• Dzień Przytulania

• We wtorek, dnia 31 stycznia, był wyprawiany w naszej szkole Dzień Przytulania.

W tym dniu mogliśmy się przytulać do wszystkich osób z granatową koszulką z napisem wolontariat.

Dzień Przytulania to wyjątkowy dzień, w którym mogliśmy się przytulać bez końca.

Ze znajomymi, przyjaciółmi, a nawet z osobami których do tej pory jeszcze nie znaliśmy.

Akcja przeprowadzona przez Samorząd Uczniowski oraz Wolontariat

• Akcja charytatywna w oddziałach przedszkolnych

• Gorąco zachęcamy całą społeczność szkolną do udziału w akcji charytatywnej ,,Położna w Afryce".
            Swoją postawą i zaangażowaniem  udowodniliście, już nie raz, że nie jest Wam obojętny los chorych, samotnych, niepełnosprawnych i biednych. Przyniesione produkty prosimy składać w specjalnym koszu znajdującym się w szatni naszego przedszkola przy ulicy Kochanowskiego 8.
            Pamiętajcie  RAZEM MOŻEMY WIĘCEJ!

Koordynatorzy akcji Beata Kisiel i Zofia Skrzypiec.

• Dajemy książkom drugie życie

• Zachęcamy do wzięcia udziału w ogólnopolskiej zbiórce książek na cele ekologicznei społeczne “Dajemy książkom drugie życie”Zebrane przez wolontariuszy ze Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim wdniach 6 -10 lutego 2023 r. egzemplarze zostaną wykorzystane przez Fundację Ekologiczną “Arka” w dwóch akcjach: ”Książka za drzewo”, której uczestnicy za posadzone drzewa otrzymają zebrane przez nas książki oraz w przedsięwzięciu “Książka wspiera bohatera”. Z zebranych funduszy za książki na kiermaszu charytatywnym Fundacja ”Arka”pomaga również dzieciom z Domów Dziecka i świetlic środowiskowych. Oddając przeczytane, niepotrzebne nam książki wspieramy działania ekologicznie. Dajemyim drugie życie. Ratujemy drzewa i ograniczamy emisję CO2 oraz oszczędzamy wodę.

Szkolne koordynatorki akcji

Renata Freda i Helena Janikowska

• IV POMORSKI  KONKURS FOTOGRAFICZNY " MORZE W OBIEKTYWIE RYSOWANE " - wyniki

MARCELI MOSIĄDZ - KL. 6 B - III MIEJSCE

Poniżej przedstawiamy pracę Marcelego Mosiądza.

Gratulujemy !

• Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych na rok 2023/2024

• Termin: 01.03.2023 r. - 14.03.2023 r.

Szanowni Państwo!

Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych w mieście Pruszcz Gdański rozpocznie się w terminie od 01 marca 2023 r. do 14 marca 2023 r.

Postępowanie rekrutacyjne na wolne miejsca przeprowadzone będzie z wykorzystaniem Systemu Elektronicznego https://pruszczgdanski.formico.pl

Wszelkie informacje dotyczące naboru kandydatów, w tym kryteria i terminy dostępne są na stronie internetowej w zakładce "Rekrutacja" oraz w BIP:

W przypadku pytań zachęcamy do kontaktu z naszą placówką pod numerem telefonu: 58 682 35 75 lub Referatem Oświaty Kultury i Sportu Urzędu Miasta Pruszcz Gdański, tel: 58 775 99 72.

• Wieczór Kolęd

• „Nowa radość nastała”.

Tegoroczny Wieczór Kolęd, który odbył się 13 stycznia 2023 r., zapewnił wszystkim obecnym wielu wzruszeń i był prawdziwą ucztą dla ducha.

Wysoki poziom artystyczny zapewnili utalentowani muzycznie uczniowie naszej szkoły, którzy zostali przygotowani przez pana Marcina Janka i panią Magdalenę Krzystoń.  Był to chór szkolny oraz solistki i wykonawcy. Podczas koncertu można było włączyć się do wspólnego śpiewania kolęd i piosenek świątecznych w różnych językach, gdyż występowi przyświecała idea solidarności  i wspólnoty, szczególnie z obywatelami walczącej Ukrainy. Do wspólnego kolędowania zaprosiliśmy w tym roku uczniów z Ukrainy, którzy zaśpiewali bożonarodzeniowe pieśni w swoim ojczystym języku. Młodzi wykonawcy zaprezentowali kolędy w niebanalnej odsłonie, inspirując się współczesnymi stylami i gatunkami muzycznymi, takimi jak: rap, jazz, pop czy bossa nova. Oryginalną aranżację utworów zapewniło wykorzystanie przez uczniów i nauczycieli takich instrumentów jak: skrzypce, saksofon, gitara, pianino czy nawet didgeridoo albo djembe. Dzięki tym ostatnim dało się nawet usłyszeć australijskie i afrykańskie brzmienie. Ten eklektyzm oddawał ducha tegorocznego koncertu-radości ze wspólnego bycia razem. Całość dopełniała niezwykła scenografia, która oddawała klimat domowego ogniska, podkreślając jednocześnie jak ważne w życiu każdego z nas jest poczucie bezpieczeństwa.

Zapraszamy za rok!

• Nasi wolontariusze mają już swoje koszulki!

• Wolontariusze SP4 otrzymali koszulki, w których będą mogli przeprowadzać swoje akcje. Mamy nadzieję, że stroje prezentują się wspaniale i przyczynią się do promocji idei wolontariatu w naszej szkole. Koszulki zostały zakupione z funduszy Wielkiego Kiermaszu Świątecznego.

• Wyniki pierwszego etapu Turnieju Trójmagicznego

• Magia zawitała do naszej szkoły!

W grudniu odbył się pierwszy etap Turnieju Trójmagicznego.

Do kolejnego poziomu konkursu dostały się trzy osoby z naszej szkoły:

1. Ewa Bylicka

2. Franciszek Narwojsz

3. Paulina Krawisz

Wielkie gratulacje! Trzymamy kciuki za kolejne etapy!

• Co z tą mową?

• Mówienie jest naturalną potrzebą każdego człowieka. Jednakże jest to bardzo trudna sztuka. Dziecko nie od razu potrafi pięknie mówić. Swoje narządy artykulacyjne przygotowuje już od pierwszych dni życia. Z biegiem czasu osiąga coraz większą sprawność ruchową aparatu mowy, która pozwala na wypowiadanie poszczególnych głosek, a co za tym idzie potrafi się komunikować z otoczeniem.
            Tymczasem na każdym etapie rozwoju mowy należy wspierać dzieci w jej rozwoju. W tym celu bardzo często, zarówno rodzice i nauczyciele, pobudzają dziecko do wydawania różnych dźwięków w czasie zabaw, wyliczanek, zachęcają do naśladowania odgłosów itp.