• Premiera filmu szkolonego

• W środę 5 czerwca w sali kinowej o godz. 12.50 (6. lekcja) odbędzie się uroczysta premiera szkolnego krótkometrażowego filmu fabularnego pt. Czyńmy dobro. Uczniowie pracowali intensywnie nad realizacją pół roku. To pierwszy film fabularny w historii SP4. Zapraszamy uczniów i nauczycieli na seans w jakości kinowej.

• SUKCESY NASZYCH UCZENNIC W XVII FESTIWALU POEZJI I PIOSENKI ANGIELSKIEJ MORE THAN WORDS

• SUKCESY NASZYCH UCZENNIC W XVII FESTIWALU POEZJI I PIOSENKI

ANGIELSKIEJ MORE THAN WORDS

Po raz kolejny uczennice naszej szkoły odniosły sukces na XVII Festiwalu Poezji i Piosenki Angielskiej More Than Words .

Uczennica klasy 7a Lena Włodarczyk zajęła 3 miejsce w kategorii solistki, Matylda Matuśkiewicz otrzymała wyróżnienie w tej samej kategorii.

Dziewczyny zaprezentowały dwa wybrane  utwory w języku angielskim.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Szkolne koordynatorki

Anna Tracz i Joanna Piotrowicz-Borucka

• Spotkanie z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji

• Słoneczna pogoda i zbliżające wakacje skłoniły Aktywnych Błękitnych z klas 2e,3a, 4c,4e,5c,5e,5f,6a do spotkania z przedstawicielem Komendy Powiatowej Policji panem Jakubem Radziwilskim. Podczas spotkania uczniowie dowiedzieli się o zasadach, jakie należy przestrzegać, by bezpiecznie spędzić wakacje nad akwenami wodnymi.
            Dzięki interesującemu spotkaniu uczniowie wiedzą jakie niebezpieczne sytuacje mogą ich spotkać w czasie kąpieli w morzu, rzece i jeziorze oraz w czasie uprawiania sportów wodnych. Pan policjant przekazał także podstawowe zasady, które pozwolą spędzić lato bezpiecznie oraz poradzić sobie w trakcie nieprzewidywalnych sytuacji.
            Bardzo dziękujemy Panu Jakubowi Radziwilskiemu za ciekawe spotkanie.

• Szkoła Promująca Zdrowie - Targi Zdrowia i Urody

• Dzięki wspólnym staraniom członków zespołu ds. promocji zdrowia, Rady Rodziców, Samorządu Uczniowskiego, Szkolnego Koła Wolontariuszy oraz wszystkich ludzi dobrej woli udało się nam zorganizować pierwsze w historii naszej szkoły” Targi Zdrowia i Urody”. Było wesoło, kolorowo, zdrowo i aktywnie. W przygotowanych przez organizatorów strefach: zdrowia, urody i aktywności fizycznej każdy mógł znaleźć coś dla siebie.

Największym powodzeniem cieszyło się stoisko ze zdrową żywnością ( min. szaszłyki owocowe i warzywne,pudding chia w różnych smakach, lemoniada) i wykonanymi domowym sposobem kosmetykami ( peeling kawowy, cukrowo - kokosowy, solny, kule kąpielowe).

Można było pograć w siatkówkę, koszykówkę ( rozgrywki 3x3), wziąć udział w turnieju 6 piłkarskich, pospacerować z kijkami ( nordic walking), spalić kalorie podczas fitnessu lub zrelaksować się i wyciszyć w czasie zajęć jogi. Starsza część naszej społeczności chętnie odwiedzała  punkt pomiaru ciśnienia tętniczego i glikemii. Przedstawiciele klas wzięli udział w quizie “ Pierwsza pomoc przedmedyczna i zdrowy styl życia”,  w którym nagrody ufundowała Firma Ziaja Ldt Zakład Produkcji Leków sp. z o.o.

Serdecznie dziękujemy wszystkim za udział w tym wydarzeniu.

Mamy nadzieję na kontynuację Targów w kolejnych latach!

Razem możemy więcej!

• Sala Łamigłówek SMART Games i nie tylko...

• Wszystkich sympatyków łamania głowy gorąco zapraszamy w czasie festynu z okazji Dnia Dziecka do sali 20, gdzie w godzinach 10:30 - 13:00 będzie można rozruszać szare komórki dzięki wszechstronnym łamigłówkom!

Do zobaczenia!

• III etap konkursu Najlepszy Matematyk Szkoły

• Serdecznie zapraszamy uczniów klas 4-8, którzy brali udział w poprzednich etapach konkursu, do etapu III, który odbędzie się 29 maja 2024 r. w godzinach 9:30 - 11:30 w sali 16.

Do rozwiązania w czasie 45 minut będzie 5 zagadek, za które można zdobyć maksymalnie 10 punktów.

Zapraszamy!

Nauczyciele matematyki

• Warsztaty Aktywnych Błękitnych

• W klasie 4b i 6d gościliśmy panią Ewę Wiśniewską z PGW Wody
            Polskie, która poprowadziła warsztaty. Podczas spotkania uczniowie
            rozmawiali o roli wody, sposobach jej retencji, ważnej roli łąk kwietnych
            w zatrzymywaniu wilgoci, znaczeniu dla owadów zapylających oraz o
            tym, że wody to nie miejsce dla różnych odpadów.
            Uczniowie chętnie uczestniczyli w dyskusji, wykonywali ciekawe plakaty
            pokazujące wykorzystanie deszczówki oraz rozwiązywali krzyżówki.
            Na koniec zagrali w wodne koło fortuny, by sprawdzić swoją wiedzę o
            wodzie.
            Dziękujemy Pani Ewie za ciekawe zajęcia oraz upominki dla uczniów.

• Turniej Rummikub

• Zapraszamy wszystkich chętnych do wzięcia udziału w szkolnym turnieju Rummikub. Turniej odbędzie się 28 maja od godz 14:40 do ok 17:30 w sali 106. Finał 29 maja

• Jestem AS - Akceptuję Siebie

• Klasa 4D wykonała kolejne zadanie w ramach ogólnopolskiego projektu "Jestem AS - Akceptuję Siebie".  Tym razem uczniowie zrealizowali przedsięwzięcie, które miało na celu wzmocnienie wiary w siebie i swoje możliwości. Na wielkich skrzydłach uczniowie przyczepiali pióra, na których zapisali swoje mocne strony.  Była to świetna okazja do zastanowienia się nad swoimi umiejętnościami i talentami. Z przygotowanych piór wspólnie zbudowaliśmy piękne skrzydła. To ich własne skrzydła wiary we własne możliwości!

im. Ignacego Jana Paderewskiego
        w Pruszczu Gdańskim