• Komunikat Burmistrza Miasta Pruszcz Gdański

  Komunikat Burmistrza Miasta Pruszcz Gdański

  KOMUNIKAT - KORONAWIRUS SARS-CoV-2

  W związku z ogłoszoną w dniu dzisiejszym, tj. 11.03.2020 r. decyzją Prezesa Rady Ministrów, związaną z przeciwdziałaniem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, Burmistrz Pruszcza Gdańskiego informuje, że od 12 do 25 marca 2020 r. funkcjonowanie szkół, przedszkoli i żłobków prowadzonych przez Gminę Miejską Pruszcz Gdański zostaje czasowo ograniczone.

  Dotyczy to placówek:

  1) Zespół Szkół Ogólnokształcących Nr 1 wraz z oddziałami przedszkolnymi,

  2) Szkoła Podstawowa Nr 2 wraz z oddziałami przedszkolnymi,

  3) Szkoła Podstawowa Nr 3 wraz z oddziałami przedszkolnymi,

  4) Szkoła Podstawowa Nr 4 wraz z oddziałami przedszkolnymi,

  5) Przedszkole Publiczne Nr 3,

  6) Miejski Żłobek Nr 1 "Króla Maciusia".

  Oznacza to, że w tym okresie nie będą odbywały się zajęcia wynikające z ustalonego planu lekcji, jak też zajęcia pozalekcyjne.

  W dniach 12 i 13 marca br. w przedszkolach i szkołach podstawowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze, a jedynie działania opiekuńcze.

  Decyzja Prezesa Rady Ministrów dotyczy również placówek niepublicznych.

   

  Nadto na polecenie Wojewody pomorskiego Burmistrz Pruszcza Gdańskiego do odwołania zawiesza działalność klubów dziecięcych i żłobków.

   

  Bezterminowo zostają zamknięte: Centrum Kultury i Sportu (wraz z Kinem i Faktorią) oraz Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna.

   

  W Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej zawiesza się do odwołania działalność Domu Dziennego Pobytu oraz Świetlicy Socjoterapeutycznej.

   

  Burmistrz Pruszcza Gdańskiego informuje, że decyzją Wojewody Pomorskiego  odwołane są wszystkie konferencje, wydarzenia i imprezy organizowane przez Miasto lub w obiektach Miasta.


  Wszystkie wymienione działania mają na celu ochronę mieszkańców. O wszelkich ewentualnych zmianach będziemy informować na bieżąco na stronie www.pruszcz-gdanski.pl.

   

   

  Prosimy śledzić również oficjalne komunikaty na stronach poszczególnych szkół, placówek  opiekuńczych i oświatowych oraz instytucji  kultury poległych Urzędowi  Miasta Pruszcz Gdański, a także na stronach rządowych:

  https://www.gov.pl/web/edukacja

  https://www.gov.pl/web/koronawirus/zawieszenie-zajec-w-szkolach-przedszkolach-zlobkach

  http://www.gdansk.uw.gov.pl/4144-komunikat

  https://www.kuratorium.gda.pl/zawieszenie-zajec-w-przedszkolach-szkolach-i-placowkach-oswiatowych/

   

   

  Z poważaniem

  Janusz Wróbel

  Burmistrz Miasta Pruszcz Gdański

 • ZAKRĘCONE PYTANIE BIOLOGICZNE MARZEC 2020
  16.03.2020

  Lodowe włosy, to bardzo rzadkie zjawisko, które najłatwiej zaobserwować na martwych, uszkodzonych bądź obumierających częściach roślin, np. kawałkach drewna.

 • Jak wspierać dzieci i młodzież w radzeniu sobie z lękiem?
  17.03.2020

  Jak wzmacniać poczucie bezpieczeństwa dziecka w trakcie zamknięcia szkoły? W związku z zamknięciem placówek edukacyjnych i zaleceniem ograniczenia kontaktów, stoimy jako dorośli przed wyzwaniem szczególnego wsparcia dzieci w tym wyjątkowym czasie.

 • Apel pielęgniarki szkolnej

  Apel pielęgniarki szkolnej

  Pielęgniarka szkolna obserwuje, że rodzice ignorują zalecenia służb sanitarnych i nadal posyłają do szkoły dzieci  z objawami infekcji.

  Po podaniu w domu leków łagodzących obawy chorób uczniowie/dzieci posyłani są z gorączką, biegunką i wymiotami.

  Przypominam, że dziecko chore nie tylko zaraża swoich kolegów, ale również samo jest bardziej podatne na zarażenia. Co najważniejsze, dziecko chore przebywając w szkole niepotrzebnie cierpi.

  Proszę o odpowiedzialne zachowania rodziców oraz zapewnienie chorym dzieciom opieki w domu.

  Zapraszam do zapoznania się z informacjami na stronie Szkoły w zakładce Pielęgniarka szkolna https://sp4gda.edupage.org/text22/

   

  piel. dypl. Lilia Mokrosińska

 • Wizyta żołnierzy z US Army w naszej szkole.

       W dnie 10 marca 2020 roku naszą szkołę odwiedzili żołnierze z Armii Stanów Zjednoczonych. Wizyta żołnierzy w naszym kraju związana jest z projektem Defender 2020. Amerykańscy żołnierze w ramach projektu odwiedzają polskie miasta, by poznać mieszkańców i przybliżyć im swoją pracę.

 • Zebrania z rodzicami.

 • 07.03.2020

  W piątek, 6 marca 2020r. odbyło się wręczenie nagród za konkursy matematyczne odbywające się w I półroczu roku szkolnego 2019/2020.

  Dyplomy i nagordy ufundowane przez Radę Rodziców wręczył uczniom Dyrektor SP 4.

  Wręczenie nagród dla zwycięzców konkursów matematycznych. - Obrazek 1Wręczenie nagród dla zwycięzców konkursów matematycznych. - Obrazek 2
 • 05.03.2020

  CIEKAWA PRZERWA Z KSIĄŻKĄ
  W tą środę uczennica z klasy VE Lena Jacuta
  zaprezentowała uczniom naszej szkoły alfabet w języku KASZUBSKIM.

 • "Motylki" z OP na ul. Kochanowskiego z wizytą w Przedsiębiorstwie "WiK".
  03.03.2020 W dniu 2.03.2020r. dzieci z grupy "Motylki" z OP na ul. Kochanowskiego udały się do Przedsiębiorstwa "WiK" w Pruszczu Gdańskim. Organizatorzy spotkania opowiedzieli dzieciom o tym, jak ważna jest woda w naszym życiu i jak można ją oszczędzać. Zobaczyły sposoby oczyszczania i gromadzenia wody na prezentacji multimedialnej, a także "na żywo"- zostały oprowadzone po terenie Przedsiębiorstwa. Serdecznie dziękuję Panom: Sławomirowi Stachowiczowi i Maciejowi Kopisiowi za oprowadzenie grupy, Pani Mai za upominki dla dzieci, a tacie Fabiana - Panu Kowalskiemu za pomoc w organizacji wycieczki. Wychowawca- Zofia Gilewska.
 • Dogoterapia "Krasnale", "Motylki" i "Jeżyki" z OP na ul. Kochanowskiego.
  03.03.2020 W piątek 28.02.2020r. dzieci z grup "Krasnale", "Motylki" i "Jeżyki" miały okazję, dzięki swoim Rodzicom uczestniczyć w zajęciach Dogoterapii. Tym razem tematyką było odpowiednie żywienie psów, ich leczenie i pielęgnacja. dziękujemy Pani Kamili i pieskowi Vivi !!!
 • Spotkanie z panem Dariuszem Skolimowskim w OP na ul. Kochanowskiego.
  03.03.2020 W dniu 21 lutego w naszym przedszkolu odbyło się spotkanie z podróżnikiem i alpinistą Panem Dariuszem Skolimowskim. Pierwszym Polakiem, który sam i do tego jeszcze zimą zdobył szczyt Newtontoppen na Spitsbergenie. Dzieci miały okazję posłuchać opowieści z niezwykłej przygody, obejrzeć prezentacje multimedialną i sprzęt oraz wyposażenie, które było niezbędne w tej wyprawie. Serdecznie dziękujemy za poświęcony nam czas. Organizator spotkania: Beata Kisiel
 • 03.03.2020

  Od października 2019 roku uczniowie kl.8C grupy bardziej zaawansowanej językowo jedną godzinę języka angielskiego w tygodniu realizują niestandardowo- czytają i powtarzają.

 • 01.03.2020

  Powiatowy Konkurs Plastyczny
  "Bohaterowie wolności i solidarności"

  Kolejny sukces naszej uczennicy Mai Dyl.

 • Rekomendacje MEN

  Szanowni Państwo, w związku z informacjami przekazanymi przez Ministerstwo Edukacji Narodowej dotyczącymi profilaktyki związanej z rozprzestrzenianiem się koronawirusa na obszarze Europy, uprzejmie prosimy by nie posyłać przeziębionych i chorych dzieci do przedszkola lub szkoły.

  Osoby powracające z obszarów objętych wystąpieniem koranowirusa i mający objawy grypopodobne, proszone są o bezzwłoczne powiadomienie najbliższej stacji sanitarno-epidemiologicznej lub zgłoszenie się do oddziału zakaźnego lub oddziału obserwacyjno – zakaźnego.

  Oczywiście, jeżeli nie było kontaktu z osobą zarażoną koranowirusem to nie ma żadnych powodów do obaw.

  Jednocześnie informujemy, że w przypadku gdyby nastąpiło nieprzewidziane zamknięcie żłobka, przedszkola lub szkoły rodzicowi dziecka do lat ośmiu,  należy się zasiłek opiekuńczy (art. 32 ust. 1 lit. A Ustawy z dnia 25 czerwca 1999 o świadczeniach pieniężnych z ubezpieczenia społecznego w razie choroby lub macierzyństwa, Dz. U. 2017, poz 1368).

  Rekomendacje MEN w zakresie profilaktyki zdrowotnej w związku z pojawiającymi się w niektórych krajach przypadkami zachorowań na koronawirusa.

  Kontakt do Powiatowej Stacji Sanitarno - Epidemiologicznej w Pruszczu Gdańskim.

 • 28.02.2020
                                    
                            Zabawa historyczna "Jeden, cztery, dziewięć, dwa- Amerykę Kolumb ma!" - Obrazek 1
 • 28.02.2020
  Serdecznie zapraszamy do udziału w turnieju „HYDROEKSPERT”. 
 • Aktualizacja danych

  Dane z programu Plan lekcji zostały zaktualizowane
strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa nr 4
  ul. Kasprowicza 16
  83-000 Pruszcz Gdański
 • 58 682-20-24
  58 682-10-48

Galeria