• Apel klas I-III z okazji Dnia Patrona

     • Klasa 3d wraz ze swoją wychowawczynią Panią Magdą Krzystoń przygotowała ciekawy i pouczający apel z okazji Dnia Patrona naszej szkoły Ignacego Jana Paderewskiego. Przedstawiając naszego patrona jako dziecko, jako dorosłego, jako wybitnego muzyka oraz wspaniałego męża stanu. Dzięki przedstawieniu uczniowie klas I-III mogli poznać ciekawe i burzliwe życie naszego patrona. Nie zabrakło także pięknie odśpiewanego hymnu szkoły.

     • 14 listopada - Dzień Czystego Powietrza

     • 14 listopada to Światowy Dzień Czystego Powietrza. Z tej okazji w klasach 0 - 8 odbyły się pogadanki, prezentacje, eksperymenty, zabawy z wykreślankami, rebusami i krzyżówkami przygotowanymi przez Edukacyjną Sieć Antysmogową ESA. Uczniowie odczytywali także stan jakości powietrza z mierników zamieszczonych na naszej szkole i porównywali go z obszarami bardziej zanieczyszczonymi w naszym kraju. Dane zbierane przez te urządzenia dostępne są na stronie https://esa.nask.pl/.
      W młodszych klasach uczniowie z wychowawczyniami wykonywali także wspólnie plakaty i kolorowali zwycięskie prace wykonane przez uczniów klas 7 i 8.
      Klasy 3f i 3d wraz z panami Daria Kwiatkowską i Magdaleną Krzysztoń zorganizowały uliczny happening, który miał na celu uwrażliwić mieszkańców Osiedla Wschód na to, jak duże zagrożenie stanowi niska emisja gazów. Podczas tego wydarzenia uczniowie rozdawali ulotki dotyczące ograniczenia smogu i jego szkodliwego wpływu na zdrowie.
      Z prac wykonanych przez uczniów klas 4,7,8 powstała wystawa “Razem dbajmy o czyste powietrze” zaprezentowana na holu szkoły.
      Akcja edukacyjna prowadzona w najbliższych dniach na lekcjach w naszej szkole ma za zadanie uświadomić społeczności szkolnej, że wszyscy odpowiadamy za stan powietrza. Nasze codzienne decyzje, takie jak to czym dojeżdżamy do szkoły i czym ogrzewamy nasze domy, oraz jaką ilość zanieczyszczeń wprowadzamy do środowiska, wpływają na stan powietrza, którym oddychamy. To naprawdę zależy właśnie od nas.

      Zespół Zielony

     • Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka z UNICEF

     • 20 listopada to wyjątkowy dzień – rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka. Jest to moment, w którym uwaga wszystkich kierowana jest na dzieci i ich prawa. W związku z tym Nasza Szkoła po raz kolejny włącza się w obchody Międzynarodowego Dnia Praw Dziecka z UNICEF 21 listopada będziemy obchodzić wraz z organizacją UNICEF Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. W tym roku obchody mają szczególny przekaz. Przeciwdziałamy dyskryminacji i mówimy o tolerancji. Okażmy wsparcie wszystkim dzieciom na świecie, których prawa nie są respektowane! W tych dniu zachęcamy wszystkich uczniów oraz pracowników szkoły do ubrania się na niebiesko. Jest to kolor UNICEF - Funduszu Narodów Zjednoczonych Pomocy Dzieciom.

     • Wielki Maraton Czytelniczy

     • Maratończycy!

      Informuję, że test nr 2 Wielkiego Maratonu Czytelniczego dla uczniów klas 4-7 odbędzie się 17 listopada o godz.8.55 w szkolnej stołówce, zaś dla uczniów klas ósmych 18 listopada o godz.8.55 w stołówce.

      Zachęcam Was do przeczytania lektury na kolejny miesiąc. Do testu nr 3, który będzie w grudniu, przygotujcie się z treści następujących książek: "Lato leśnych ludzi" Marii Rodziewiczówny (klasy 7-8), "Dom numer pięć" Justyny Bednarek (klasy 4-6) lub alternatywny tytuł "Małgosia contra Małgosia" Ewy Nowackiej (klasy 4-6).

      Życzę powodzenia!

      Karina Hennig

     • Podniośle i radośnie...

     • czyli co działo się w przeddzien Święta Niepodległości

      W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości w naszej Szkole królowały biel i czerwień. W świąteczny nastrój wprowadziła nas uroczystość poprowadzona przez młodzież z klasy 8F. Przypomniano okoliczności odrodzenia naszej Ojczyzny po 123 latach niewoli, w tym szczególną rolę Ignacego Jana Paderewskiego- Patrona naszej Szkoły. Wzruszeń dostarczył występ zespołu wokalnego. Nad całością czuwali nauczyciele: Anna Kokoszyńska i Marcin Janek.

      O godz. 11.11 na szkolnych korytarzach, w ramach akcji "Szkoła do hymnu",  rozbrzmiewał "Mazurek Dąbrowskiego"

     • Święto Niepodległości w klasach I-III

     • 11 listopada dzień , w którym obchodzimy Narodowe Święto Niepodległości już w najbliższy piątek. Najmłodsi uczniowie również pamiętają o tym ważnym w naszej historii dniu i zawsze przygotowują z tej okazji apel. W tym roku zaszczyt ten przypadł klasie 3C, która wraz ze swoją Panią Jolantą Czyżewską przygotowała uroczyste przedstawienie. Piękne zaśpiewane patriotyczne pieśni wprowadziły wszystkich zgromadzonych w podniosły nastrój świętowania Święta Niepodległości. Apel zakończył się radosnym akcentem, dzieci zatańczyły układ taneczny. Dziękujemy klasie 3C za tak wspaniały występ i gratulujemy talentu muzyczno- tanecznego.

  •  Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 4
    im. Ignacego Jana Paderewskiego
    w Pruszczu Gdańskim

    Godziny pracy sekretariatu:
    ul. Kasprowicza 16 pn. - pt. 7.30 - 15.30
   • Szkoła Podstawowa nr 4
   • 58 682-20-24
    58 682-10-48
   • ul. Kasprowicza 16
    83-000 Pruszcz Gdański

    83-000 Pruszcz Gdański
    Poland
   • Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 4
    ul. Jana Kochanowskiego 8
    83-000 Pruszcz Gdański

    tel. 58 682-35-75
    e-mail: op@sp4gda.pl
 • Metamorfozy szkoły

   brak danych