał w sumie dwanaście partii, z czego dziewięć wygrał, dwie zremisował i tylko jedną przegrał. Teraz z niecierpliwością czekamy na decyzję dotyczącą finałów krajowych. 

     • Policzmy się z cukrem

     • Jak wskazują badania, Polacy spożywają coraz więcej cukru, co prowadzi do znacznego wzrostu ryzyka otyłości, chorób serca, chorób jamy ustnej czy cukrzycy.

      Już w najbliższy wtorek i środę nauczyciele wychowania fizycznego zapraszają uczniów klas IV - VIII do wzięcia udziału w festiwalu gier i zabaw ruchowych . Będzie to okazja do świetnej zabawy, podjęcia aktywności fizycznej, spalenia kalorii dla poprawy samopoczucia oraz kondycji.

     • Jesienna, szkolna integracja!

     • W dniach 20 i 21 października 2022 r. uczniowie klas integracyjnych: 5b, 6a, 6b, 7b wraz z wychowawcami Panią; Nadią Dombrowską, Beatą Kwaśniewską, Mirosławą Wójtowicz i Joanną Piotrowicz-Borucką uczestniczyli w biwaku integracyjnym w Załakowie w ośrodku wypoczynkowym "Na Gwizdówce". Był czas na naukę i zabawę. Uczniowie brali udział w warsztatach poświęconych topografii, zajęciach z udzielania pierwszej pomocy, grach terenowych itp. Na zakończenie aktywnego dnia odbyła się szalona, dyskoteka. Uczniowie wrócili zadowoleni i pełni pozytywnych, jesiennych wrażeń.

  •  Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 4
    im. Ignacego Jana Paderewskiego
    w Pruszczu Gdańskim

    Godziny pracy sekretariatu:
    ul. Kasprowicza 16 pn. - pt. 7.30 - 15.30
   • Szkoła Podstawowa nr 4
   • 58 682-20-24
    58 682-10-48
   • ul. Kasprowicza 16
    83-000 Pruszcz Gdański

    83-000 Pruszcz Gdański
    Poland
   • Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 4
    ul. Jana Kochanowskiego 8
    83-000 Pruszcz Gdański

    tel. 58 682-35-75
    e-mail: op@sp4gda.pl
 • Metamorfozy szkoły

   brak danych