• Rok szkolny 2021/2022

• W tym  roku szkolnym zespół do spraw promocji zdrowia postanowił skupić swoje działania wokół dwóch istotnych problemów wywołanych pandemią COVID - 19

1. zrozumienia i łagodzenia skutków izolacji społecznej

2. przeciwdziałania skutkom bezczynności ruchowej jaka towarzyszyła nam przez ostatnie półtora roku.

Aby poprawić relacje planujemy  szereg działań integrujących lokalną społeczność – dzieci i młodzież, ich rodziców oraz opiekunów, nauczycieli, dyrekcję.

• Program "Dziel się uśmiechem"

• Klasy 3c i 3d w roku szkolnym 2021/2022 wzięły udział w programie "Dziel się uśmiechem"

Program ma promować wśród uczniów higienę jamy ustnej i jej wpływ na nasze zdrowie.

Patronat nad programem sprawuje Polski Czerwony Krzyż.

• Zajęcia ruchowe w świetlicy - zabawy sensoryczne

• Zabawy sensoryczne mają za zadanie dostarczać różnorodnych bodźców do rozwoju zmysłów dziecka i poszerzać świat jego doznań. Podczas zajęć była świetna zabawa i mnóstwo radości :)

• Zdrowie na wiosnę - czyli zdrowe odżywianie

• Podczas zajęć świetlicowych w tym tygodniu uczniowie poznali zasady zdrowego odżywiania. Dowiedzieli się co to jest piramida żywienia oraz jak ważna jest regularna aktywność fizyczna. Wspólnie stworzyliśmy "Sałatkę owocową" z wykorzystaniem chusty animacyjnej :)

• Podsumowanie akcji Dobrze Być Razem w realu

• "Dobrze być razem w realu”- podsumowanie akcji.

Dziękujemy za Wasz udział w akcji ( Oliwce, Jasiowi, Zosi, Majce,

klasie III d, IV e,VI a, VII b. VIII f).

Dzięki Wam dowiedzieliśmy się jak ważny jest drugi człowiek…i dla tych najmłodszych i dla tych trochę starszych.

Bez przyjaciół nie ma szans na udane przyjęcie urodzinowe. Najlepszym prezentem na Dzień Chłopaka  jest uśmiech ulubionej koleżanki.Przejażdżka rowerowa , wycieczka klasowa nie ma sensu bez grupy współtowarzyszy. Nawet granie w szachy z komputerem nie jest tak ciekawe jak z przeciwnikiem twarzą w twarz.

Pielęgnujcie swoje przyjaźnie, bądźcie dla siebie życzliwi i nie zapominajcie o uśmiechu.

“ Jeśli zobaczysz kogoś bez uśmiechu podaruj mu jeden ze swoich”.

Szkolny koordynator akcji Justyna Nowak-Kalińska

• “Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje”

• W dniach 15 - 21 listopada 2021 r. Szkoła Promująca Zdrowie aktywnie włączyła się w ogólnopolską kampanię

“Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje”

promującą otwartość w mówieniu o problemach psychicznych dzieci i młodzieży.

W tygodniu poświęconemu emocjom, skupiliśmy się głównie na próbie nazwania tego co czujemy.  Na godzinach wychowawczych próbowaliśmy szczerze rozmawiać o naszych lękach, niepokoju, bezradności . Sprawach, które powodują nasze przygnębienie lub po prostu nas złoszczą. Nie były to łatwe rozmowy, ale dzięki nim, przynajmniej częściowo zdemaskowaliśmy nasze emocje.

Szkolni specjaliści przeprowadzili zajęcia profilaktyczne - “Rola emocji” dla klas młodszych oraz “Niewidzialne rany” dla klas VII - VIII.

Odbyło się szkolenie dla nauczycieli - “Ochrona zdrowia psychicznego” oraz pedagogizacja rodziców odnośnie zachowań suicydalnych.

• "W świecie emocji dziecięcych"

• W ramach tygodnia "Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje" świetlica szkolna zorganizowała zajęcia "W świecie emocji dziecięcych". W trakcie zajęć uczniowie dowiedzieli się czym są emocje i skąd się one biorą. Poznali podstawowe emocje oraz sposoby radzenia sobie z nimi. W ramach ćwiczeń uczyli się rozpoznawać, nazywać oraz mówić o swoich uczuciach.

• “ Powiedz, co czujesz. Zdemaskuj emocje.”- w trosce o zdrowie psychiczne.

• 14.11.2021r.

Rozmowa to niedoceniany a jednak najprostszy środek terapeutyczny.

W dniach 15 - 21 listopada otwarcie porozmawiajmy o tym, co czujemy. Nazwijmy emocje, które nam towarzyszą. Rozmawiajmy o naszych lękach, niepokoju, bezradności i przygnębieniu oraz sprawach, które nas złoszczą.

Rozmawiajcie z rodzicami, wychowawcami, nauczycielami, których darzycie sympatią i zaufaniem. Skorzystajcie z pomocy szkolnych specjalistów, którzy w tych dniach poprowadzą zajęcia profilaktyczne “ Rola emocji” dla klas młodszych oraz “ Niewidzialne rany”dla klas VII-VIII. Odbędzie się szkolenie dla nauczycieli odnośnie zachowań suicydalnych oraz pedagogizacja rodziców.

• Dobrze być razem w realu

• 08.10.2021r.

Szkoła Promująca Zdrowie zaprasza do udziału w akcji

"Dobrze być razem w realu "