• Dzień Ziemi 4b

• Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 4 w Pruszczu Gdańskim z okazji obchodów Dnia
            Ziemi włączyli się do Ogólnopolskiej Akcji #SprzątamyDlaPolski. Mimo
            niesprzyjającej pogody uczniowie klasy 4b dzielnie sprzątali teren wokół szkoły.
            Nieobojętne były im śmieci pozostawione przy rowie melioracyjnym na granicy
            Pruszcza Gdańskiego i Rokitnicy.
            Pamiętajmy, aby dbać o środowisko każdego dnia, a nie tylko podczas akcji.

• VII Międzyszkolny Konkurs Chemiczno-Fizyczny

• VII Międzyszkolny Konkurs Chemiczno-Fizyczny pod hasłem "Stefan Drzewiecki - pionier żeglugi podwodnej i lotnictwa" odbył się 18 kwietnia 2024 r. w Szkole Podstawowej nr 4 im. I.J. Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim. Honorowy Patronat nad konkursem objęli: Burmistrz Pruszcza Gdańskiego - p. Janusz Wróbel oraz Starosta Gdański - p. Marian Cichon.

W konkursie uczestniczyło 24 uczniów klas VII - VIII z dziewięciu szkół województwa pomorskiego. Celem konkursu było zapoznanie uczniów z dokonaniami naukowymi fizyków i chemików polskiego pochodzenia oraz rozbudzanie ich potencjału intelektualnego w dziedzinie nauk ścisłych. Konkurs był również okazją do wymiany doświadczeń, zawarcia nowych znajomości i zaprezentowania swojej wiedzy.

Uczestnicy konkursu zmierzyli się w półfinale z testem wiedzy dotyczącym osiągnięć naukowych Stefana Drzewieckiego - pioniera w dziedzinie żeglugi podwodnej i lotnictwa. Finał konkursu polegał na rozwiązaniu zadań z dziedziny chemii i fizyki powiązanych z takimi zagadnieniami jak hydrostatyka, chemia roztworów wodnych oraz aerostatyka.

Zwycięzcami konkursu zostali:

I miejsce  - Wiktor Osowski ze Szkoły Podstawowej im. I. Krasickiego w Straszynie

II miejsce: Antoni Witkowski ze Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Grudnia '70 w Łęgowie

III miejsce: Zuzanna Szyszko ze Szkoły Podstawowej nr 4 im. I.J.Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom ogromnej wiedzy z dziedziny nauk ścisłych.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom za udział w konkursie.

Gorące podziękowania za wsparcie konkursu i ufundowanie nagród i upominków kierujemy do Patronów Honorowych - Burmistrza Pruszcza Gdańskiego p. Janusza Wróbla oraz Starosty Gdańskiego - p. Mariana Cichona.

Organizatorzy:

Renata Lech, Magdalena Jakiel, Joanna Konera

• Bookcrossing

• Z wielką radością informujemy, że nasz kącik do bookcrossingu został wzbogacony o świeże pozycje książkowe, które otrzymaliśmy od Wydawnictwa Literatura. 🥰 Dzięki uprzejmości wydawnictwa zyskaliśmy nowe, fascynujące historie, które czekają, aby zostać odkryte przez czytelników. 🕵️‍♀️🕵️‍♂️

Serdecznie dziękujemy @WydawnictwoLiteratura za zaangażowanie w promowanie czytelnictwa oraz dzielenie się wspaniałymi książkami z naszą społecznością. Państwa wkład nie tylko urozmaica naszą kolekcję, ale także inspiruje do dalszego udziału w bookcrossingu i wymiany literackich skarbów. 🤗✨

Zapraszamy do odwiedzenia kącika do bookcrossingu, gdzie czekają na Was fascynujące opowieści i możliwość wymiany książek. To nie tylko świetny sposób na odkrywanie nowych autorów i gatunków literackich, ale także na dzielenie się własnymi ulubionymi książkami z innymi miłośnikami czytania.

Przyjdźcie, odkrywajcie, dzielcie się i cieszcie się magią czytania razem z nami! 📚📚📚

Samorząd Uczniowski z Opiekunkami

• Tydzień wody - wręczenie nagród

• Dnia 12 kwietnia 2024r odbyło się wręczenie nagród w szkolnych konkursach organizowanych z okazji Tygodnia Wody. Pan dyrektor Paweł Biesiekierski wraz z organizatorami wręczył dyplomy i drobne upominki laureatom konkursu plastycznego “Woda jako źródło energii” oraz “Turnieju wiedzy o wodzie”. Bardzo dziękujemy za tak liczny udział w konkursach. Zaskoczyliście nas swoją kreatywnością i niesamowitą wiedzą o wodzie.
            Dziękujemy Wodom Polskim za przekazane upominki.
            Jeszcze raz gratulujemy zwycięzcom!
            Nauczyciele geografii.

• Chrzest Polski

• Chrzest Mieszka I uznawany jest za symboliczny początek polskiej państwowości. Miał on fundamentalne znaczenie polityczne, tożsamościowe, a także kulturowe, dzięki temu rodzące się wówczas państwo polskie zostało uznane przez państwa  Europy Zachodniej. Był to potężny impuls rozwojowy, który umacniał władzę księcia, wspierał integrację młodego organizmu państwowego, dawał mocniejsze podstawy suwerenności i bezpieczeństwa. Mieszko I zdecydował się na przyjęcie chrztu z Rzymu za pośrednictwem Czech. Za symboliczną datę Chrztu Polski uznaje się Wielką Sobotę, 14 kwietnia 966 r. W związku z przypadającą rocznicą uczniowie klas 5, podczas lekcji historii, przygotowywali plakaty z okazji 1058 rocznicy Chrztu Polski.

• Sukces Aktywnych Błękitnych

• Jest nam niezmiernie miło poinformować o sukcesie uczennicy naszej szkoły.
            Aleksandra Mankiewicz z klasy 5d została laureatką konkursu dla uczniów szkół
            podstawowych “ Woda w niebezpieczeństwie” organizowanego przez RZGW w Gdańsku
            w ramach programu edukacyjnego “ Aktywni Błękitni - Szkoła przyjazna wodzie“.
            Dnia 12 kwietnia 2024 r pan dyrektor Paweł Biesiekierski wręczył dyplomy i upominki
            przekazane przez Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie.
            Bardzo dziękujemy za udział w konkursie wszystkim uczniom, którzy napisali bardzo
            ciekawe prace konkursowe.
            Gratulujemy Aleksandrze Mankiewicz sukcesu!