Z życia klas integracyjnych Klasy integracyjne, informacje, artykuły Procedury naboru Lenka Konkursy

INTEGRACJA

Z życia klas integracyjnych

23 października 2020

Konkurs poetycko - plastyczny pt. "Barwy jesieni".

23 października nasi mali artyści z klas integracyjnych (5a, 6a i 6b) zostali nagrodzeni za udział w konkursie poetycko-plastycznym pt. "Barwy jesieni". Za swoje wiersze i ilustracje do własnych utworów poetyckich otrzymali upominki ufundowane przez Radę Rodziców działającą w naszej szkole. Fundatorowi bardzo dziękujemy za wsparcie i motywację do działania, a zwycięzcom gratulujemy!

Organizatorzy.

22 października 2020

Wyniki Konkursu!

Jesień jest poetycka. Wie o tym każdy, kto choć raz zapatrzył się w zachmurzone niebo albo zachwycił się kolorowymi liśćmi. O jesieni pisali najwięksi poeci tego świata. Uczniowie klas integracyjnych też postanowili chwycić za pióra i udowodnić, że nie jest im obca poetycka wrażliwość . Odpowiedź na to, jak patrzą na świat młodzi poeci , można znaleźć w najpiękniejszych jesiennych wierszach napisanych przez naszych uczniów.

Laur poetycki zdobyła Maja Byczuk.

Wyróżnienie otrzymują: Zuzanna Kowalewska, Kinga Kotłowska, Julian Wróblewski, Lena Redzik.

Organizatorzy: Izabella Kordek, Magdalena Ślozowska, Karina Hennig

14 października 2020

Podsumowanie tygodnia mody z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Podobno nie szata zdobi człowieka. Jednak trochę zazdrościmy koleżankom i kolegom, dla których nasi kreatywni uczniowie zaprojektowali wyjątkowe stroje. Podziwiamy wyszukane wzory i materiały. Z niecierpliwością czekamy, aż wyróżnieni przez szkolnych projektantów nauczyciele zaprezentują kreacje na szkolnych korytarzach.

Kochani, gratulujemy Wam pomysłowości i poczucia humoru!

Izabella Kordek i Magdalena Ślozowska

21 września.2020

KREATYWNA LEKCJA JĘZYKA ANGIELSKIEGO W KLASIE INTEGRACYJNEJ.

Dziś na wesoło powtarzaliśmy słownictwo związane z wyglądem. Oto efekty naszej pracy:

Izabella Kordek, Daria Łożyńska

25 czerwca 2020

W imieniu Fundacji FLY oraz Polskiego Towarzystwa Dysleksji składam najserdeczniejsze podziękowania  za zaangażowanie nauczycieli naszej szkoły,  w akcji wspomagania walki z dysleksją  w ramach programu Czytamy Razem.

Koordynator projektu

28 maja 2020

„Myśli zamknięte w motylach”

Dzieci podczas malowania doznają wielu wrażeń zmysłowych. Uczniowie klasy integracyjnej 5B oraz 4 A wzięli udział w warsztatach „Myśli zamknięte w motylach”. Oto galeria naszych prac.

11 maja 2020 r.

„Każdy inny, wszyscy równi” – warsztaty

Integracja w szkole,  polega na  kształceniu świadomości oraz na   wspólnym edukowaniu dzieci zdrowych z dziećmi  o specjalnych potrzebach edukacyjnych.
Uczniowie klasy 5B integracyjnej wzięli udział  w warsztatach, oto nasze prace.

Izabella Kordek

Klasa 5B integracyjna zdobyła Certyfikat dla szkoły. Akcja została przeprowadzana w ramach realizacji programu polityki

zdrowotnej Ministra Zdrowia pn. „Zapewnienie samowystarczalności Rzeczypospolitej Polskiej w krew i jej składniki na lata

2015-2020” w zakresie zadania „Promocja i edukacja w zakresie honorowego krwiodawstwa”.

Izabella Kordek

28 kwietnia 2020 r. uczniowie klasy 5B integracyjnej, wzięli udział w warsztatach online "Twoja krew-moje życie". Akcja jest przeprowadzana w  ramach realizacji  programu polityki zdrowotnej Ministra Zdrowia. Krwiolecznictwo to ważna dziedzina medycyny. Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że krew jest lekiem ratującym ludzkie życie, zaś jej jedynym i niezastąpionym źródłem jest człowiek.
Izabella Kordek

W dniu 18 listopada 2017r. 25 uczniów z klas integracyjnych naszej szkoły uczestniczyło, jak co roku w XX Powiatowej Olimpiadzie Sportowej Osób Niepełnosprawnych, która odbyła się w Szkole Podstawowej Nr 3 w Pruszczu Gdańskim.

Nasi olimpijczycy z zapałem i poświeceniem uczestniczyli w wielu sportowych zmaganiach. Na każdego uczestnika czekał smaczny obiad i zasłużona nagroda.

Z olimpiady uczniowie przywieźli medale oraz dobry humor i niezapominane wrażenia.

Uczniom gratulujemy udziału w olimpiadzie i zdobytych medali,

a Dyrekcji Szkoły Podstawowej Nr 3 dziękujemy za zaproszenie

i organizację potyczek sportowych.