• Aktualności 2021


    •  

     ROK SZKOLNY 2019/2020

     DZIEŃ KOBIET 
      
     6 marca 2020 r. w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Dzień Kobiet. Świetliczaki zapoznały się z genezą powstania Dnia Kobiet oraz z obchodami tego święta na całym świecie. Chłopcy wręczyli wszystkim obecnym dziewczynkom na zajęciach, medale super dziewczynek i zaśpiewali huczne "Sto lat!".
      
      
      
     PROJEKT EDUKACYJNY "TECHNIKA. CZYM MOŻEMY PODRÓŻOWAĆ?" W RAMACH PROGRAMU UNIWERSYTET DZIECI W KLASIE
      
     W roku szkolnym 2019/2020 wychowankowie świetlicy uczestniczą w ogólnopolskim projekcie Technika. Czym możemy podróżować? Organizatorem projektu jest Fundacja Uniwersytet Dzieci- organizacja non- profit, która od 12 lat działa na rzecz edukacji i popularyzacji nauki. W ramach projektu realizowany jest cykl wartościowych lekcji rozwijających u uczniów wyobraźnię przestrzenną. W ich trakcie uczniowie nabywają umiejętności związane z konstruowaniem modeli różnych pojazdów. Wymyślają również autorskie pomysły udoskonalenia środków transportu. Do tej pory skonstruowaliśmy model szybowca i poduszkowca. Dowiedzieliśmy się dlaczego samolot lata i ile waży największy poduszkowiec na świecie.Potrafimy posługiwać się terminami siła nośna i tarcie.
      
      
     BAL KARNAWAŁOWY
      
     18 lutego 2020 r. karnawałowy nastrój zagościł także w naszej świetlicy. Uczniowie chętnie brali udział w zabawach i tańcach. Na koniec upamiętniliśmy ten dzień wspólnymi zdjęciami.
      
      
      
     ZABAWY KONSTRUKCYJNE
      
     31 stycznia 2020 r. wychowankowie świetlicy pracowali z drewnianymi modelami do sklejania. W pierwszej kolejności uczniowie musieli odnaleźć pary numerów na rysunkach. Później należało wycisnąć z deseczek każdy element systematycznie w trakcie składania. W efekcie końcowym powstały: świerszcz i krewetka.
      
      
      
     PROJEKT EDUKACYJNY „UNIWERSYTET DZIECI W KLASIE”
      
     W ramach projektu „Uniwersytet dzieci w klasie”, uczniowie przebywający w świetlicy szkolnej uczestniczyli  w pierwszym cyklu zajęć Jak trenować myślenie? Dlaczego strach jest nam potrzebny? Dlaczego samolot lata? Podczas realizacji zajęć uczniowie otworzyli się, by lepiej poznać siebie. Ćwiczenia i zabawy w grupach umocniły poczucie własnej wartości, rozwinęły wyobraźnię oraz kreatywność. 
      
      
      
     TURNIEJ GRY W KRĘGLE
      
     28 stycznia 2020 r. w świetlicy odbył się turniej gry w kręgle. Gra polegała na zwykłym toczeniu piłki po wyznaczonym torze oraz strąceniu jak największej ilości kręgli. Zmagania sportowe wychowanków świetlicy okazały się świetnym sposobem na aktywne spędzenie wolnego czasu. Do rywalizacji stanęło 17 osób. Celem turnieju była dobra zabawa i integracja.
      
      
      
     WARSZTATY PLASTYCZNE „LAMPIONY BOŻONARODZENIOWE”
      
     Świąteczne lampiony przygotowane samodzielnie ze słoików to alternatywa dla tradycyjnych świeczek stawianych na wigilijnym stole. Przekonać się o tym mogli wychowankowie świetlicy, którzy sami tworzyli lampiony wykorzystując farby, wstążki oraz różnego rodzaje ozdoby. Jakaż to była frajda kiedy zrobiliśmy coś, co można wykorzystać w domu lub ofiarować komuś w prezencie.
      
      
      
     W OCZEKIWANIU NA WIGILIĘ NARODZENIA PAŃSKIEGO...
      
     Przez cały grudzień w oczekiwaniu na Boże Narodzenie wychowankowie świetlicy, każdego dnia odczytywali listy z zadaniami znajdującymi się w kalendarzu adwentowym. Zadania dotyczyły między innymi: zaśpiewania ulubionej kolędy, wyszukania i wskazania na mapie miejsca zamieszkania św. Mikołaja, składania życzeń świątecznych w czterech różnych językach. Kalendarz adwentowy w świetlicy wprowadził magiczny nastrój przed świętami oraz pobudził kreatywność uczniów.
      
      
      
      
     WARSZTATY PLASTYCZNE „ŚWIĄTECZNY ANIOŁEK Z MASY SOLNEJ”
      
     Masa solna jest doskonałym budulcem do zabawy. Wspólne lepienie pozwala na efektywne spędzanie czasu razem i zacieśnia więzi koleżeńskie. 18 grudnia 2019 r. wychowankowie świetlicy mogli własnoręcznie stworzyć oryginalne dzieła plastyczne w postaci aniołka. Przygotowanie masy solnej okazało się prostym zadaniem, które wywolało falę uśmiechu na wszystkich twarzach. Oprócz mąki, soli i wody wykorzystaliśmy również wałek do ciasta, wyciskarkę do czosnku, patyczki do szaszłyków, nakrętki, słomki, wstążkę. Uczestnicy warsztatów otrzymali odznaki PRACOWITEGO ŚWIETLICZAKA. 
      
      
      
     MIKOŁAJKI W ŚWIETLICY
      
     Dzień 6 grudnia jest najbardziej wyczekiwanym dniem przez wszystkie dzieci... W tym roku, również wychowankowie świetlicy doczekali się wizyty Świętego Mikołaja. Spotkanie z Mikołajem wzbudziło wiele emocji. Wszyscy zostaliśmy obdarowani słodką niespodzianką. Miło spędzony czas upamiętniliśmy wspólnym zdjęciem.
      
      
      
     SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM PUBLICZNEJ BIBLIOTEKI MIEJSKIEJ W PRUSZCZU GDAŃSKIM
      
     W dniu 26 listopada 2019 r. uczniowie z naszej świetlicy uczestniczyli w zajęciach prowadzonych przez Panią Joannę Łabasiewicz z Publicznej Biblioteki Miejskiej w Pruszczu Gdańskim. Emocje, które były tematem zajęć zostały przedstawione dzieciom za pomocą magicznego teatrzyku kamishibai. Zajęcia miały na celu pobudzanie wyobraźni i aktywności twórczej dzieci.
      
      
      
     DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W NASZEJ ŚWIETLICY
      
     Dziś Dzień Pluszowego Misia,
     Podziękować zatem czas
     Podobnemu do pączusia,
     Co pocieszy zawsze nas.
      
      
      

     WARSZTATY KULINARNE - MALI KUCHARZE

     W dniu 18 listopada 2019 r. na stołówce szkolnej w ramach programu „Szkoła Promująca Zdrowie” Danuta Winiarczyk zorganizowała Warsztaty Kulinarne, w ktorych wzięły udział: dzieci świetlicowe, klasa IIC, III C i III D. Pan Marcin - kucharz restauracji K2 przybliżył dzieciom zalety zdrowego i racjonalnego odżywiania oraz skutki spożywania niezdrowej żywności.
     Uczniowie mieli możliwość samodzielnego przygotowania zdrowego drugiego śniadania.Myślimy, że informacje zdobyte podczas warsztatów dzieci będą stosowały w życiu, co przyczyni się do zdrowych nawyków żywieniowych. Nie możemy doczekać się kolejnych takich spotkań.

      
      
     CYKL ZAJĘĆ Z ZAKRESU EDUKACJI HISTORYCZNO-PATRIOTYCZNEJ
      
     Przez cały tydzień przed Narodowym Świętem Niepodległości obchodzonym 11 listopada dzieci uczęszczające do świetlicy szkolnej brały udział w zajęciach pt. „My, Polacy”. Zajęcia te miały na celu kształtowanie poczucia przynależności do własnego kraju, regionu, małej Ojczyzny. Dzięki prezentacjom multimedialnym uczniowie mogli dostrzec piękno i wartości polskiej tradycji, kultury, nauki i sztuki. Podczas zajęć plastycznych z ogromną radością powstawały prace dotyczące naszych symboli narodowych. Punktem kulminacyjnym było odśpiewanie hymnu na szkolnym holu w ramach akcji „Szkoła do Hymnu”. Za udział i piękną postawę podczas zajęć dzieci otrzymały dyplomy  „Małego Patrioty”.
      
      
      
     WARSZTATY PLASTYCZNO-TECHNICZNE „JESIENNA BIŻUTERIA”
      
     Koral, koral, sznur korali... takimi słowami piosenki rozpoczęły się zajęcia z projektowania jesiennej biżuterii. Królową, która zagościła na stołach, okazała się być jarzębina. Podczas tworzenia jarzębinowych bransoletek, korali, pieścionków ćwiczyliśmy cierpliwość, koncentrację i precyzyjność ruchów. Nawlekanie korali na nitkę okazało się świetną zabawą połączoną z rozwijaniem kreatywności. Dzięki zaaangażowaniu i współpracy nawiązywały się serdeczne kontakty pomiędzy rówieśnikami. 
      
      
      
     PROJEKT EDUKACYJNY „MŁODY ARCHITEKT”
      
     28 października 2019r. II zajęcia w ramach „Młodego Architekta” odbyły się w temacie „Starożytne budowle”. Dzieci najpierw zapoznały się z architekturą Starożytności, a następnie każdy uczestnik miał możliwość wykonania swojego obiektu. Powstały: Piramidy, Termy Rzymskie, Świątynia Grecka, Akropol, Koloseum. Największą ilość punktów uzyskał Sergiusz.
     Brawo:)
      
      
      
      
     SPOTKANIE Z PRZEDSTAWICIELEM KPP W PRUSZCZU GDAŃSKIM
      
     Dnia 25 października 2019 r. naszą świetlicę odwiedził pan policjant st. sierż. Karol Kościuk z Komendy Policji w Pruszczu Gdańskim. Przeprowadził z dziećmi rozmowę o bezpieczeństwie na ulicy oraz w domu. Dzieci dowiedziały się o zasadach bezpiecznego zachowania na drodze oraz podczas jazdy rowerem. Poznały również zagrożenia wynikające z podawania swoich danych osobom nieznanym. Ponadto utrwaliły sobie numery alarmowe do służb ratowniczych, oraz omówiły sposoby unikania niebezpieczeństwa w kontaktach z obcymi. Dzieci aktywnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami oraz zadawały mnóstwo pytań. Mamy nadzieję, że dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba, do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.
      
      
      
      
     ZAJĘCIA KOMPUTEROWE
      

     Na zajęciach komputerowych, kóre odbyły się 24 października 2019 r. kodowaliśmy z Minecraftem i ćwiczyliśmy matematykę.

      

      

     ŚWIATOWE DNI ORIGAMI W ŚWIETLICY
      
     24 października 2019 r. obchodziliśmy w świetlicy Światowy Dzień Origami. Origami jest ciekawą techniką plastyczną, która daje bardzo wiele możliwości i sprawia dużo radości. Nasze świetliczaki składały z papieru nietoperza. Wykorzystały również technikę origami płaskiego z koła, wykonując muchomora.
      
      
      
     PROJEKT EDUKACYJNY „MŁODY ARCHITEKT”
      
     21 października 2019 r. w naszej świetlicy właśnie rozpoczął się projekt edukacyjny Młody Architekt. Przez 2 miesiące dzieci mają możliwość projektowania i konstruowania niezwykłych budowli z klocków MAPLE. Na pierwszych zajęciach wykonały przedmioty codziennego użytku.Największą ilość punktów uzyskał Damian Kowalski -15. 
     Gratulujemy:))
     A. Ratajczak
      
      
      
     RELAKSACJA W ŚWIETLICY
      
     W dniu 17 października 2019 r. w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty terapii relaksacyjnej „Kąpiel w dźwiękach” prowadzone przez panią Lucynę Bierut-Mazurek. Uczniowie mieli okazję zanurzyc się w dźwiękach mis, gongów i dzwonków by oddać swe ciało wirującej energii i przywrócić wewnętrzną harmonię. Niezwykła podróż w muzyczny świat była ogromną przyjemnością.
     Dzięki temu spotkaniu wszyscy rozluźniliśmy mięśnie oraz wyciszyliśmy emocje.
      
      
      
     ZAJĘCIA TEMATYCZNE ZWIĄZANE Z PRZEMOCĄ I AGRESJĄ
      
     W dniach 30 września 2019 r.- 04 października 2019 r. w naszej świetlicy odbył się cykl zajęć pod hasłem „STOP PRZEMOCY”. Podczas wspólnej zabawy poznawaliśmy zasady dobrego zachowania, zastanawialiśmy się czy warto być miłym i uprzejmym dla innych. Rozmawialiśmy  o rodzajach przemocy oraz o tym  czy słowo może zranić? Podczas zajęć wykonaliśmy plakaty  zatytułowane „STOP PRZEMOCY”, oglądaliśmy filmy edukacyjne pt.: „Nie daj się - rodzaje przemocy”. Odbyły się również warsztaty dla klas I-III ze specjalistami szkolnymi.
      
      
      
     DZIEŃ EMOTIKONA W ŚWIETLICY
      
     Dnia 19 września 2019 r. nasze świetliczaki zostały wkręcone w wir kreatywnej zabawy. Przeprowadzone zajęcia dotyczyły problemów  związanych z odczytywaniem, wyrażaniem, rozpoznawaniem i reagowaniem na emocje. Zadania oraz prace plastyczne wymagały od uczniów odrobiny skupienia, obserwacji oraz odpowiedniego manipulowania kolorami.
      
      
      
     MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KROPKI W ŚWIETLICY
      
     W dniu 16 września 2019 r. obchodziliśmy w naszej świetlicy Międzynarodowy Dzień Kropki. Uczniowie poznali historie tego święta poprzez opowiadanie o dziewczynce imieniem Vashti. Ponadto liczyliśmy i łączyliśmy kropki, rysowaliśmy swoje kropki z których powstał kropkowy plakat, stworzyliśmy jesienne drzewo talentów z wykorzystaniem kropek, zrobiliśmy kropkową fotobudkę oraz rozwiązywaliśmy zadania z kropkami. Ten dzień wywołał wiele uśmiechów i radości. Pozwolił uczniom zrozumieć fakt, iż każdy  z nas ma jakiś talent i najważniejsza jest wiara w swoje możliwości. Za rok na pewno będziemy z kropką !!!
      
      
      
      

      

      
      
      
      
      
      
     11.06.2019r.
     Zajęcia z trenerem teakwondo dla klas 1-3.
      
     10.06.2019r.
     W oczekiwaniu na wakacje, w ramach programu Szkoła Promująca Zdrowie świetliczaki przygotowały sałatkę owocową.
     3.06.2019r.
     Dzieci ze świetlicy szkolnej wzięły udział w konkursie recytatorskim „Wiersze Jana Brzechwy”.

     Dzieci biorące udział w konkursie zaprezentowały wysoki poziom swoich umiejętności. Po naradach jury ogłosiło wyniki. Spośród uczestników jury wyłoniło następujących laureatów: miejsc I. Urszula Rydzińska, II Kacper Skurczyński, III Kuba Kiecak. Wyróżnienie jury przyznało Jaśminie Jewsienia, Amelii Kmiecik, Lili Nowak, Kasi Kiedy, Tosi Cieśluk, Asi Piechowskiej, Julii Słonikowskiej ,Weronice Rószkowskieji Szymonowi Rak.
     Wszystkim laureatom wręczono nagrody rzeczowe i dyplomy a pozostali uczestnicy obdarowani zostali upominkami oraz dyplomami za uczestnictwo.

     Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.
     Nagrody w konkursie ufundował prezes firmy PEC z Pruszcza Gdańskiego oraz Bank Spółdzielczy w Pruszczu Gdańskim. Dziękujemy bardzo sponsorom.

      

     29.05.2019r.
     Tu mieszkam – śladami zabytków Pruszcza Gdańskiego

     Tu mieszkam – warsztaty plastyczne zorganizowane przez Powiatową i Miejską Bibliotekę Publiczną w Pruszczu Gdańskim. Zajęcia poprowadziła pani Olena Ulaynowa- ukraińska artystka, właścicielka galerii artystycznej w Pruszczu Gdańskim – „Szary Ganek”, pani Marta Zwamycz- artystka , projektantka wnętrz oraz pani Anita Kotwa-Kąkol – bibliotekarka z Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Pruszczu Gdańskim. Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z miejscem, w którym żyją oraz podkreślenie znaczenia budowania więzi lokalnych, przynależności do miejsca, z którego się wywodzimy i do ludzi, z którymi budujemy codzienne relacje.

     ZDROWY STYL ŻYCIA

     W środę 22.05.2019 w naszej świetlicy mieliśmy szczególnego gościa. Na zaproszenie nasze przybyła pani Joanna Łabasiewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim. Głównym celem spotkania było uświadomienie uczniom, że aby być zdrowym, należy przestrzegać reguł zdrowego stylu życia. Pani Asia przeprowadziła wykład na temat zasad prawidłowego odżywiania się i higieny osobistej, a także szeroko pojmowanej kultury zdrowotnej (uprawiania sportu, wysiłku fizycznego, sen).

     LEKCJA BIBLIOTECZNA

     W Dniu 23.05 gościliśmy w naszej świetlicy panią Mariolę Mejkę z biblioteki pedagogicznej w Pruszczu Gdańskim. Pani Mariola przeprowadziła lekcje z biblioterapii poświęcona legendzie o „Skarbnik – duch kopalni” Juliana Brudzewkiego.

     WARSZTATY WIELKANOCNE Z RODZICAMI

     Święta Wielkanocne są bardzo radosnym czasem, na który z wytęsknieniem oczekują zarówno dzieci jak i dorośli. Tuż przed Wielkanocą, i w naszej świetlicy nadszedł czas świątecznych przygotowań i dekoracji. Właśnie z tej okazji zaprosiliśmy rodziców z dziećmi na zajęcia otwarte, na których ozdabialiśmy jajka wielkanocne, wykonaliśmy plastikowe zajączki oraz kartki wielkanocne. Zajęcia przerodziły się w twórczą zabawę i dzięki temu przyniosły wiele radości. Spotkanie było doskonałą okazją dla rodziców do zobaczenia swoich pociech podczas zajęć, miłego spędzenia czasu oraz wspólnej zabawy. Zajęcia przebiegały w miłej i serdecznej atmosferze, umiliły dzieciom oczekiwanie na święta i wprowadziły je w wielkanocny nastrój.
     Dziękujemy rodzicom za obecność oraz zaangażowanie w pracę świetlicy.

     WARSZTATY KULINARNE dla klas 1-3 prowadzone przez kucharza z Restauracji K2

      

     Zajęcia literacko-plastyczne nt. zdrowego odżywiania "Zdrowo i kolorowo" przeprowadziła Pani Joanna Łobasiewicz z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Pruszczu Gdańskim.

        

      

     Alternatywa dla słodkości

     W ramach kampanii "W dobrej formie na wiosnę" dzieci na zajęciach w świetlicy kształtowały swoje praktyczne umiejętności kulinarne oraz poznały zasady prawidłowego odżywiania się, które są bardzo ważne w dorosłym życiu.
     Wraz z uczniami przygotowałyśmy pyszne i zdrowe słodycze.
     Czerpali oni ogromną radość z tych zajęć, a finałowym dopełnieniem była wspaniała uczta. Dzieci chętnie zajadały zdrowe słodycze zrobione własnoręcznie, a co najważniejsze były z tego powodu bardzo zadowolone.

      
     W świetlicy dobrze się bawimy i dużo soku robimy!

     Kto soki pije, ten długo żyje!"
     Wszyscy dobrze wiedzą jakie bogate w witaminy są soki owocowe czy warzywne. Warto pomóc dziecku polubić je. Soki to nie tylko doskonałe źródło witamin i cennych składników, ale pyszniejsze są niż słodycze. Przekonaliśmy się o tym dzisiaj(13.03), podczas robienia i picia soków przez dzieci w naszej świetlicy.

      

     INSCENIZACJA "POŻEGNANIE ZIMY" W ŚWIETLICY

     Dnia 12.03.2019r. dzieci uczęszczające do świetlicy przygotowały dla swoich rodziców, wychowawców i dyrekcji szkoły przedstawienie pt.”Pożegnanie zimy”. Dzieci recytowały wiersze a także wykonywały proste układy taneczne i ruchowe integrując się wzajemnie, bawiąc się przy tym w szczerej i radosnej atmosferze. Na zakończenie wszyscy uczniowie zostali poczęstowani warzywami i owocami. Ponieważ nasza szkoła bierze udział w programie "Szkoła Promująca Zdrowie"

      

     GRY W KRĘGLE W ŚWIETLICY

     Każda okazja jest dobra, by ćwiczyć umysł i ciało. Pracownicy kręgielni U7 przeprowadzili lekcję pokazową gry w kręgle dla ponad 60 dzieci w świetlicy. . Uczniowie mieli możliwość poznawania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu.

      

     BAL KARNAWAŁOWY W ŚWIETLICY

     Karnawał to miła, szalona, pełna wrażeń, kolorów, dźwięków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych. Bal karnawałowy jest atrakcją bardzo lubianą również przez dzieci, dostarcza im dużo przeżyć i radości. Tak też było u nas, w dniu 25 stycznia 2019 roku. Atmosfera podczas zabawy była fantastyczna, dzieci odśpiewały tegoroczne muzyczne hity. Na parkiecie podczas pląsów było bardzo kolorowo, wszyscy wesoło się bawili, uśmiech nie znikał z twarzy mimo chwilowego zmęczenia. Podczas trwania zabawy odbyły się różne konkursy. Był taniec na gazecie oraz taniec z balonem, pokaz strojów. Każdy z uczestników zabawy otrzymał drobny upominek za wygrany konkurs. Na koniec balu z pośród uczestników zabawy wyłoniliśmy króla i królową balu, których radosne miny uwieczniliśmy na zdjęciu. W przerwach uczniowie mogli chwilę odpocząć, ochłonąć i zjeść słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców. Serdecznie dziękujemy wszystkim za wspaniałą zabawę i zapraszamy na bal w przyszłym roku.

      

      

     Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka.

     18 stycznia obchodziliśmy w świetlicy Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Świętowanie rozpoczęło się od przybliżenia dzieciom genezy tego święta. Dzieci wypowiadały się na temat zwyczajów Kubusia oraz jego przyjaciół. Następnie wszyscy z ogromnym zaciekawieniem obejrzeli fragmentu bajki opowiadającej jedną z przygód misia. Była również degustacja małego „co nieco”. Uczniowie stworzyli piękne prace…. i w ten sposób powstała Kubusiowi Galeria.

     WIGILIA

     W świątecznej, pełnej radości atmosferze 21 grudnia w świetlicy szkolnej odbyła się Zdrowa Wigilia ponieważ nasza szkoła bierze udział w programie "Szkoła Promująca Zdrowie"- w której wzięło udział wychowankowie świetlicy. W udekorowanej świątecznie sali znalazła się choinka, stół nakryty obrusem i zastawiony smakołykami( pomarańczami, jabłkami, zdrowym sokiem owocowym i zdrowymi batonikami musli). Z okresem Bożego Narodzenia łączy się wiele pięknych tradycji o których sobie przypomnieliśmy zaśpiewaliśmy wspólnie kolędy oraz złożyliśmy sobie ciepłe życzenia. Były to chwile zaczarowane, pełne uroku i radości. Oby ta atmosfera świąteczna pozostała jak najdłużej w naszych sercach.

      

     Świetlicowy konkurs kolęd i pastorałek

     W dniu 18 grudnia w naszej szkole odbył się konkurs kolęd i pastorałek zorganizowany przez wychowawczynie świetlicy. Chętnych dzieci do zaprezentowania swoich wokalnych występów nie brakowało. Nasi artyści byli nieco stremowani, jak to bywa przed występami na żywo z udziałem publiczności, jednak przyjazna atmosfera dodała im odwagi. Z wielkim zaangażowaniem i zapałem wykonali najpopularniejsze kolędy i pastorałki. Na szkolnym korytarzu zapanował prawdziwie magiczny, świąteczny nastrój. Jury po burzliwych dyskusjach wyłoniło laureatów konkursu. Zwycięzcy otrzymali małe upominki i pamiątkowe dyplomy. 1 miejsce zajęła Kinga Podróżna, 2 miejsce Lila Nowak, 3miejsce Alicja Szyszkowska, wyróżnienie otrzymała Nina Kornath. Nagrody ufundowane zostały przez Radę Rodziców.

      

     MIKOŁAJKI 

     6.12.2018r. odbył się w świetlicy balik mikołajkowy. Były tańce, zabawy przy muzyce oraz poczęstunek. Królowały: jabłuszka,soki owocowe oraz domowe pierniczki.

     Szkoła Promująca Zdrowie

      

     ANDRZEJKI

     30 listopada nasza świetlica zamieniła się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją, odbyły się różne wróżby i zabawy. Najpierw opowiedzieliśmy sobie o historii andrzejkowych tradycji.  Potem rozpoczęliśmy zabawę z przygotowanymi przez dzieci oraz panie wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość, np. losując za pomocą czarodziejskiego klucza wróżbę  czy wybierając pewien atrybut przyszłości schowany pod kubeczkiem.Oczywiście nie mogło zabraknąć andrzejkowej dyskoteki! 

      

      

     PRZEDSTAWIENIE PT.:"POŻEGNANIE JESIENI"

     Dnia 27.11.2018r. dzieci uczęszczające do świetlicy z klasy Ic i Ie przygotowały dla swoich rodziców, wychowawców i dyrekcji szkoły przedstawienie pt.:"Pożegnanie jesieni". Dzieci recytowały wiersze, prezentowały swoje umiejętności aktorskie oraz wokalne. Ponieważ nasza szkoła bierze udział w programie "Szkoła Promująca Zdrowie"- na zakończenie wszyscy uczniowie zostali poczęstowani warzywami i owocami.

      

     Światowy Dzień Pluszowego Misia

      23 listopada  obchodziliśmy w świetlicy Święto Pluszowego Misia. W tym dniu najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie. Uroczysty dzień rozpoczęliśmy od układania i przedstawiania przyniesionych przytulanek w „Krainie Pluszowego Misia”. Następnie wszyscy zostaliśmy zaproszeni do wspólnej zabawy w „Misiolandii”. Dzieci wykonały prace plastyczne- każdy mógł narysować swojego ulubionego misia. Na koniec była fotosesja w misiowej budce.

     Wycieczka do Biblioteki Miejskiej w Pruszczu Gdańskim

     20.11.2018r. wychowawczynie świetlicy szkolnej zabrały świetliczaków z klas I E oraz III B na wycieczkę do  Biblioteki Miejskiej  w  Pruszczu Gdańskim. Dzieci zwiedziły placówkę, dowiedziały się od pani bibliotekarki, jaka jest różnica między biblioteką a księgarnią, co należy robić, aby stać się czytelnikiem biblioteki, jak należy się w niej zachowywać, jak chronić książki przed zniszczeniem oraz jak można samodzielnie naprawić zniszczone egzemplarze. Spotkanie w bibliotece przybliżyło  dzieciom literaturę dziecięcą oraz jej autorów. Żegnając się z paniami dzieci zapewniały, że ponownie odwiedzą to ciekawe miejsce razem z rodzicami, by zapisać się do biblioteki i wypożyczyć interesujące ich książeczki. Dzieci pełne wrażeń i nowych doświadczeń, wracały do szkoły z radością i uśmiechem na twarzach.

      

     RUCH ROZWIJA MÓZG!

     Ruch pozytywnie wpływa na ciało, lepsze samopoczucie, odporność, jak również stymuluje mózg. Dlatego nasi wychowankowie preferują aktywny wypoczynek na świeżym powietrzu każdego dnia!

      

      

      

     11 listopada przypadało tak ważne dla Polaków Święto Niepodległości Polski! 8.11. w naszej świetlicy wspólnie zaśpiewaliśmy hymn. Następnie uczniowie oglądali prezentację multimedialną poświęconą 100- rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości. Dzieci zostały zapoznane z podstawowymi informacjami historycznymi dotyczącymi tego święta oraz symbolami narodowymi. Dowiedziały się również, kim był Józef Piłsudski i jak wiele mu zawdzięczamy. W dalszej części uczniowie uczestniczyli w zajęciach plastycznych. Otrzymali kolorowanki tematyczne, które bardzo chętnie ozdabiali. W tle towarzyszyła nam muzyka z płyty „Droga niepodległości”, nagrana przez artystów Loch Camelot z udziałem publiczności. Znalazło się na niej wiele pięknych, mniej i bardziej znanych pieśni patriotycznych. Wśród nich między innymi: „My, Pierwsza Brygada” oraz „Czerwone maki na Monte Cassino”.


      

      

                                                                                                                 

      

     8 listopada 2018r. dyrektor szkoły- pan Paweł Biesiekierski wręczył dyplomy oraz nagrody w konkursie organizowanym przez wychowawców świetlicy pt.:”Pruszcz Gdański: moje miasto-mój dom”.

     I miejsce zajął Piotr Marzec z kl.2c

     II miejsce zajęła Hania Sikorska z kl.3b

     III miejsce zajęła Nadia Kowalska z kl.1e

     Wyróżnienie jury przyznało Natalii Wasiak z kl.3b

     Gratulujemy i zachęcamy do udziału w kolejnych konkursach.

     Nagrody w konkursie ufundował prezes firmy PEC z Pruszcza Gdańskiego. Dziękujemy bardzoJ

      

      

     WIZYTA POLICJI W ŚWIETLICY SZKOLNEJ 

     W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Na początku każdego roku szkolnego dzieci poznają drogę do szkoły wraz ze znakami drogowymi i zasadami, które uczą jak należy zachowywać się w pobliżu ulic.W ramach edukacji w tym kierunku wychowawcy świetlicy zaprosili pana policjanta, który spotkał się z uczniami klasy I-III w świetlicy szkolnej. Tematem spotkania było przede wszystkim bezpieczeństwo. Policjant rozmawiał  z dziećmi o bezpiecznym poruszaniu się po ulicach miasta, a w szczególności  omówił zasady bezpiecznej drogi do i ze szkoły oraz pokazał niektóre znaki drogowe. Przypomniał również o korzyściach noszenia elementów odblaskowych przy ubraniu bądź tornistrze oraz jak należy zachować się, gdy zaczepi nas obca osoba. Największym jednak zainteresowaniem cieszyły się wśród dzieci opowiadania o codziennej pracy Policji. Dzieci czynnie uczestniczyły w spotkaniu, dzieliły się swoimi spostrzeżeniami i doświadczeniami oraz zadawały bardzo dużo pytań. Szczególnie ciekawiło je, jak zostać policjantem oraz kiedy można otrzymać kartę rowerową i prawo jazdy. Dzięki takim spotkaniom policjant będzie kojarzył się dzieciom, jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc.

     Wychowawcy świetlicy

     W porze jesiennej, najwięcej materiałów do zajęć plastycznych czerpiemy z naszego kącika przyrodniczego.

      

      

     Wyniki konkursu pt."Bezpieczna droga do szkoły"-makieta

     W piątek 28.09.2018r. wręczone zostały dyplomy oraz nagrody w konkursie pt.:"Bezpieczna droga do szkoły":

     W klasach I:

     I miejsce zajęła Lila Nowak z kl. IB

     II miejsce Cezary Tadrzak z kl. IC

     III miejsce Jan Cyrzon z kl. ID

     W klasach II:

     I miejsce: Katarzyna Kiedyk z kl. IID

     II miejsce: Hanna Szarmach z kl.IIA

     W klasach starszych:

     I miejsce Nina Kornath z kl. IVG

     II miejsce Jakub Grabowski z kl.IIIB

     III miejsce Natalia Klawikowska z kl. VE

     Serdecznie gratulujemy!

     Dzień Chłopaka

     28 września obchodziliśmy w świetlicy Dzień Chłopaka. Dziewczynki złożyły chłopcom najserdeczniejsze życzenia: samych szóstek, uśmiechów, radości i jak najlepszej zabawy. Potem wykonały i wręczyły drobny prezent- misie na lizaki.

  •  Kontakt

   • Szkoła Podstawowa nr 4 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Pruszczu Gdańskim Godziny pracy sekretariatu: ul. Kasprowicza 16 pn. - pt. 7.30 - 15.30
   • Szkoła Podstawowa nr 4
   • sekretariat@sp4gda.pl
   • 58 682-20-24 58 682-10-48
   • ul. Kasprowicza 16 83-000 Pruszcz Gdański 83-000 Pruszcz Gdański Poland
   • Oddziały przedszkolne przy Szkole Podstawowej nr 4 ul. Jana Kochanowskiego 8 83-000 Pruszcz Gdański tel. 58 682-35-75 e-mail: op@sp4gda.pl
 • Metamorfozy szkoły

   brak danych